Majhne radosti

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

5. okt 2009 19:57

Ežoj, travo bo treba pokosit

tulka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. okt 2009 20:11

bi imeli vsaj enkrat lepo kraljico. Ognjič

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. okt 2009 20:18

Ognjiček, jaz pa v krohot! .

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. okt 2009 21:07

Robinia pseudaccacia varietas bulbifera, je po mmopje tisti ežojev nenavaden prielek. Skratka, robinija, ki je varietete "bulbifera", kar pomeni brstična. Bo OK, hedonist? Ežoj, kaj boš pa ti rekel?

No, sebi v obrambo moram le dodati, da sem določitev naredila na podlagi ene same, ne prevče kvalitetbne fotke. Pa še jesen je, očitno je robiniji listje že odpadlo, je bilo najbrž tam pri ežoju že enaml mraza. Robinija pa je malce občutljiva nanj.....

No, vidite, moje male radosti pa so vezane na rožice, na botaniko.

rimljanka - zasebno mnenje

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. okt 2009 23:01

Pojma nimam o botaniki, ampak kot jaz vidim, so brstične glavice napiknjene na trnato vejo. Mar je to robinija butalis ? Robinija zato, ker ima trnje in jaz sem jo včeraj uničevala v živo.

Bagremje, pa ja.

F r i n a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. okt 2009 23:25

frina je napisal/a:

Pojma nimam o botaniki, ampak kot jaz vidim, so brstične glavice napiknjene na trnato vejo. Mar je to robinija butalis ? Robinija zato, ker ima trnje in jaz sem jo včeraj uničevala v živo.

Bagremje, pa ja.

F r i n a

Bravo, Frina, po mojem si pravkar izumila novo ime, do sedaj še neznane vrste, ki pa jo je na mojo veliko radost, izumil Ežoj.

 

BTW, a verjamete, da je mene obiskala Angleška kraljica osebno (kljub nepokošeni travi in jesensko zanemarjenem vrtu). To je bila pa moja ne majhna, ampak velika radost tistega dne.

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. okt 2009 23:40

Moj life je poln velikih malih radosti, zadnje čase. Samo tega prehlada se moram znebiti do jutri. Potem bo vse rožnato.

Angleška kraljica je po moje bolj zainteresirana v ljudi, pršut, grozdje, domač kruh in dišeče kužke, kot travo.

Vanja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. okt 2009 23:45

mamaF je napisal/a:
Ežoj.

 

BTW, a verjamete, da je mene obiskala Angleška kraljica osebno (kljub nepokošeni travi in jesensko zanemarjenem vrtu). To je bila pa moja ne majhna, ampak velika radost tistega dne.

Mojca
dej no, jaz sem pa mislila, da sem sanjala, da sem bila pri njej na avdienci. Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. okt 2009 9:14

Hvala Rimljanka za strokovno mnenje , no sej sem tudi jaz imel na sumu, da je Ežoj brstičke enostavno nekam napika ampak pri poplavi novih ratslinskih mutantov se nikoli ne ve. Ime Varietas bulbifera pa bi pri tem umotvoru zasavskega kolega lahko bilo tudi Varietas Bleferis - je pa ta nova sorta popestritev, ni kaj. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti