Marmelade brez sladkorja

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

4. jul 2003 11:36

tole o holesterolu je še prekleto res in pomeni največjo potegavščino....takšnega olja ne kupujte, iz principa, ker vas ima proizvajalec čisto zares za norca.....ker vi ste neumni, ker tega ne veste, a je tko...... Herman Teron

vijolica  

član od: 2.9.2002

sporočila: 75

4. jul 2003 11:51

Mislim, da pri marmeladi brez sladkorja z 100% sadnim deležem uporabijo namesto sladkorja zgoščen jabolčni sok.

neznan uporabnik

4. jul 2003 11:59

Piše tudi, da je brez vseh umetnih sladil. Vijolica, a slučajno veš, kako se takšna marmelada naredi (recept)?

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

4. jul 2003 12:08

če je sadje zelo zrelo, in ga potem še vodo iz njega dobro prevreš, potem se naravni saldkor-fruktoza in glukoza zelo skoncentrira in je možno, da je marmelada sladka kljub temu.....odvisno od vrste sadja.... Herman Teron

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

4. jul 2003 13:04

Dobila sem eno knjigo, v kateri pise nekaj o teh stvareh brez sladkorja. Za osnovo je bolj vzeti sodje, ki je ze samo po sebi sladko, da marmelade niso prekisle. Kot konzervans deluje sam sladkor v sadju, pektin pa dadamo tako, da dodamo nekaj sadja, ki vsebuje veliko pektina, npr. surove kutine, tudi jabolka. Da se ne pokvari, je treba se vroco zmes vlivati v vroce ciste kozarce in zapreti tako, da ni dovoda kisika. Jaz sem po tabeli, ki je bila dodana v knjigi, zaprte kozarcke se pasterizirala. Marmelada je iz ribeza, sploh ni tako kisel, mmalo ze zakisli, a je super, meni so ze tako vsec ne prevec sladke stvari. Bom pa naredila se breskovo, figino in borovnicevo, upam, da ne bodo splesnele.

neznan uporabnik

4. jul 2003 14:02

Katera knjiga pa je to? A se jo da kje dobiti?

neznan uporabnik

7. avg 2003 9:43

Še enkrat prosim za naslov te knjige. Kmalu bi jo rabila!! Aljalja, saj nisi slučajno na dopustu? Alenka

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

7. avg 2003 14:47

Knjigo imam sposojemo, zato ne vem kje se jo da kupiti. Spolh ni neka knjiga, bolj zgleda kot navodila za uporabo stroja, se kar debela, z mehkimi platnicami: Andreja Grum, Ela Kovacic: KONZERVIRANJE IN ZMRZOVANJE ISBN: 86-7137-004-6 Knjiga o preizkusenih receptih za marmelade, vlozeno sadje in zelenjavo, knjiga o zmrzovanje zivil in pripravi jedi, ki jih najuspesneje zmrzujemo zalozba DOMUS ni neka nova knjiga, ze precej stara, zagotovo jo pa dobis v NUK-u ali kateri drugi knjiznici, ce ze ne za kupit

neznan uporabnik

7. avg 2003 14:54

Najlepša hvala za odgovor. Jo grem še danes iskat. Alenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti