Darilo za učitelje

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

18. jun 2009 17:02

Jaz se spomnem,da smo mi v zadnjem letniku vsem profesorjem,ki so nas imeli podarili rdečo vrtnico sam zdaj nevem ali smo to dali vsem profesorjem,ki so nas imeli od prvega letnika pa do zadnjega ali samo tistim,ki so nas imeli zadnje leto.Tega se ne spomnem,ker je že zlo velik let minilo od tega. No naši razredničarki smo pa podarili enega slončka in mislim da je bil iz stekla ali celo zlat no v glaunem za srečo in ikebano zraven.Joj,ko je bla vesela. Ona nam je pa prinesla čokoladice,da smo se malo posladkali.Lepi spomini in lepa leta.Eh ja.... Lp biba22 Sporočilo je spremenil(a) biba22 dne 18. 2009 17:12

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

18. jun 2009 17:56

Jaz sem za skromno darilce od celega razreda, nikakor pa ne za to, da vsak sam nekaj kupuje in so potem razlike. Pa tudi učitelje s pretiravanjem pri darilih spravimo v zadrego. Tak primer je bil v razredu mojega sina, na nižji stopnji starši še nismo bili tako zorganizirani, da bi se med sabo karkoli zmenili okoli tega in na koncu je bilo tako, da smo ob zaključku leta imeli piknik in je vsak (no, kakšen tudi ne) prinesel darilce za učiteljico. Moj sin je nesel eno keramično želvico, ker je bila učiteljica zbirateljica takih stvari, sošolec, katerega starši imajo zlatarno, je pa prišel z zlato zapestnico. Učiteljica je tako darilo odločno zavrnila, se lepo opravičila, da tega pa res ne more in ne sme sprejeti in bila je kar mučna situacija. Pa čeprav je morda za te starše ta zapestnica predstavljala približno enak strošek kot za nekega drugega starša kakšna lončnica, kaj vem. No, v naslednjih letih smo se starši vzeli skupaj in smo darilce, res kaj skromnega, kupovali vsi skupaj. Letos je sin zaključil devetletko in so razredničarki naredili album, vsak tri slike in vsak ji je nekaj napisal. Pa zraven šopek. Ostalim učiteljem in drugim delavcem šole je pa spodaj podpisana pripravila lepo aranžirane vrtnice z domačega vrta :) korenckova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jun 2009 18:04

korenckova je napisal/a:
Letos je sin zaključil devetletko in so razredničarki naredili album, vsak tri slike in vsak ji je nekaj napisal. Pa zraven šopek. Ostalim učiteljem in drugim delavcem šole je pa spodaj podpisana pripravila lepo aranžirane vrtnice z domačega vrta :) korenckova

Nič lepšega ne moreš dobiti..................in na kakšni od obletnic, čez 10, 20 let je tak album nekja enkratnega..... pa marsikdaj vmes, ko kje koga srečaš in se ne moreš spomniti imena, pobrskaš po albumu,....... Ideja na kvadrat, pa domače rožice tudi, korenckova, super ste to naredili.

rimljanka - zasebno mnenje

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

18. jun 2009 18:05

nič jim ne bi dala...meni ni moralno dajanje daril nekomu ki te je učil, v zhavalo naj razred kaj zapoje ali gredo za ta denar na pizzo skupaj Marjanpn

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jun 2009 18:18

Marjanpn je napisal/a:
...meni ni moralno dajanje daril nekomu ki te je učil, Marjanpn

Kaj pa je tu nemoralnega?

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

18. jun 2009 18:40

Marjanpn je napisal/a:
nič jim ne bi dala...meni ni moralno dajanje daril nekomu ki te je učil, v zhavalo naj razred kaj zapoje ali gredo za ta denar na pizzo skupaj Marjanpn
Joj, morala pa res ne sme trpet Sicer pa, kakor do in odvisno od situacije. Če bila učiteljica tečna in bi poučevanje mojih otrok jemala kot en napor in nujno zlo, ker je pač služba služba, se verjetno tudi jaz ne bi trudila z darilom. Smo pa do sedaj imeli tako srečo, da so bile obema mojima otrokoma (in tudi ostalim v razredu) učiteljice kot druge mame in se se res trudile, tako da mi razmišljanje o darilcih zanje in tistih minimalnih stroškov, kar jih je s tem bilo, ni bilo nikoli nobeno breme. korenckova

neznan uporabnik

18. jun 2009 18:42

Tudi pri nas so podarjali rože (res nikoli ne fališ), kolaž iz fotografij ob raznih priložnostih, vsak po en do dva verza s podpisom zraven.. pa saj to niso nemoralna dejanja, to je res zahvala in ne ne vem kakšno darilo. (Tudi prijaznim referentkam sem že nesla eno cvetlico v zahvalo za prijaznost, velikokrat, in nikoli ni bilo zadrege, ker na pravi način ob pravem trenutku stvari izpadejo pravilno) So pa na koncu 4.letnika otroci svoji razredničarki kupili rolerje in tudi to ni izpadlo kot nekaj čudnega, kajti nekaj let so se šalili na račun rolanja in razredničarka jim je venomer obljubljala, da bo z njimi rolala, ko bo imela rekvizite za to. Tako da je tudi to izpadlo simpatično in nihče ni pomislil na kakršen koli stranski učinek.. In si jih je nataknila in odrolala tistih nekaj krogov. japaja

slavi77  

član od: 20.2.2009

sporočila: 41

18. jun 2009 18:49

Ker,skupinica moje starejše hčere zaključuje z vrtcem(hči bo ostala še eno leto v vrtcu) so pri nas zbirali 20€ po otroku (24otrok).Vemo koliko to nanese sem se "uprla" in nisem prispevala nič.Ampak bom pa kupila kakšno malenkost,ker se mi to zdi vredu,ampak da jim pa podarimo bon za 240€ je pa apsolutno preveč.A mislite da sta darilni bon zavrnile.Ko sem govorila z mamicami iz drugih skupin so vse rekle da je to preveč.Naši predstavnici v svetu staršev se pa ni zdelo.Naj bi še za piknik prispevali.Pri treh otrocih to kar veliko nanese. slavi77

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

18. jun 2009 18:56

Pri nas (slovenske sole v Italiji) je navada, da se uciteljem od vrtca do konca osnovne sole (5. razared) da darilo za bozic in ob koncu solskega leta. In takrat se zacne bitka: koliko naj bo prispevek, kdo bo zbiral in kaj naj bi kupili. Navadno so to loncnice, kaka knjiga, .... Vedno pa gre zgolj za simbolicno darilo celega razreda ne pa enega posameznika; darilo se navadno izroci uciteljici na zakljucni prireditvi (obicajno po solski masi), ko uciteljice razdelijo spricevala svojim ucencem, solski zbor nekaj zapoje, dramska skupina zaigra novo igrico, .... uciteljice pozdravijo svoje ucence in starsi pozdravijo uciteljice .... in potem se vse nadaljuje sprosceno ob oblozeni mizi. Na visjih stopnjah solanja tega ni vec. Samo ob koncu srednje sole imajo maturanti navado, da svojim profesorjem na valeti podarijo nekaj (tudi v tem primeru simbolicnega): letos npr. prof. informatike, ki nima posebnega okusa za oblacenje, so fantje kupili nove (bolj moderne) kavbojke in pulover (kupljeno pri Kitajcih za skupnih 10 evrov) , prof. matematike, ki vedno nekaj pece, zadnjo knjigo receptov Sestre Nikoline, meni, ki imam (skoraj) neskoncno potrpljenje, kipec Oskarja za potrpljenje.... Za vsakega profesorja so dobili nekaj zabavnega, zraven so napisali posvetilo, prebrali utemeljitev ipd. Ob obdarovanju profesorjev se je zabavalo staro in mlado, "moji" fantje pa so prikazali veliko mero fantazije in iznajdljivosti. Upam, da bodo imeli toliko fantazije in iznajdljivosti tudi naslednji teden, ko bodo pisali maturitetne naloge.... ribica

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

18. jun 2009 20:54

Sin je letos končal devetletko in se, skupaj s sošolci in sošolkami, poslovil od razredničarke, ki jim je bila štiri leta kot druga mama. Sami so se zmenili, vsak je prinesel 2 evra, za to so kupili čuuuuudovit šopek. Glavno darilo pa so ji izdelali sami. Na platno je vsak odtisnil svojo dlan, vse skupaj pa so uokvirili kot sliko. Ker je razredničarka likovnica, je bila nooooooro vesela. In žalostna, ker se je morala posloviti od vsojih sončkov. Ob koncu ostalih razredov pa je niso obdarovali. Razredničarka je v slovo vsakemu izmed njih poklonila vizitko z njegovo sliko in posvetilo. Ganljivo. jana Sporočilo je spremenil(a) mai dne 18. 2009 20:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti