Dobro jutro!
A je že kdo bil na turistični kmetiji Hodičevec (pri Razdrtem pred Postojno)? No, tam so nam enkrat ponudili neki kuhan fižol v stročju s česnom....bil je takooo dober, pa se ne spomnim kaj vse je bilo notri.
Lepo nedeljo,
pe3ca
Dobro jutro!
A je že kdo bil na turistični kmetiji Hodičevec (pri Razdrtem pred Postojno)? No, tam so nam enkrat ponudili neki kuhan fižol v stročju s česnom....bil je takooo dober, pa se ne spomnim kaj vse je bilo notri.
Lepo nedeljo,
pe3ca
Tam sicer še nisem bila. Solato iz stročjega fižola pa pač naredim tako, da fižol skuham, solim, dodam čebulo, česen, kis, olje, po vrhu pa še malo popra.
Nena
Sporočilo je spremenil(a) nb dne 06. 2009 09:36In olje mora biti bučno. Malo popra je tudi nujno, sveže mletega, lahko še drobno sesekljan peteršilj.
Kaj pa z ocvirki? Kuhanega, še vročega malo popranega in prelitega z ocvirki je poleti vedno delala moja stara mama - obvezna kombinacija zraven so bile "murke v zosu" - to je omaka iz naribanih in ožetih kumar,dušenih, zgoščenih z malo krompirja ali pa s "podmetom" (na maščobi prepražen česen in moka). Baje so včasih tako malico nosili delavcem, ki so obirali hmelj.
Jaz sem enkrat jedla fižol kuhan povaljan v drobtinah in česnu.Zelo dobro,ne bi si mislila,da drobtine pašejo na fižol,pa je zelo dobro in česen not.
tejčikaPri nas na koščke narezan fižol skuhamo z zelo malo vode in še malo podušimo s sladko smetano, osolimo in ponavadi tudi dodamo česen. Mogoče?
Sicer pa po mojem ne bi bil greh poklicat invprašat, saj bodo veseli pohvale:
NasjaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Azijska solata s kozicami

Pohorska gibanica