Lepo prosim, če mi kdo lahko pove, kako se imenuje posebna vrsta "stročjega" fižola, ki ima zelo, zelo dolge stroke. Če ste že debatirali o zadevi, pa prosim za povezavo. Lep pozdrav in hvala.
karlinka
Lepo prosim, če mi kdo lahko pove, kako se imenuje posebna vrsta "stročjega" fižola, ki ima zelo, zelo dolge stroke. Če ste že debatirali o zadevi, pa prosim za povezavo. Lep pozdrav in hvala.
karlinka
Ja, tlelle je bilo govora: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1658 . Ampak meni se zdi, da vigna ni glih fižol. Rimljankqa???? Obstaja pa res fižol, ki ima precej dolge stroke - cobra, če se ne motim.
LP
cervushttp://www.semenarna.si/javne_datoteke/novice/slike/3
Tukaj je slika in ime!LP
receptorEvo, proxima je opravila moje delo.....![]()
Jaz sem pred leti dobila neki izredno dolgi in zelo širok fižol iz Avstralije. Ko sem ga posadila, je res imel stroke dolge več kot 1/2 metra, široke pa okoli 2-3 cm. Bil je zelo okusen, lahkko se je obral kot stročji in pozneje kot reden fižol. Tudi fižoli so bili ekstremno veliki in debeli, za kuhanje pa niso rabili dolgo.
Sedaj se mi je ta sorta izrodila, prijateljica pa ne gre v Avstralijo da bi mi ga spet prinesla. Ali mogoče katera ve, kje bi to sorto, ki ji ne vem imena, dobila mogoče pri nas?
KyaraKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Lazanja z genovskim pestom in piščančjo omako

Beljakovi vetrci s kremnim polnilom