Kje dobiti kumin?

alesk  

član od: 18.6.2003

sporočila: 3

tema odprta - 18. jun 2003 14:47 | ogledi: 7.854 | odgovori: 16

Lep pozdrav vsem skupaj.

Zanima me, če morda kdo ve, kje kupiti kumin (Cuminum cyminum), po možnosti v Mariboru. Da ne bo pomote, ne mislim na kumino :). Pregledal sem že več trgovin, tudi takšnih z zdravo prehrano, vendar so ponavadi slišali samo za kumino.

Aleš Kacijan

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

18. jun 2003 15:21

Če ti je v pomoč, na Dunaju, kolikor hočeš. Pri nas pa je še nisem videl. lp

kolobar  

član od: 5.9.2002

sporočila: 10

18. jun 2003 15:27

Na žalost za Maribor ne vem, videl pa sem ga pa v Jablani v BTC-ju. uros sever

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

18. jun 2003 16:30

Kaj pa je to kumin? Kar tako za informacijo. LP Spela Spela

alesk  

član od: 18.6.2003

sporočila: 3

19. jun 2003 1:23

Hvala vsem za odgovore. spela: videl sem, da se kumin veliko uporablja v indijski kuhinji (najbrž tudi kje drugje). Imam knjigo, Krišnova kuhinja, in tukaj se veliko jedem doda začimba kumin. Sicer ga še nikoli nisem dodal, ker ga nikjer nisem dobil. Aleš Kacijan

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

19. jun 2003 7:12

Hvala za odgovore! LP Špela Spela

kolobar  

član od: 5.9.2002

sporočila: 10

19. jun 2003 10:37

Jablana je v pokriti tržnici (kjer je npr. tudi ribarnica), imajo tudi spletno stran http://www.jablana.net/ s kontakti za vnaprejšnjo poizvedbo. Zdaj sem se spomnil še enega načina, kako bi se dalo mogoče priti do kumina. Menda harekrišnovci, ki so izdali Krišnovo kuhinjo, prodajajo tudi sestavine. http://www.harekrisna.net/ Sicer je pa kumin ključna začimba brez katere ni magrebske, bližnjevzhodne in seveda ne indijske kuhinje. Mi gre že prav na živce, ko v receptih navajajo kumino, čeprav gre v resnici za kumin. Začimbi si sicer nista podobni le po imenu ampak tudi po obliki zrn, je pa v okusu velika razlika. Če pripravljaš indijske jedi, kumin sam niti ni vedno nujno potreben, če ti uspe dobiti garam masalo (ki so jo tudi imeli Jablani), začimbno mešanico, katere sestavina je tudi kumin. Bolj sofisticirani kuharji mešanice sicer pripravljajo sami, ampak to je že druga zgodba.

silvy  

član od: 7.4.2002

sporočila: 23

19. jun 2003 14:01

A je kumin isto kot orientalska kumina? (nemško kreuzkummel) Silvy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti