Priložnostno delo

anen  

član od: 17.4.2007

sporočila: 35

25. jul 2009 18:07

Je že res, da je letos študentskega dela zelo malo. Človek bi pomislil, da bi se pa morda za tisto kar ga pa je, malo zagrebli in bi delali vsaj tisto, kar se jim ponuja. A danes ta naša mladina niti ni pripravljena ne vem kaj delati niti malo potrpeti na delovnem mestu, pa četudi jim delo prav nič ne diši. Vključno z mojim sinom. Sama imam kar slabe izkušnje glede tega. Konkretno: prejšnji teden sem dala oglas za delo, poklicale so me pa štiri punce (delo je primerno le za dekleta). Upam, da bo od teh štirih vsaj katera pripravljena tudi delati. Ker je tako: pridejo, delajo en dan, obljubijo da drugi dan pridejo, potem jih pa čakamo, čakamo, punce pa od nikoder. Ko bi se vsaj javila in poslala nekam mene in to delo, bi bila prav vesela. Ne me zdaj napadat. To je pač moja izkušnja anen

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

25. jul 2009 19:24

Res je, da je letos študentskega dela malo. Jaz bi zelo rada delala, pa nikjer ne dobim ničesar. Bi hodila delat tudi v Ljubljano (sem iz okolice Postojne), samo da grem malo ven v družbo in nekaj zaslužim. Pa nimam sreče. Sem bila že na veliko razgovorih, pa so mi vedno rekli, da sem prišla v ožji izbor, pa nisem bila izbrana. Tako se mi je zgodilo tudi z zadnjim razgovorom. Izbrali so eno drugo punco. Nato sem čez teden dni ponovno videla oglas na študentskem servisu in so mi povedali, da je izbrana punca odpovedala delo. Jaz pa ko bi tako rada delala, pa nič. To ti pobere veliko moči in morale :( Lp mina20

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. jul 2009 20:36

To je po moje tako. Študentj(k)e si mislijo: "Kaj je meni tega "trpljenja" treba". Saj nisem redno zaposlen(a). Nadelal(a) se bom do penzije že še lahko." In nehajo delat. Ne zadevajo se, da si s takimi priložnostnimi deli lahko naberejo izkušnje, sklepajo poznanstva za naprej, naučijo delovnih navad,...in zaslužijo svoj denar. Lahko si ustvarijo tudi določen ugled in s tem dobijo reference tudi za vnaprej. Mislim, da se premalo študentov zaveda tega. Je pa letos na razpolago manj del preko študentskega servisa, kot prejšnja leta. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti