Starostne pege

neznan uporabnik

tema odprta - 16. avg 2009 11:59 | ogledi: 4.914 | odgovori: 5

Zadnjič smo se pogovarjali o starostnih pegah. In smo ugotovili, da se ne pojavljajo na trebuhu, zadnjici, stegnih..

Meni to nekako ne gre v račun. Če so starostne pege na koži, je vsa koža enako stara. Ali pač ne?

Ali kdo od vas ve kaj več o tem pojavu?

japaja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. avg 2009 13:21

Jaz vem kako odpraviš starostne pege, vsak dan si mažeš z ognjičevim mazilom, moja tašča je imela polno starostnih peg po nogah in z vztrajanjem in vsakodnevnim mazanjem jih je odpravla!

Meni se je tudi ena majhna pojavila, pa sem začela takoj mazati...

Anamarija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. avg 2009 14:15

Moje razmišljanje je v tej smeri: Roke so najbolj izpostavljen del telesa, ne samo soncu, tudi vodi, praškom ipd. Kdo redno uporablja zaščitno kremo za sončenje na rokah? Za obraz nekako poskrbimo z žavbami, za roke pa le ne tako.

No ja, dobijo se tudi belilne kreme pa z microdermabrasionon se jih tudi odstrani.

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. avg 2009 16:12

Pa si kdaj pomislila, kako je razporejen pigment v koži na raznih delih telesa? Je že res, da je koža povsod enako stara (biološko gledano), da je pa na različnih delih telesa zelo različno zgrajena (čeprav v osnovi enako), je pa tudi jasno, saj je to dejstvo posledica zelo različnih vlog posameznih delov kože. Išči tukaj razloge.................in dodaj to, kar je napisala Vanja o koži na rokah............ 

rimljanka - zasebno mnenje

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. avg 2009 18:31

Moja mami pa nima problema s starostnimi pegami ampak se ji pojavljajo bele pege - po rokah?? V lekarni nimajo nič primernega. lp, vanjatajnsek

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. avg 2009 19:03

jaz jih imam ene par po rokah, ma ne vem, če so to starostne, sej sem še razmeroma mlada. No ma tudi če so starostne, sploh me ne motijo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti