Medved v kletki

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

tema odprta - 21. sep 2009 8:40 | ogledi: 12.075 | odgovori: 43

Včeraj sem obiskal gostilno Lovski dom Stol v Žirovnici. Bila je nabito polna, ljudi se je trlo tako da niti slučajno nisem dobil proste mize . Prijazna gospa, verjetno lastnica mi je razložila, da žal brez rezervacij ne gre in da nima smisla čakati, saj je vse rezevirano do ne vem kdaj. Na hitro sem pogledal jedilnik in ta obeta, tako da se bom sem zagotvo čimprej vrnil in prej seveda rezerviral.

No ampak to ni to kar sem hotel napisati. Poleg gostilne v neposredni bližini tako rekoč pri samim zunanjih mizah imajo v kletki, ki je komaj kaj večja kot kak kurnik dva odrasla medveda. Seveda je gneča pre kletko velika, polno je otrok. Hrup in vpitje , majhna površina kletke- vse skupaj dela medveda strahotno živčna. Tako sta btrezumno tekala v krogih naokoli, njun pogled je bil paničen in meni sta se zasmilila v dno duše. Kajti to kar se tam dogaja je eno navadno mučenje živali.

Zanima me, kako je s tem- kdo ima lahko zaprte divje živali takole ob gostilni, kakšni korajo biti pogoji- velikost kletke ali obore, itd....? Seveda me pa zanimajo tudi vaša mnenja in pogledi na tako strašna ujetništva medvedov. Moram poudariti, da nisem ravno tenkočuten kar se tiče tovrstnih stvari, vendar pa me je včerajšnji dogodek globoko pretresel in nedelja ni bla več tako sončna kot prej.

LP

hedonist

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

21. sep 2009 9:00

Na daleč se izogibam takim gostiščem,kljub temu da imajo oh in sploh ponudbo. Ena takšnih je Abram pod Nanosom,ta ima zraven kletke,še kletko s kozami in tisti medved se je skoz in skoz zaganjal proti njej,da je bila koza na robu obupa itak ni potrebno razlagati. Naslednja ki mi nudi odpor do obiska,je nekje proti Kočevju,mislim,da je Tušek ali nekaj sličnega.Ustavili smo se samo enkrat,niti nismo vedeli da imajo kosmatince.V kletki sta bila dva odrasla in dva mladiča.Slednja,bosta kaj kmalu (ali pa sta že)seveda najverjetneje na jedilnem listu kot hišna specialiteta. Sama sem proti zapiranju živali v kletke ,če pa so te še majhne pa toliko bolj. Medved naj bi v naravi imel par kilometrov kvadrature ,kar v kletki,ki meri 5x5 zagotovo ni. anaeva

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. sep 2009 9:03

Se čisto strinjam s tabo Hedonist. Za take stvari je treba poklicati veterinarsko inšpekcijo. Zlasti oni vedo za pogoje, k ijim mora vsaka kletka ali obora ustrezati in če sploh lahk omedveda tako držiš v ujetništvu...kje so jih pa dobili?.. Sploh ne morem razumet da so ljudje tako neumni (oprostite), da ne pomislijo, da žival ne uživa ob tem, da vsi buljijo vanjo, kričijo in se naslanjajo...da strahotno trpi in da se tako enostavno ne dela več. Daj pokliči inšpekcijo Hedonist!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. sep 2009 9:08

Mogoče bi lahko poklical na društvo proti mučenju živali, pa ti oni dajo kakšno informacijo, kam jih lahko prijaviš. matilda

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

21. sep 2009 9:08

Ne vem, če je sploh dovoljeno, da kdor koli zapre divjo žival v kletko. Lahko pa pokličeš na krajevno pristojni urad VURSa: http://www.vurs.gov.si/si/o_veterinarski_upravi/orga po moje, bi morali ukrepati že po uradni dolžnosti. lp Vlado No me je Tortica za 3 min prehitela Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 21. 2009 09:09

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. sep 2009 9:29

Aha, jaz sem tudi šele zdaj videla, da me je tortica prehitela, veterinarska inšpekcija bo res prava za ta primer, se nisem mogla prej spomnit. Upam, da jih boš res prijavil, hedonist. matilda

neznan uporabnik

21. sep 2009 9:46

Meni v tej zgodbi ni jasno, kako, da se lastniki gostilne sploh spomnijo na tako bizarno in nadvse kruto početje, glede na to, da se bo med obiskovalci gostilne prej ali slej našel nekdo, ki mu to početje ne bo všeč .. Poleg tega gostilno zagotovo na vsake toliko obišče kakšna inšpekcija (sanitarna ipd) in kako to, da nihče še ni ukrepal? Ali pa gre tu za princip glavo v pesek? Mislim, a je sploh legalno gojiti medvede za prehrano?? Očitno, da je?! Ah ja, na koncu bodo ugotovili, da je medved čisto legitimno zaprt v kletko, hedonist pa bo plačal kazen za lažno prijavo ... taka je praksa v naši državi, če prijaviš mučenje živali :(((((( jancka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. sep 2009 9:55

Jancka, tvoj drugi odstavek je pa totalno odveč. Tako sprevržene pa zadeve vendarle niso. Kar pa je možno, je to, da bo inšpektor dejal, da potrebuje fotografijo zadeve, da lahko ukrepa, ker da so malo kratki z ljudmi in da bo zadeva enkrat že prišla na vrsto.... Tako, da hedonist, v izogib nesporazumom, če imaš kakšno fotografijo nesrečne živali in po možnosti datum tega mučenja, bodo potem prisiljeni hitreje odreagirati..... Drugače pa, kolega, saj si en kos medijskega človeka, ključna beseda "preverjeno"..... Vendelina jr.

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

21. sep 2009 10:00

Bi rekla,da jancka ni kaj dosti zgrešila.V tej gostilni imajo medote že vrsto let,tudi prijave so že bile.Zgodi se nič.... Majdina

neznan uporabnik

21. sep 2009 10:15

Menda zato, ker so medveda kot mladička našli in je zdaj on tam doma. japaja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. sep 2009 10:29

Vendelina jr. je napisal/a:
Jancka, tvoj drugi odstavek je pa totalno odveč. Tako sprevržene pa zadeve vendarle niso.Vendelina jr.

Eh, Vendy, na žalost, na veliko žalost zadeve take dostikrat SO. Na živalovarstvenih forumih najdeš na kupe takih in podobnih primerov, obupanih poročil prostovoljcev, članov društev za zaščito živali ter tudi citiranih odgovorov uradnih oseb (tudi v smislu groženj ob "lažnih" prijavah - kjub temu da so bile podkrepljene z vso mogočo foto in drugo dokumentacijo)...

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti