Mozolji

**Snoopyka**  

član od: 13.8.2009

sporočila: 22

tema odprta - 18. sep 2009 19:31 | ogledi: 8.149 | odgovori: 18

Živjo!

Imam en VEEELIK problem - mozolje. Prosim, da mi sporočite, če veste za karkoli, kar bi ČISTO ZARES pomagalo odstraniti mozolje.

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.

Lep pozdrav.

**Snoopyka**

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. sep 2009 19:51

Živjo, Snoopyka. Verjetno ti ne bo všeč moj odgovor, ampak žal ni čudežnega zdravila, ki bi čez noč odpravilo mozolje. Zdrava prehrana, redno čiščenje kože, pravilna nega. Če vse to ne pomaga, pa obisk pri dermatologu. Srečno. RadaJem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. sep 2009 20:03

Mojega sina so dali na ne vem koliko doz antibiotikov, ker so bili bakterijskega vzroka. Je kar lepo pomagalo, še vedno se mu pa občasno pojavijo.

Vanja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

18. sep 2009 20:13

Jaz uporabljam peeling za obraz z zrnci, potem pa še čistilni tonik. Ne mažem se s kremami ker to pospeši razvoj. Lp mina20

neznan uporabnik

18. sep 2009 20:21

mina20 je napisal/a:
Ne mažem se s kremami ker to pospeši razvoj. Lp mina20
In to pravi KDO? jancka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

18. sep 2009 20:22

mina20 je napisal/a:
Jaz uporabljam peeling za obraz z zrnci, potem pa še čistilni tonik. Ne mažem se s kremami ker to pospeši razvoj. Lp mina20

No, jaz se pa mažem z mastnimi kremami, obraz pa čistim s toplo vodo... In poredko še z navadnim trdim milom. Še nikoli nisem imela mozoljev

Mojemu možu se vse poslabša, če poje preveč sladkarij. Odkar se pa bolj po South Beach hrani- ni mozoljev. Ne vem, če je res povezano, je pa za probat...

čoko

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

18. sep 2009 20:27

Jancka tako se zgodi pri meni. Če se namažem s kremo po obrazu, sem naslednji dan v mozoljih. Vsaka koža je drugačna. Sem povedala samo mojo izkušnjo, ne trdim pa, da je uspešna pri vseh. mina20

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

18. sep 2009 20:40

Čisto zares jih odstrani kemično čiščenje - 96% alkohol na vato pa očistit obraz. Drugo vprašanje pa je, kako bo koža odreagirala na to, ker jo s tem popolnoma izsušiš - v najslabšem primeru dosežeš ravno obratno, zato previdno z experimentiranjem.

Drugače pa, če si v fazi pubertete ali adolescence, je to normalno in zgine tam nekje do 20 leta, odvisno od človeka. Preventivno pomaga uravnotežena prehrana, nobenega junk-fooda, čim manj sladkarij in mastne hrane, zdrav način življenja, dovolj gibanja in čim manj stresa, prevsem pa dovolj tekočine, najbolje vode.

 

Srečno,

Drejček

neznan uporabnik

18. sep 2009 20:54

Ja, če se namažeš z neko niveo, verjetno res. Pravilno izbrana krema z zdravilnimi učinkovinami pa lahko naredi malodane čudeže - ne moreš kar na slepo pisat, da katerakoli krema pospeši razvoj mozoljev?! Sicer pa čisto zares odstrani mozolje dermatologov recept za Roacuttane. Ampak za tole mora biti koža res v poraznem stanju. jancka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2009 9:44

NI, da bi tole amaterji on-line reševali. Se človeku zgodijo mozolji. Ali v pubeteti, ali pri tridestih (ko se spopada s pravimi velikimi stresi življenja) ali pa v menopavzi, ali pa kdaj vmes... Je pač tako, da je treba kožo negovati in to pravilno in kako se to naredi, pove kozmetičarka, če je pa ekstremno hudo, se gre pa k dermatologu. Vsa samozdravljenja so dražja, koliko pa v resnici stane nesamozavest, ko človek misli, da vsi gledajo njegove mozolje, se pa itak ne da izkazati z denarjem. Snoopyka, poišči po lokalni skupnosti kozmetičarko, čekiraj cenike (v Lj so nege od 45 EUR navzgor, kako je drugje, pa ne vem). Če nisi material za dermatološke posege, bosta v enem letu nekako prišli na zeleno vejo. Če pa si material za dermatološke posege, bosta pa tudi v enem letu prišla na zeleno vejo. In čez leto dni najkasneje boš imela rutino nege kože in boš pač tako počela vse življenje in boš čez dvajset let verjetno mnogo bolje izgledala od tvojih vrstnic, ki danes nimajo mozoljev.... in živijo v iluziji, da je mladost večna in da se ni treba nič potruditi. Tvoj čas šele prihaja. Vendelina jr.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. sep 2009 15:06

Pomembna je pravila nega. Priporčam BHA kisline (salicilna kislina - recimo krema Avene Cleanance K). Zoper brazgotine in fleke ter nasplošno lepo kožo pa AHA kisline (tudi dotična krema). Tega je na trgu hudo precej, tako da bo treba najti pravo.

Pobrskaj na spletu in boš naletela na forum, kjer jim je to glavna tema in se boš precej naučila.

Kar se pa tiče kozmetičark, jim pa jaz ne zaupam. Ker včasih packajo na kožo kar sploh ne paše tja, ker kopljejo po koži, ker želijo odstraniti podkožni mozolj, ki se je že zdavnaj posušil (rezultat brazgotine), ker ne precenijo, kako svetlo kožo imaš (in sem hodila tisti dan naokoli kot naboljši primerek nepravilne uporabe solarija). Preizkušeno vse troje.

 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti