Darilo za učitelje

melony  

član od: 7.11.2007

sporočila: 17

tema odprta - 18. jun 2009 14:31 | ogledi: 16.659 | odgovori: 170

Bliža se konec šolskega leta in ker sem bila zelo zadovoljna z učiteljico in vzgojiteljico ter učiteljem v podaljšanem bivanju bi jim rada podarila kakšno darilce. Imate kakšen predlog?

melony

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jun 2009 14:46

Osebno se pojdi zahvalit, povej nekaj besed, morda dodaj en cvet in to je vse. Vse ostalo je odveč. Ker čutiš, da moraš nekaj narediti, naredi to. Verjemi, govorim iz prve roke. Res ne bi rada stoprvič poslušala tule, kako so učitelji itak plačani za svoje delo in je vse odveč, ker je itak to njihovo delo. Pohvale smo vedno veseli vsi, kajne? Tudi učitelji, obeh spolov, se razume.

rimljanka - zasebno mnenje

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. jun 2009 14:50

Jaz sem za vzgojiteljico v vrtcu in pomočnice kupila darila. Vzgojitelici karto za bazen v Atlantisu, za celo družino (ima 2 majhni hčerki), pomočnicam pa orhideje.

Bile so noro vesele. Starši zadovoljni z idejo in izvedbo. Denar sem pobrala naknadno in je bilo vse ok.

Vzgojiteljica se mi je pa še naslednji dan zahvaljevala za darilo  .

 

Je pa res, da te osebe kar dobro poznam.

MM

neznan uporabnik

18. jun 2009 15:11

Mislim, da si učiteljice zaslužijo zahvalo. Če natakarjem dajemo napitnine...? japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 18. 2009 15:11

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. jun 2009 15:30

Meni je zelo zoprno, če dobim karkoli od posameznika. Priznam pa, da sem iskreno vesela, če se cel razred vzame skupaj in da kaj malega in osebnega (enkrat so mi pobarvali strešno opeko in nanjo napisali pesmi - najlepše, kar sem kdajkoli dobila).

Letos sem malo prej končala in so se mi prišli mulci z bicikli zahvalit na dom, prinesli so pa eno mini čokoladico. Bolj so mi polepšali dan, kot si lahko sploh predstavljajo.

tulka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. jun 2009 15:35

Meni se to ne zdi ravno da se nekaj pobira denar, pa kupuje darila. (ker se vsem ostalim delavcem tudi ne, po veliki večini, a si predstavljate, da zberete v službi recimo za referentko na banki, vsako leto, pa kupite darilo?). Jaz imam z vzgojiteljicama v vrtcu dovolj stika, da ju tudi pohvalim, saj velikokrat kaj po-čvekamo. No, se pa uklonim množici, pa smo jima kupili knjigo, ostal denar, ki je še ostal od zbiranja, pa smo namenili malčkom, naj jih peljeta na sladoled. Pa zapisali smo izjave od malčkov, kaj si mislijo o njima in jima dali še to. lidka [sonce]

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

18. jun 2009 16:04

loni, tale link pa ne paše tu sem ...

Drejček

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

18. jun 2009 16:32

lidka je napisal/a:
(ker se vsem ostalim delavcem tudi ne, po veliki večini, a si predstavljate, da zberete v službi recimo za referentko na banki, vsako leto, pa kupite darilo?). lidka [sonce]
Ampak referentka na banki ni tvojemu otroku praktično druga mama. Včasih se je treba zavedati, da so vzgojiteljice več časa z našimi otroki kot mi sami. Strinjam se seveda do te mere, da je bedasto nekaj kupovati na silo in iskati ideje, kaj bojo drugi kupili. Z rožami nikoli ne fališ. Ali pa kakšno drugo pozornostjo - mogoče lahko koga spravite celo v zadrego s prevelikim darilom. Pri nas bojo podarili še izdelek, ki bo sestavljen iz izdelkov posameznih otrok. Seveda pa se ne pozabite zahvaliti, ko boste dajali darilo... feferon

tjaška  

član od: 20.12.2008

sporočila: 35

18. jun 2009 16:57

Mi smo letos kupili sliko s tihožitjem-košara s sadjem na mizi. Zraven pa še lep čipkast prt. vse je bilo zelo lepo zavito oz. skupaj. učiteljica je bila pa noro zadovoljna. stalo nas je 100 eurou imeli pa smo še 20 odstodkov popusta in je prišlo ravno toliko kolikor smo zbrali-80 eu. tjaška

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jun 2009 17:01

drejcek, pa še kako sodi. Učitelji in vzgijitelji so javni uslužbenci. Torej jih s prevelikim darilom ne spravite le v zadrego ampak tudi v prekršek.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti