Češnjev džem

neznan uporabnik

tema odprta - 21. jun 2003 12:34 | ogledi: 12.032 | odgovori: 3

Prosim za pomoč, da ne ponovim napake iz lanskega leta.

Imam recept za češnjev džem ( kg očiščenih češenj posipljem s kg želirnega sladkorja, obtežim za 24 ur. Zavrem in kuham največ 4 min.), vendar kljub upoštevanju navodil, ostane džem popolnoma tekoč - da ne rečem skoraj kot kompot. Kaj naj storim, da bo vsaj malo bolj želiral? Enako velja tudi za višnje.

Hvala vnaprej in lp, Meta

meta123

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

23. jun 2003 8:18

Jaz nalijen vročo marmelado ali džem v vroče kozarce in zaprem dam pod odejo in nič več ne premikam in pustim ,da se popolnoma ohladi. Ravnokar sem naredila jagodni džem. Lepo je želiral .Uporabila pa sem želacin. Kuhala sem pa malo dlje(15-20 minut ) že. martina

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

23. jun 2003 8:51

Jaz delam češnjevo in višnjevo marmelado, samo da za razliko od tebe Meta, pustim češnje s sladkorjem stati samo 3-4 ure. Nato maso zavrem, in pustim vreti 4 minute, da se delajo mehurčki. Vročo pa nadevam v kozarce in pustim pokrite da se ohladijo. Na isti način sem naredila letos že marelični in jagodni đem. Oba sta trda, in upam da bo tebi tudi uspelo. Javi kako ti je šlo. vesna š.

poli  

član od: 13.1.2003

sporočila: 15

24. jun 2003 12:58

Jaz pa delam marmelado ali džem z Želinom od Podravke, že kakih 10 let, vedno na isti način, pa naj bodo marelice, višnje, slive, jagode, borovnice, melona...Torej po navodilih z vrečke: Sadje zmiksam (ali pa narežem), vmešam želin, zavrem, dodam sladkor (cca 3/4 teže sadja), nato pa kuhm še 3 minute, poberem pene in polnim kozarce. Zaprem takoj. Želim ti veliko uspeha! ana polic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti