Darilo za nečaka (5 in 12 let)

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

tema odprta - 9. sep 2009 8:25 | ogledi: 17.785 | odgovori: 21

Pozdrav,

nujno bi rabila nasvet, kaj kupiti nečakoma (deklica je stara 5 let, fant pa 12) za rojstni dan.

Že smo kupovali vse sorte od igrač, do oblačil, sladkarija pa itak, pa tudi darilne bone itd itd,

zdaj pa nama je enostavno zmanjkalo idej.

Če bi bilo možno bi vzela nekaj za oba skupaj. Razmišljala sem o Vediju (računalniku) za malo starejše, tisti ki je od 6 let naprej, prijateljica je rekla, da ga njeni mali (8 let) obožuje in veliko uporablja. Kaj pa vi pravite? glede na to da je to že ta vikend, bi res res nujno rabila neko dobro idejo.

Ja pa še to: cenovno bi se naj gibalo tam od 50 do 70 eur, tako približno imamo ponavadi.

Hvala

dalea

krinolina  

član od: 29.5.2009

sporočila: 130

9. sep 2009 8:57

No za punčko mogoče lutko, ki jo lahko frizira in ima dodatno lasuljo zraven v paketu, za fanta pa vulkan, ki ga sam sestavi. Nekje sem zasledila še kako narediš umetno lavo, če se ne motim je zmes iz kisa in pecilnega. Za fanta lahko tudi maketo ladje, letala ki jo sestavi in pobarva. Tudi tiste arheološke izkopanine so zanimive. Za deklico mogoče tudi kakšno muco ali kužka, ki jo-ga pobarva po svoje, če ima rada takšne stvari. krinolina

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

9. sep 2009 9:51

za 12 letnika,ima vedi 2 že malo premalo,sami ga imamo in je tja do 10 let čisto oziroma zelo super,potem pa je premalo,oziroma manjka snovi,že če gledam računanje ali angleščino,pa mislim da tudi pri geografiji so v šoli že bolj naprej Kaj pa knjige. Ali pa karta za kopanje v bazenu,mogoče karta za ZOO ali pa mesečna za kino,.... anaeva

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

9. sep 2009 10:36

Dalea, sklepam, da si njuna teta. Kaj pa če bi ju eno soboto povabila v živalski vrt, ali gledat na grad lutkovno predstavo, ali se greste kopat za en dan. Lep pozdrav, Moycaa

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

9. sep 2009 10:48

Kar se tiče kart za kopanje, smo podarili njuni mami aprila za r.d., v živalskem vrtu so bili s šolo junija, poleg tega je predaleč, v kino glih ne hodita rada.... tak da so te možnosti skoraj da izključene. Vseeno sem mislila kakšno bolj praktično stvar. Knjige fant ne mara glih, ma rad igrice, računalnik, pa takšne stvari, deklica pa obožuje winx, nahrbtnik ji jekupila mama, saj za njo bi že kaj našli, bolj me deček skrbi. dalea

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

9. sep 2009 11:23

Kaj pa knjige, puzzli, družabne igre? Vanilija

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. sep 2009 11:25

Za puncko mogoce winx posteljnina, za decka pa mogoce Mp3 player - sej je ze dovolj velik, cenovno pa tudi niso vec tako dragi. Lizzie

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

9. sep 2009 11:31

Kaj pa Winx šparavček (po možnosti narediš sama) in za fanta isto (na ustrezno tematiko, seveda)? Notri pa tiste evre, ki ostanejo...

čoko

Golla  

član od: 1.7.2009

sporočila: 6

9. sep 2009 12:00

Lahko pa obema posebej kupiš skiro ali pa kar enega saj bo obema prav. Pa tudi v tistem rangu denarja ga že dobiš, kolikor želiš zapraviti. Veliko izbiro imajo pri http://www.igrarija.com/vozila/skiroji.html in če ga imajo na zalogi, ga lahko dobiš že jutri po pošti. Lep dan vam želi Golla

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

9. sep 2009 12:29

Tudi jaz sem ponosna teta dveh punck (8 in 11 let) in tudi pri nas se pojavlja problem, kaksno darilo naj jima kupim za posebne priloznosti. Osebno sem se odlocila, da jih za darilo nekam peljem in se jima posvetim ves dan (kar se zaradi sluzbenih obveznosti zgodi precej poredkoma). Tako smo bile ob priliki prvega obhajila v Benetkah, pa na smucanju, na celodnevnem rolanju, na morju, v Briski jami, v mestu na nakupovanju in sta si sami izbrali darilo v primernem cenovnem razponu.... Bolj kot darilo samo pa nam je pomembno, da smo skupaj in da se imamo lepo. Moram povedati, da me zadnje case posnemajo tudi drugi tete in strici in da puncki blazno uzivata, ko s tem ali onim gresta na izlet, vse poslikata in potem doma starsem pripovedujeta, kaj sta videli. Prijateljica, ki ima dva otroka, "ki tudi imata vse", sploh ne sprejema vec daril za otroke, pac pa samo denarno protivrednost. Na polico v kuhinji je postavila zaprto skatlico, v katero tete, strici, nonoti in prijatelji polozijo denarno protivrednost (npr. ce se je stric namenil, da bo kupil lego kocke za 10 evrov, vrze v skatlico 10 evrov - otroka pa ne dobita nobene igrace). Obicajno za denarni znesek ve, samo tisti, ki je denar dal v skatlico. Ob koncu leta se skatlico odpre in skupaj pogleda, koliko denarja se je nabralo in za tisti denar si cela druzina privosci nekaj lepega: skupne pocitnice, bazen za na vrt, smucanje,.... ribica

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

9. sep 2009 14:54

Denarja se sicer naj ne bi podarjalo (sem brala v bontonu al' kje že), ampak se strinjam, da je najbolj praktično. Daj mu npr.30 €, da si kupi nekaj, kar si sam želi. Pupi pa isto. sem gledala posteljnino hello kitty in je 35€. Se mi zdi velio, ampak, pač na tem seda služit ker je zelo v modi. Jaz sem kolegicini hčeri (5 let) kupila legice ter tuniko z dolgimi rokavi in še oblačila za barbiko. Vse je bilo nekje 25€. Pa sta bili mami in hči zadovoljni. pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti