Darilo za nečaka (5 in 12 let)

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

9. sep 2009 19:24

Mogoče pa kašen CD kot je tečaj angleščine ali pa kakšen primeren slovar. To pravzaprav pride prav vedno. zoja

Golla  

član od: 1.7.2009

sporočila: 6

9. sep 2009 20:39

Lahko pa obema posebej kupiš skiro ali pa kar enega saj bo obema prav. Pa tudi v tistem rangu denarja ga že dobiš, kolikor želiš zapraviti. Veliko izbiro imajo pri http://www.igrarija.com/vozila/skiroji.html in če ga imajo na zalogi, ga lahko dobiš že jutri po pošti. Lep dan vam želi Golla

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

9. sep 2009 21:51

fantje se v teh letih evrčkov nič ne branijo, kakšnih slovarjev in tečajev pa se vsaj naš, bi. anitram1

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. sep 2009 21:57

Pri nas nečakom in nečakinjam za rojstne dneve kupimo kakšne trenirke, majčke in podobno, ker igrač imajo že tako več kot preveč. Pri igračah je treba biti previden (zlasti če sami nimamo otrok podobne starosti), ker otroku niso vedno zanimive enake stvari kot nam, Nekatere igrače pa so sploh modna muha - ko so moderne jih pač morajo imeti, ker jih kao vsi drugi imajo. Za nečaka bi mi bilo npr dobro darilo MP3 ali pa kakšen mikroskop, če je bolj naravosloven tip. Take šolske in že kar dobre mikroskope se lahko kupi že za 80 €. Mogoče bi bilo to lahko celo primerno darilo za oba skupaj. Z veseljem bosta po njem segala še dolga leta. Mogoče bi bil za nečaka primeren tudi kakšen elektro pionir (če se to še dobi). Pri 12 letih se fantje že zgledujejo po večjih in bolj odraslih stvareh in jih ponavadi igrače ne zanimajo več. Zato je po mojih izkušnjah bolje kupiti nekaj "za bolj velike fante". Tudi dišijo že radi, tako da mogoče kakšno tekoče milo in mogoče rollon v bolj diskretnem"moškem" vonju zna tudi že vžgati. Za punčko pa mogoče kakšne hama perlice, mogoče komplet za sestavljanje nakita + majčka v podobnih barvah kot so perlice v škatlici za nakit, da si sama sestavi verižico in zapestnico. To se jim zdi zelo fino. l.p. tedyka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. sep 2009 23:05

knjige bannanna_v_slo ;)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2009 10:13

Petletnice in dvanajstleniki imajo relativno malo skupnih interesov. Punčka je takrat v svoji zgodnji girlie fazi, dvanajstletnik pa se sooča s prvimi adolescentskimi težavami. Dvanajstletni fant ima verjetno do neba rad svoj sestrico (tudi če tega še ne ve), ampak ne ga tlačiti v nivo pri darilih. Konec koncev, smo bili čisto vsi stari dvanajst let in pri dvanajstih smo bili veseli, če nas je kdo imela za starejše, a ne, če smo pa dobili kakšno otročjo igračo (in v horizonut dvanajsteltnika je enajst let totalno otročje), smo pa darovalca za nekaj časa prečrtali... Knjige so okej, zlasti zato, ker je treba delati na bralnih navadah. Tudi pogovor s starši, kaj bi kupili, je okej. Ampak ga ni čez odnos z nečakom in nečakinjo. Ko sem bila otrok, sem imela to srečo, da sem imela precej mlade tete in strice in so me zarotniško spraševali, kaj bi rada...in potem so mi to tudi kupili - tako da sem dobila kombinacijo edukativnih daril in kak otroški luksuz in predmet želje.. In sem jih totalno oboževala. In podoben princip uporabljam tudi pri svojih nečakih (je pa res, da komaj čakamo, da grejo nečakinje spat, da se potem lahko igramo z njihovimi barbikami...) in mi kar uspeva gojiti odnos, v katerem vidim, da mi otroci zaupajo. Skratka, teta, delaj na tem, da ti bodo nečaki sami povedali, kaj bi radi... Vendelina jr.

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

10. sep 2009 10:37

Hvala za vse vaše nasvete, res nisem pričakovala takšnega odziva. Sploh nevem kako sem živela predenj sem odkrila kulinariko Glede na to da je Vedi popolnoma izpadel iz igre, bom izbrala nekaj na osnovi svojega poznavanja njunih želja (pa tudi zarotniško se ju malo povprašala), ker res lahko rečem da smo v dobrih odnosih, zlasti s fantom, ki že od 3 leta hodi k meni na počitnice, pa zdaj obožuje tudi mojo hčerko, in v glavnem sem jaz njegova teta za poklicati na mobitel, če je kaj dobrega za povedati Deklici bom verjetno vzela nekaj od Vinx,(kar si tudi želi) mogoče kakkšno knjigo ali Cd, pa zraven kakšno majico ali oblekico (katere obožuje), pa kakšnen otroški nakit, pa seveda nekaj sladkega. Fantu pa bom vzela MP3 player z USB ključem, (sicer je njegova velika želja play station, ampak !!!!!) ker imata za Božič obljubljen nov računalnik z dostopom do interneta - mislim da mu bo prav prišel, za zdaj pa mu jaz naložim nekaj njegove najljubše glasbe, obvezno RBD !! Po seveda nekaj sladkega tudi on, ali pa mogoče majčka, odvisno od cene mp3-ja. Ne bi rada pretiravala, ker potem se starši čutijo dolžne tudi moji hčerkici kupiti v isti vrednosti nazaj, vendar pa so zdaj trenutno v nezavidljivi finančni situaciji. Tako sem (sva se z partnerjem) več ali manj odločila. Seveda pa so vaši nasveti še vedno zelo dobrodošli, tja do sobote zjutraj, ko se podamo v šoping. Potem pa spet odprem isto temo tam za Božič in takrat obdarujem 4 nečake !!! Hvala. dalea

simpatija  

član od: 4.7.2009

sporočila: 135

10. sep 2009 10:42

Jaz imam hčerko staro 12 let pa vem da jo moram obravnavati že kot starejšo zato vem da ti je težko . Jaz bi fantu kupila kakšno igrco za računalnik če jim starši dovolijo kot ne hery potter ali pa kaj podobnega ni streljanja in takšnih prizorov jo ima moj si ki je star 9 let pa čis obvlada čeprav je za 15 letnike. Cena pa je 30€v mulerju. Za punčko pa kakšen darilni set za pisanje ali pa ustvarjanje kot je naprimer - barve in šablone za steklo. simpatija

branka171

sporočila: 218

10. sep 2009 23:16

Če se boš slučajno odločila za rač. igrico priporočam Taicoon ZOO ( upam da sem prav napisala) Si mora sam zgraditi živalski vrt in skrbeti, da so vsi zadovoljni. Punčki bi pa kak komplet za ustvarjanje. Če rada pomaga mamici v kuhinji, lahko tudi otroške pekače, valjar in predpasnik. Sem za božič kupila mali nečakinji v Ikei in zelo rada speče" svojo" potičko. branka171 Sporočilo je spremenil(a) branka171 dne 10. 2009 23:17

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. sep 2009 9:32

mogoče mp3 zamenjaš za mp4,za to ceno ga boš že dobila in trenutno je pri mladini zelo priljubljen anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti