Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

29. sep 2009 14:58

Podpiram vse oblačilne reporte, če bo treba glasove zbirat. Tale link, ki ga je prispevala carica Vendy je pa zakon: http://www.theoutnet.com/Shop/Dress-Me Sicer pa jaz ne najdem navdiha za mojo babi... (kadar se je treba oblečt). Žena ima 80 let, nizke rasti in preveč je je (ja, dobre ženske ni nikoli preveč, pravijo). Že dvajset let se (če je ravno mus) obleče v temno modre hlače čudnega kroja (s tržnice, po mojem) in zraven bluzo ali pulover ter zlato verižico z obeskom. Za neko poletno priložnost 'sem jo oblekla' (je sešila šivilja po moji zamisli) v hlače, top in bluzico, pa je bila prav fajn. Pa se mi zdi, da malo 'posodobljene' gospe avtomatsko izgubijo kako leto, pa še lepo jih je pogledati. A bo, katera (da ne bomo le ene omenjali), stresla iz rokava kak predlog? Pa prosim upoštevaj, da si bo taka ženska, ki še zelenih banan ne kupuje več, omislila en zimski in en letni komplet, ki ji bo služil do ...(kaj pa vem, ona itak ničesar VEČ ne rabi...) alibaba Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 29. 2009 15:05

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2009 18:20

Alibaba, tvoja babica lahko nosi čisto vse, kar je primerno za jabolka in zlasti za XXL jabolka. Leta tu kaj posebnega ne determinirajo. Je pa bolj pomembno to, kaj bi gospa rada. Ali bi rada spremenila svoj stil oblačenja in videz ali pa je čisto zadovoljna sama s sabo. Ker, če je zadovoljna sama s sabo, je treba to spoštovati. Nihče ne bo nikoli spremenil nobene navade samo zato, ker bi mi to radi. Spremenil se bo takrat, ko se bo sam odločil. Morda bo babica celo popustila vnukinji in kaj spremenila na sebi, ampak to zaradi tega, da bi vnukinji naredila veselje, ne pa sebi. Vendelina jr.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. sep 2009 18:44

Lahko naredite nov oblačilni report za jesen, bom dal sticky.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. sep 2009 21:07

Ko smo ravno pri babicah in mamah, kam pa bi poslale 65-letno gospo po črno oblekico (ima lepe noge), ki bi bila za povsod (tista reč, za katero Vendy pravi, da jo mora imeti vsaka dama v omari)?

tulka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

29. sep 2009 22:01

Z veseljem občasno spremljam vašo temo, super ste! Čestitke Vendy, tvoji nasveti so res odlični!

Jaz si bom pa to jesen spet privoščila eno šmenki penki rahlo odštekano kiklico pri Sabini Hameršak, če bom fejst pridna, pa mogoče še eno oblekico... Seveda so pa tudi letos moji glavni pomagači novi dodatki k starim cunjicam. V mamini omari sem v zaprašenem stanju našla prav taki zeleni plašček iz velurja mojih let, kot si ga lahko samo želim. Po moje pač.

Lepo se imejte in uživajte še naprej!

Anja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. sep 2009 9:17

Tulka, črne oblekice so v vseh kolekcijah, odvisno od cenovne kategorije. Za 65-letnico imaš korektne 40-42 konfekcije (predvidevam, da gre za tako številko) pri Labodu in Baslerju, potem ima Mura (dokler še je) tudi super črne oblekice. Svetujem tanjše materiale (skratka, volna NI prva izbira). Višjecenovni brandi imajo pa itak vsi črne oblekice Pri krojih je treba pogledati, ali dami bolj sede tajlirana oblekica ali pa princes-A kroj (to je tisto, ko gre od pasu navzven) - slednji je bolj za jabolčne postave. Oziroma, če se bo dama odločila za tak kroj, pa nima jabolčne postave, naj potem kombinira s pasom Svetujem črno oblekico s kratkimi rokavi (je prijazna do nadlahti). Lahko se kombinira z daljšim tajliranim blazerjem-plaščkom. Za zimske evente pa se taka oblekica kombinira s kratko jaknico iz umetnega krzna (tak kos je blazno uporaben). Jesenski esej je v izdelavi. Jernej bo dal sticky, jeeee! Anja, tako se stilira, good girl. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 30. 2009 09:18

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. sep 2009 14:39

Hvala lepa!

tulka

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

6. okt 2009 13:21

pozdravljene! z največjim veseljem spremljam tole nekulinarično debato in tudi tisto v sestrski temi o jesenskem reportu in imam eno vprašanje... Glede na to, da ste nekatere zelo dobro podkovane v tem... A mi lahko prosim razložite kaj obleči, če je zapovedan dress code SMART CASUAL? Hvala in lp, ninky P.S. se pa vnaprej opravičujem, če je to že kje opisano, ker je minilo že precej časa od kar sem brala stare poste. Sporočilo je spremenil(a) ninky dne 06.okt 2009 13:26

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2009 13:52

Smart casual je zelo splošna oznaka za oblačenje na delovnem mestu, kjer pa ni zahtevana najbolj stroga poslovna koda. Stroga poslovna koda pomeni za moške obleka+srajca+kravata+nogavice in čevlji v temni barvi, za ženske pa to pomeni kostim+nogavice+ zaprti čevlj in to po možnosti 12 mesecev v letu. Kot vidiš iz samega opisa, stroge poslovne kode čisto nikjer več ne prakticirajo. Še v londonskem Cityju (kjer je ponavadi itak celo leto 15 stopinj, tako da nogavice niso tako grozna stvar) se ji odpovedujejo. Če ne drugega, zaradi tega, ker to poleti potegne pošastno veliko energije za hlajenje prostorov. Pa tudi novi časi prinašajo nove, mlajše ljudi, ki to strogo kodo rahljajo in jo spreminjajo v smart casual (recimo, oblačenje španske kraljeve družine je dober primer smart casual oblačenja, pa Carla Bruni je tudi bleščeč primer smart casuala, pa jasno Michelle O.) Smart casual pokriva precej širok spekter oblačenja: Pri moških se npr odpoveduje kravati in pri mlajših moških srajco zamenjuje z majčkami. In ob petkih to celo zamenjuje v blazer in džins in srajco (casua Friday). Pri ženskah pa poleg kostimov uvaja še pulije in krila, twin-sete in hlače različnih krojev, hlačne kostime različnih krojev, kombinacije blazer-krilo, blazer-hlače, blazer-obleka, v pomladni sezoni pa se še blazer umika usnjenim jaknicam (ja, poleg črne jaknice imamo tudi belo)....Pa odpoveduje se nogavicam, zaprtim čevljem in rokavom (hvala, Michelle O.!) Generalno gledano (spremljam zadnji mesec glavne fešn wike), se polje smart casuala povečuje, polje strogega poslovnega oblačenja pa se oža. Oblačilna industrija na področju poslovnega oblačenja česa novega ne more več iznajti in mora raziskovati v drugo smer. Poleg tega so dogodki zadnjih dveh let, ko se je izkazalo, da so marsikateri finančni balon kreirali ljudje v lepih dizajnerskih oblačilih zmanjšali željo po nakupih takih oblačil tudi med tistimi, ki imajo denar, da si kupujejo dizajnerske zadeve. In zato postaja vse bolj kežual. In upam, da tudi smart. Vendelina jr.

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

6. okt 2009 13:59

Hvala za tale super opis! Torej lahko npr. skombiniram temen džins, s srajčko in blazerčkom in dodam čevlje s peto? ninky

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti