Krtača za čiščenje oblačil

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

tema odprta - 21. maj 2009 14:29 | ogledi: 5.378 | odgovori: 29

Živjo,

rada bi kupila krtačo za oblačila, s katero se da fino odstraniti mačje dlake in mucke z oblačil in oblazinjenega pohištva. Ker niti ne vem, iz katerega materiala je to, sploh ne vem, kje vprašati in kako razložiti, za kakšno krtačo gre. Vem samo, da jo ima skoraj vsaka babica, ponavadi je na njej rdeče, malce kosmato blago, uporabljale pa so se za krtačenje "zatakmašnih" oblek. Ta isti rdeč material je tudi na nekaterih nastavkih za sesalce.

Se me lahko kdo usmili in pove, kako se reče tej krtači in kje približno bi se jo dalo kupiti?

Najlepša hvala in lep pozdrav.

RadaJem

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. maj 2009 15:45

Jaz bi na tvojem mestu odkorakala v trgovino s specializirano šiviljsko-krojaško ponudbo (tipo Klara na Rimski v Lj.) in tam poskusila. Če je nimajo, pa vsaj vedo, kje bi se to dalo dobiti.... Vendelina jr.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

21. maj 2009 15:55

Prodajajo jih v Müllerju.

barbara9

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

21. maj 2009 16:24

Super. Hvala. RadaJem

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. maj 2009 16:39

Sicer pa sem na raznih "mačjih" forumih zasledila, da je za te zadeve baje zelo uporaben nekakšen valjček, obložen z lepljivimi lističi. Ko se ena plast (lepljivi listek) na valjčku zapolni z dlakami, smetmi itd, se jo preprosto odlepi in nadaljuje z naslednjo plastjo. baje se te zadeve da dobiti v evrospinu, Lidlu, DM in podobnih trgovinah.

nekaj takega naj bi to bilo:

http://www.tesa.at/consumer/solutions/kleiderrol

 

Mojca

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

21. maj 2009 16:52

Imam krtačo in valjček, oboje je zelo uporabno. Kje sem ju kupila pa ne vem, je že zelo dolgo, a se mi nekako sanja, da je to bilo v eni izmed drogerij v stari Gorici. daga

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

21. maj 2009 17:16

Valjček pri nas ne zaleže prav dosti, to krtačo sem pa zadnjič preizkusila na maminem sesalcu in je res učinkovita, saj iz tekstila potegne tudi tiste dlačice, ki so se že nekako prepletle z vlakni tkanine. Ko bi le kdo vedel, kako se reče tistemu rdečemu materialu na krtači - bi ga kupila na metre :) RadaJem

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

22. maj 2009 9:39

imam in "rdečo" krtačo in lepljive valje. lepljivih valjev ne maram preveč, ker ob redni uporabi, posebno na oblačilih, puščajo ostanke lepila na površini in potem se umazanija še raje prijema. ampak vseeno prisegam na vlažno vileda krpo. z vlažno vileda krpo tudi, ko misliš, da je stol brez dlak pobereš še celo kepo dlake. enako na preprogi. cellnet

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

22. maj 2009 11:18

Mi smo se najprej ukvarjali z odstranjevanjem črnih dlak naše perzijske muce, zdaj že nekaj let  z odstranjevanjem belih dlak zlate prinašalke. :))

Veliko lažje je bilo, ko smo staro sedežno zamenjali z usnjeno. Tisto iz blaga je popolnoma razcefrala, usnje je pustila pri miru. Njen najljubši kotiček za spanje je bil pod jedilno mizo, seveda si je vsakič izbrala drug stol. Za čisčenje teh je bila omenjena krtača super. 

Sčasoma smo postali pravi eksperti za odstranjevanje dlak :)  in za ignoriranje dlak. Ker ravno vsako posebej tudi ne ulovimo, še preden pade na tla.

Mimogrede, še eno vprašanje. Kje (Ljubljana, Gorenjska) dobro očistijo preproge?  Da se med čiščenjem ne "zbijejo" in ne skrčijo.   Imamo  precej  veliko gabbeh preprogo  naravne bele barve.

 

 

     

barbara9

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

22. maj 2009 14:24

@barbara9 ti bi kar v čistilnico s (skoraj) perzijsko preprogo? ... to jo bo samo uničilo. nasvet moje babice, od katere sem podedoval zdaj že skoaj 100 let star zelo lep gabbeh in še nekaj drugih perzijskih preprog: počisti vsak teden z vlažno krpo, če se kaj polije počisti s hladno vodo takoj ko nastane, 2x letno je obesi in stepi prah in enkrat na leto jo operi s hladno vodo. slednje se obnese tako, da jo na res topel poletni dan na dvorišču operem s cevjo za zalivanje vrta dobro popivnam in malo podrgnem s kako staro brisačo in posušim v senci... to počnem malo manj redno (vsake 2-3 leta) kot moja babica ampak se obnese in preproga je potem kot nova. nikoli je ne sesam, ker to samo cufa nitke, itak je tako gosto tkana, da prah prav v notranjost ne more... cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti