Jajca v solati

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. sep 2009 21:14

Japaja, bobi palčke in napolitanke so bile vtaku vitrini iz ultrašas, s steklom, kajne??? Kako že gre ona: to so bili časi (mislim kolodvorske restavracije, mariborskaje bila legenda ...)? Glede rukanja prva-rikverc z marico: takrat še nibilo človekovih pravic, hehe ... ki se nam zdaj v glavo razbijajo. Ja, to so bili časi. Če že smetimo, pa smetimo do konca. Ajoj. Mamamia mamamia

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

30. sep 2009 21:22

Pa da se vrnem k jajcem v solati: pri nas jih imamo najraje tako, da jih narežemo na četrtine, dodamo sol, poper, olje in vino namesto kisa. Najbolj nam tekne z rdečim vinom (cviček). Pa nič čebule. Najraje pa na koncu namakamo. Za prste obliznit. Balenka

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

30. sep 2009 22:25

Sem pa zadel žebljico na glavico, z jajci (v solati), pa tudi še #pomnite tovariši#, ni slabo, pa nasproti želežniške je bil dom JNA, zraven pa letni kino. v domu JNA, pa pasulj, tisti pravi. Jaz sem generacija "50", ki je ljublansko kolodvorsko, pa, Rio, pa Daj dam, prvi đubox v Ljubljani,..... še doživela v živo. V Hali Tivoli, pa Mladi levi, ob sobotah!!! as1

neznan uporabnik

30. sep 2009 22:34

Ežoj, sem bila enkrat že na vratih v marico, ja, ker sem preveč kokodakala in se zavzemala za človekove (so res hoteli enega fanta noter strpat, ker se je delal gluhega na njihovo preglasno zasliševanje - "ime, priimek, stanujoč, ime očeta..." - in je vsakič rekel "ne razumem, a lahko ponovite?") pravice, pa sem glasno prebrala miličnikovo številko s šnole njegovega pasu in mu povedala, da imam dober spomin za številke in da se ne bo dobro končalo zanj. Kaj češ, sem bila mlada in pogumna.. in glasna, da je čim več prič vse to videlo in slišalo. Ja, Mamamia, vitrine so bile iz ultrapasa in steklenih levo-desno pomičnih vratic z luknjo za prst, kamor se ti je lahko prst zataknil in so bile tiste vitrine zato vedno na pol odprte.. Smo včasih veliko potovali z vlakom (tudi zdaj ga uporabljam iz nostalgičnih vzgibov) in meni so bili ti kolodvori s čakalnicami in buffeti in restavracijami in kioski in z vsemi tistimi ljudmi, ki so (smo) prestopali,vedno poleg tržnice, pokopališča, zakotne oštarije in bifejev dvomljivega slovesa in izgleda, destinacije, ki sem jih morala obvladat. Poleg ostalih kulturnozgodovinskih znamenitosti seveda. In ni čudno, da je veliko dobrih komadov posvečenih vlaku, za Adria Airways song pa še nisem slišala (recimo Ne naginji se kroz prozor, putuj Selma...) Sori, sori, luna gre gor, mal me meče, dejmo it nazaj v sedanji čas in na jajca (kako simbolično japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 01.okt 2009 07:21

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. okt 2009 6:23

E pa *ebiga japaja, ti se napačno zavzemaš za človekove pravice. To se dela tako, da se vzame balon v roke in sprehaja po cesti.

ežoj

neznan uporabnik

1. okt 2009 6:54

Kakor kdo, Ežoj, kakor kdo... japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti