Medved v kletki

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. sep 2009 13:16

Bravo, Hedonist!

Preštudiraj prej še moje priložene linke (zakonodajo), da te ne bodo mogli "na kratko" obravnavat

Cel Zakon o zaščiti živali imaš tule:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=19

Mojca

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. sep 2009 15:07

Medvede boš težko osvobodil, kvečjem gredo lahko v živalski vrt, ker niso navajeni divjine.Če jih bodo izpustili v naravo se znajo vračati h ljudem ,potem pa bodo kar naenkrat delali škodo in na vrsti za odstrel. Če skoz živijo z ljudmi, jim ti nosijo hrano, v naravi pa se ne bodo znašli.se motim? petardica

neznan uporabnik

21. sep 2009 17:01

Pravzaprav tudi mene zanima, kako jih misliš, mislimo, mislite osvoboditi? Medvedov na svobodi je kar malo preveč, sodeč po bentenju ljudi, ki se jih eni bojijo, drugim delajo škodo, tretji bi jih po hitrem postopku šicnili in pojedli tace, glavo pa obesili nad kamin. Klinc pa taka svoboda, sori! Morda ti bo uspelo, da tem medvedom zgradijo boljši zverinjak (večji, z bazenom, z naravno podlago, dovolj velik, da se medo lahko umakne) na večji razdalji od gostinskih miz. Ampak se mi močno dozdeva, da tudi tam hne bi imeli miru pred kričavimi otroki. Če mene vprašaš, bi dala ob vikendih, ko je tam gužva, lepo na tisto stran, ki je obrnjena proti občinstvu, rolete in mirna bosna! Kajti bila sem ene trikrat v tem lovskem domu, ko ni bilo nobene pretirane gneče. In nisem kričala na medveda, niti vriskala od vzhičenosti, niti mu nisem metala kamnov v kletko. Sva se samo lepo gledala in na to imam lepe spomine. Da sem lahko s take bližine zrla zverini v oči. Pred leti v živalskem vrtu sem po uradni dolžnosti prećivela nekaj časa tam. (Pa ne v kletki, haha!) Je bil šimpanz Deni v kletki skoraj takoj pri vhodu. Kadar sem imela čas, sem šla do kletke (takrat je bilo vse skupaj bolj provizoriš kar se varnosti in dostopa tiče), sem rekla:"Deni, pridi, čoha čoha!" Nastavil je hrbet v kot ograje in jaz sem ga čohala po hrbtu in on je bil zadovoljen. (Tudi sicer je bila to ena prijazna žival). Vendar pa!! Nekega dne so se med čohanjem usuli v zoo otroci, šolska ekskurzija. In seveda direkt pred Denija. V sekundi ni bil več prijazen, še več, ker sem mu bila najbližja, me je s tistimi dolgimi rokami zagrabil za roko in ne spustil in ne spustil..vlekel v kletko, da bi me ugriznil. Ne bom pozabila tistega prijema. Na srečo sta bila v bližini dva fanta, eden je mulariji zatulil "TIŠINA!", drugi je zamotil Denija in jaz sem si svojo roko priborila nazaj. Tako grejo take stvari. Verjamem , da je tisti bogi medo ves histeričen, kadar se horda spravi nanj. Vseeno, Hedonist, naredi tako, kot ti občutek za pravilnost in pravičnost narekuje. In srečno. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 21. 2009 17:08

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2009 8:53

Potem, ko sem opravil že kar nekaj telefonov in poslal pisna vprašanja na Kmetijsko ministrstsvo in MOP- no za ta primer je v bistvu pristojen MOP in njihov inšpektorat tudi sam vidim, da bo težka. Obstaja sicer minimalna možnost, da se ju osvobodi ampak res minimalna. Bom pa verjetno svojo energijo usmeril v to, da bodo dobili boljše življenske pogoje. Nujno jih je potrebno preseliti drugam pa če tudi v živalski vrt, kjer imajo zagotovo mnogo boljše pogoje. Zdej Japaja če si bila v tisti oštariji potem veš kakšne pogoje imajo, kakšnim stresom so izpostavljeni in kljub temu in me prav zanima, kaj si videla, ko si jih pogledala globoko v oči. Jaz sem videl eno samo grozo in obup in to me je prizdelo. Tudi je res, da če bi jih spustili v naravo, bi jih verejtno slej ko prej šicnili ali pa tudi ne ampak medveda bi kljub temu imela vsaj možnost , da se to zgodi zelo pozno oz. če bi bila boljša od lovcev , nikoli. Kaj pa misliš da jih čaka v tej kletki ? Slej ko prej jih bo njihov gospodar pobil in iz njiju skuhal golaž. Horde podivjanih gostov pa si bodo oblizovali prste. Sej konec koncev bi rad dosegel samo to, da se jima da možnost in nič drugega. Je pa svinjarija, da nekdo lahko na tak brutalen način muči divje živali v imenu dobrega obiska gostilne. Bom poročal naprej kaj se bo dogajalo s to zadevo. LP hedonist

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. sep 2009 9:13

Živalski vrt oz. večja kletka bi najbrž bila najboljša rešitev, ker si ti medvedi sami ne znajo hrane poiskat in bi hodili nazaj v vas, nazadnje bi jih pa zaradi ogrožanja ljudi ustrelili. Sicer pa bi bilo za druge medvede itak najboljše, če bi zakonodajalec spet dovolil imeti mrhovišča in bi živali ostale v gozdu, kjer je njihov dom...ne pa, da hodijo po hrano iz gozda in tako ponekod ne upajo šolarjev peš oz. s kolesi pustit v šolo, ampak jih vozijo. Ognjič

neznan uporabnik

22. sep 2009 9:39

Kot da se živalski vrtovi grebejo za medvede??!! Na žalost ne, ker jim to predstavlja strošek. In z prostoživečimi medvedi imamo težave in naši medvedi, ki smo jih pred časom razposlali v sosednje države, so večinoma klavrno končali. Kaj je že bila tista medvedka v Italiji, Špela...? Se mi zdele že mal mudi na morske kumare v piran, zato samo na hitro: Če boš dosegel boljše življenske pogoje (velikost kletke, zaščita pred hrupom itd.), boš zmagal. O mučenju živali pa raje ne bi. na koncu koncev zelo grdo delamo s kravami, konji, kurami, ki jih po tekočem traku in na silo rinemo v zakol. Da jih lahko prav tako potem požremo. Ne moraliziram. Le vedno me je (v fimih) prizadelo, ko so iz sirotišnic pobirali le tanartabol luštkane in simpatične, pa tudi tile novodobni posvojenci so večinoma kot modni dodatek raznim Madonam in Angelinam, vsi po vrsti so luštkani in cortkani.. V redu. Bolje osvoboditev enega medveda, ki se te je dotaknil kot pa nič. In tudi če se bomo malo skregali (upam, da ne), se temu reče ozaveščanje. Najslabše je biti tiho. Ker si slej ko prej ti na vrsti. Aja, še to: nisem videla groze, ne strahu ne agresije v teh očeh. Kot sem rekla, sva se samo lepo gledala. Brez prevoda in podnapisov. Težko razložim kako to pri meni gre (pa kaj tut koga briga!) ampak so dimenzije, v katerih najdeš brez da bi iskal. Pa ne me zdaj klicat "Ki se gleda z medvedi", lepo prosim japaja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. sep 2009 11:11

japaja je napisal/a:
Če boš dosegel boljše življenske pogoje (velikost kletke, zaščita pred hrupom itd.), boš zmagal.japaja

Mislim, da je v dani situaciji to optimalna rešitev, saj se mi zdi, da nihče tukaj med nami, ki smo se javili v teno ne zagovarja utopičnih "osvoboditev za vsako ceno". Izpust v naravo je, kot so že predhodnice omenile, nesmiselen.

Pravilna pot pa je osveščanje ljudi in opozarjanje pristojnih inštitucij, ki so (z našim, davkoplačevalskim denarjem) dolžne izvajati zakon in ukrepati ob kršitvah.

 

japaja je napisal/a:

Pa ne me zdaj klicat "Ki se gleda z medvedi", lepo prosim

japaja

Po mojem te v kratkem čaka indijanski vzdevek "Ki se gleda s kumarami"

Mojca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. sep 2009 15:30

Kolikor je meni znano, živali, ki želijo prosto, ne smemo zapirati.

Živalski vrt jih ne potrebuje, v divjini pa ne bi preživeli. ZAto mislim, da jih bodo usmrtili, če se izkaže, da jih tam ne bi smeli imeti.

Jaz čisto solidno živim, pa čeprav sem videla enega samega nagačenega medveda, da zdaj vem, kako velik je.

NAčeloma pa bi pozvala k bojkotu gostilne na vseh forumih. To bi bila dobra kazen. Denar, ki jim odteče iz njihove blagajne. Preden bo kaj napravila država.

Zaradi izjemnih okoliščin v času pisanja posredujem naslednji link:

http://www.vurs.gov.si/si/zakonodaja_in_dokumenti/ve

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 22. 2009 15:37

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. sep 2009 8:54

Trenutno stanje : čakam na odgovore Ministrstva za okolje, Ministrstva za kmetijstvo in direktorice VURS-a Vide Čadonič Špelič. Gre počasi kljub temu da dnevno drezam . Povezal sem se tudi z nekaterimi gorejnskimi lokalnimi mediji -skratka delam naprej, kakšen bo pa uspeh bomo pa videli. Medveda pa še kar životarita pri tisti oštariji. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti