Domača torta

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

tema odprta - 31. jul 2009 15:00 | ogledi: 4.026 | odgovori: 8

Naredila bi torto a la Panama iz 7 jajc, orehov, itd... in filo iz alpske smetane in čokolade. V kolikem času jo je treba pojest oz. je "užitna" ?

Hvala za odgovor!

francis

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. jul 2009 15:08

Če smetanastih zadev ne pojemo naenkrat, gredo kosi takoj v zmrzovalnik. Velikokrat pustim enega za naslednji dan v hladilniku. Tako imam raznorazne slaščice vedno na zalogi.

Vanja

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

31. jul 2009 15:10

Pozabila sem napisat, da nimam ravno izkušenj; dogodek je v nedeljo, jaz bi jo pa rada spekla že danes. Potem gre itak v hladilnik... francis

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

31. jul 2009 15:36

Vanja, bom morala "zadevo" naredit jutri. Hvala. francis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. jul 2009 15:43

Komot jo lahko že danes narediš, v hhladilniku bo v nedlejo čisto Ok. Mamamia mamamia

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

31. jul 2009 15:50

O, mamamia, sem upala, da dobim zeleno luč - ampak - a bo še za pojest (teoretično) v ponedeljek ? francis

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

31. jul 2009 15:53

Seveda bo tudi v ponedeljek še dobra, nič ne skrbi.

Pri nas je običajno tako: če torto potrebujem v nedeljo, v petek zvečer spečem oblate, v soboto jo sestavim skupaj in okrasim, v nedeljo jo pojemo večji del, v ponedeljek in torek pa še morebitne zadnje kose. Nikoli nismo imeli problemov.

Zadnje čase pa veliko delam torte, ki morajo 12 ur stati v hladilniku, da se krema povsem strdi. V tem primeru že v petek naredim celo torto, v soboto jo okrasim, naprej pa je enako, kot sem napisala zgoraj.

Še največji problem zame predstavlja to, da mi torta v hladilniku zavzame veliko prostora. Bomo morali kmalu kupiti večji hladilnik .

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 130

31. jul 2009 16:08

Katja D, na srečo imamo na novo odtajan hladilnik, tako da bo kraljica torta ! Hvala, VSEM in grem na delo! francis

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

1. avg 2009 9:47

francis je napisal/a:
Naredila bi torto a la Panama iz 7 jajc, orehov, itd... in filo iz alpske smetane in čokolade. V kolikem času jo je treba pojest oz. je "užitna" ?
Hvala za odgovor!

francis
Jaz nardim npr. biskvit danes, jutri nardim kremo in torto sestavim, ta zadnji dan( ko imam namen torto postrežt), jo pa še okrasim, oziroma še prej prelijem s čokolado, ali namažem s kremo,... jaz sem tega mnenja, da mora biti torta narejena en dan prej, da se lepo posede. krema ali smetana ki sta na torti in dekoracija, pa imam raje, da je zadnji dan, da npr. smetana ne popoka( se ne izsuši), pa da je res sveža, ker pol sigurno ostane še za naslenji dan in mi ni dobro, da je gor ena izsušena krema. Bljak. Za biskvit ni panike, je lahko še kakšen dan prej, pol ga pa samo z prozorno folijo zavijem, pa je ok. sej ne, da bi se torta spet tako hitro pokvarla, če je v hladilniku, ma jaz več kot en dan prej, res ne delam tort. Izjemoma, bi se lahko zgodilo, če je še ostale peke veliko, da nardim kej prej, ma se mi še ni. Še posebaj, če je s kakšnimi gozdnjimi sadeži, al z drugim sadjem, ne maram delat več kot en dan prej. Samo moje mnenje. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti