Malo biologije

tema je zaklenjena

tjaška  

član od: 20.12.2008

sporočila: 35

tema odprta - 14. sep 2009 19:15 | ogledi: 2.911 | odgovori: 44

Hojla!

Ali mi lahko kakšen biolog na tem forumu ali pa kdo ki ve definira pojem oz. razloži s čem se ukvarja panoga zoofiziologija in nevrofizioloija.

tjaška

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. sep 2009 19:26

E tjaška, tjaška, tako ti vtipkaš v google iskane fraze ( zoofiziologija, nevrofiziologija ) in se ti ne ljubi brat, pa kar temo odpreš, bojo že povedali.............

ežoj

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. sep 2009 20:00

......................... ampak brati bo vseeno treba :))) Striček Gugel je v takem primeru res nepogrešljiv, za povrh ti pa še priporočam, da se malce spoprijateljiš z vejicami, saj ti jih nekaj manjka ;)

 

Nisem biologinja, a iz splošnega znanja lahko razložim:

zoo = nekaj v zvezi z živalmi

fiziologija = raziskuje življenjske procese v organizmu

(torej zoofiziologija raziskuje življenjske procese v živalih)

nevro- = živec, živčevje

(torej se nevrofiziologija ukvarja s procesi v živčevju) Ker s tem odgovorom nisem bila zadovoljna, sem poguglala in dobila tole:

http://www.medistar.si/nevrologija.php

 

 

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. sep 2009 20:08

Tjaška, ko sem jaz hodila v gimnazijo, še ni bilo strička gugla. In tam so nas profesorji učili in nam svetovali: - da besedam poiščemo koren, oziroma več korenov, če je beseda sestavljena - da pogledamo, iz katerega jezikovnega področja prihajajo koreni in da večina itak prihaja iz grščine ali latinščine in da pogledamo, če se nam kaj svita, v nasprotnem primeru pa pogledamo v slovarju (ker v prejšnjem stoletju smo imeli tudi kak slovensko-latinski slovar že gimnaziji, so rekli profesorji, da bo to prav prišlo, in nekje v tretjem letniku smo že videli, da imajo tisti fosili od profesorjev prav....) - da si sami naredimo svoje slovarje, tako da bomo znali besedo, katere pomen smo se že naučili, uporabljati tudi drugič, oziroma bomo prepoznali koren. To so drugače baze pomenoslovja. Na faksu pride hudičevo prav, če kaj od tega znaš uporabljati. Tudi, če se človek ne odloi za študij, je ta tehnika zelo uporabna. In ti svetujem, da se tudi ti lotiš spoznavanja na tak način. Ene stvari so večne in nikoli ne grejo iz mode. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. sep 2009 20:20

tjaška je napisal/a:
Hojla!Ali mi lahko kakšen biolog na tem forumu ali pa kdo ki ve definira pojem oz. razloži s čem se ukvarja panoga zoofiziologija in nevrofizioloija.tjaška

Seveda (bi) ti lahko. Pa ti ne bo. Ker si že zgoraj izvedela, kako se lotiti dela. Brez muje se pa še čevelj ne obuje, pravi pregovor. In vzemi v roke učbenik, to je nekje na straneh od 3 do 9, verjemi. Najbrž te malo nerviram, a ne, ti bi pa raje šla v ZOO..... Vidiš, dva od treh neznanih pojmov (ajoj, a sta res neznana) si že rešila. Ja, je res bolje znati loviti ribe kot pa ves čas prositi zanje.......

In kaj boš navedla kot vir informacije? Menda ja ne rimljanko ali atino na kulinariki?

In za konec: bi bilo mora vredno razmisliti še o prosim, hvala in podobnih čudežnih besedah. Velja?

rimljanka - zasebno mnenje

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. sep 2009 20:41

... bannanna_v_slo ;) Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 14. 2009 20:52

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. sep 2009 22:02

Tjaška, če slučajno hodiš v osmi razred OŠ, moram pa priznati, da imate  zahtevno učiteljico za biologijo, hehehe. Pa je že prav tako, vas uči misliti s svojo glavo, samo nekateri "hvatate krivine". No, pa tudi to je na nek način razmišljanje s svojo glavo.

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2009 6:58

Ne morem si kaj, da se ne bi še enkrat spomnila svojih gimnazijskih let, ko smo spoznavanje tujk spremenili v eno neformalno tekmovanje in ko smo si izmišljali svoje približke tujk in svoje razlage in iz tega delali svoje interne štose. In potem smo enkrat profesorico za geografijo vprašali, če je "kriptodepresija" oznaka za področje, kjer živijo ljudje, ki "skrivajo svojo depresijo...." in je ženska pisano pogledala, profesorica za psihologijo se je pa krohotala našemu umisleku.... Ah, lepi časi. Vendelina jr.

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

15. sep 2009 20:01

Ampak, drage sočlanice naše Kul.Slo - saj je Tjaška (ki najbrž pripada mlajši generaciji) čisto lepo pozdravila, mogoče res ni uporabila magične besedice prosim in hvala, samo lepo vprašala, pa je na svoje vprašanje dobila le šest nasvetov kako in kje se išče informacije, pa še vse to pospremljeno s pregovorom, da se brez muje pač čevelj ne obuje. Le Atina se je potrudila z odgovorom. Sama se nikoli ne bi oglasila, če mi že kot tolikokrat prej, ne bi prekipelo, ob takem pametovanju, da se na stričku Guglu najde vse, le potruditi se je treba. Mogoče pa ravno nima časa, ali so vsi članki v tujem jeziku, ki ga ne razume. Veste vprašanje katerekoli članice zahteva spoštljiv odgovor, če pa tega nimajte, se po mojem osebnem mnenju raje sploh ne oglašaje, ker se človeku pogosto pač ne da brati teh brezveznih črev, namesto odgovora na vprašanje. To mi res ni všeč in sem včasih prav prizadete, ker se mi zdi da vem, kako se tisti, ki je vpršanje postavil počuti. Po drugi strani pa lahko beremo cel kup postov, ki z vprašanjem nimajo nobene zveze. Oprostite, če sem se slučajno kateri zamerila - me pa to deljenje nasvetov kje najti, namesto pravega odgovora, vedno znova pogreje. lep večer še naprej PS Tudi meni lahko očitate, da nisem odgovorila, pa moj namen ni bil odgovor, ker pojmov pač ne znam ravno strokovno razložiti, si pa predstavljam, kaj pomenijo. tedyka Sporočilo je spremenil(a) tedyka dne 15. 2009 20:03

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

15. sep 2009 20:13

jaz pa mislim, da jo je. Če ne drugo jo je vsaj potolažila. Sem prepričana da če bi neka nam zelo znana vseveda osenba vedela kaj o tej temi , bi se zelo razpisala, za cel roman. Začelo bi se pa tako : od mojega prijatelja prijatelj je nevrofiziolog. In opisala bi vso zgodovino nastanka te filozofske smeri, pa še marsikaj zanimivega, ampak, ker je pa to res tema o kateri tudi jaz še nikoli nisem nič slišala, so potem takšni odgovori. Je pa tedyka lepo napisala, da moramo v marikateri drugi nam zanimivi temi brati neke čveke in debate drugih člano o katerih nimamo pojma, ker se nekateri med seboj bolje in že dlje časa poznajo, pa se nikoli nihče od nas ne oglasi in zahteva naj se nehajo pogovarjati o nečem kar v temo ne spada - dobro , včasih že , vedno pa ne. Včasih je 5 strani neke teme , pa samo 3 koristni nasveti in če te tema zanima moraš vse komentarje prebrati, saj ne veš na kaj boš pri katerem komentarju naletel. Smo se pa nekoč že zmenili, da takih nasvetov " vtipkaj v google", "vprašaj strica googla" ne bomo več dajali, ravno zaradi tega, ker mi ne moremo vedeti zakaj nekdo to že ni naredil. kleo

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

15. sep 2009 20:13

Sem strinjam s tedyko, so se stare forumašice odzvale kot velepamente deliteljice nasvetov. Saj na vsak post pa tud ni treba odgovarjat. čokobananca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti