Krtača za čiščenje oblačil

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 21:17

@radajem kje pa si kupila furminator? imaš original ali približek? baje je veliko teh slednjih v prodaji... cellnet

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

8. jun 2009 21:19

Original mi je prinesel prijatelj iz Anglije, ker je bil tam pol cenejši kot pri nas. Imam vijoličnega in je čisto dovolj velik. Aja, naročil ga je pa preko neta. RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 08. 2009 21:20

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

8. jun 2009 21:36

Ja to je ta Glicopan pet! Cellnet, jaz sem peljala muco prejšnji ponedeljek k veterinarju na Ptuj na ultrazvok srca. Ko je gledal muco, je rekel, da ima zelo lepo svileno dlako. Zjutraj dobi osliča file, čez dan pa brikete hills ali kakšno konzervo, če jo sploh hoče. Glavna hrana so ji ribe. Ko sem mu to povedala, je bil s prehranjevanjem zadovoljen in rekel, da se ji vidi, da ima dobro hrano . Moja muca ima gosto, srednje dolgo dlako. Po zraku kar leti, kot svila ali tanka puhasta nit. Morali so jo pobriti, ker je bila pregosta dlaka za ultrazvok. Jaz sem jo vedno češem vsaj enkrat na dan. V glavnem tudi večkrat, ker ima to rada in se sama nastavlja. Tudi po trebuhu. Dlake niso izpadale kot pri spotu, za katerega si mi dal link. Ampak tudi po tistem, ko sem jo počesala, če sem jo božala sem imela polno roko dlak, ko sem jo dvignila, sem bila polna teh puhastih dlak, postelja je bila polna dlak, imam copate, ki imamo podplate namenoma iz blaga, so bili polni dlak že en popoldne. Torej celo stanovanje ena sama dlaka. Vendar kar imaš to imaš. Sedaj pa mi je veterinar sam predlagal te minerale, ki imajo tudi druge pozitivne stvari in je rekel med drugim tudi proti izpadanju dlak. Začela sem ji dajat v torek. Ko sem jo v sredo pobožala, sem opazila, da nimam kaj dlak na roki. Pa sem bila tiho, ker sem mislila, da si domišljam. V četrtek sem to omenila možu in sinu in sta se prepričala, da je to res. Priznam da ne sesam in brišem vsak dan. Sedaj tudi po dveh dneh nimam kaj dlak na copatih. Torej?! Nam je pomagalo, čeprav sem ji minerale začela dajat zaradi drugih stvari in ne zaradi dlake. Kot sem pa rekla, tudi ko sem jo vsak dan česala, ji dlaka ni izpadala tako kot na spotu. Vendar ima tako gosto in puhasto dlako, da kože ne vidiš. Pa je stara 10 let. Priporočam ti, če boš kupil, najmanjšo dozo, kajti muce imajo izostren vonj. Naši dam na ribo, ker drugače ne bi v njo spravila. Poskusi, stane te 15 evrov, če ti bo pomagalo je zakon. biba

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

8. jun 2009 21:42

Ta furminator je bolj za pse. Če pa imaš krtačo za mačko, jo s tem istočasno masiraš, kar mnogim tudi paše.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

8. jun 2009 22:00

mbarbe, Furminator je za pse in mačke, pa tudi za konje. Dobiš ga v različnih velikostih, ki se ločijo po barvah. Vijoličen je namenjen prav mačkam in ni namenjen masaži, temveč izčesavanju poddlake. Tisti spot, ki ga je prilepil cellnet, pa prikazuje furminiranje in kot vidiš, ni primerljivo z uporabo navadne krtače. RadaJem

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

14. jun 2009 13:34

RadaJem, ali ta furminator ne izčeše preveč dlak? In kako tvoj pes ali muc sprejme to? Ali uživa v tem? Moja muca namreč ni čisto prava perzijka, vendar ima dokaj gosto dlako in puhasto. Toda zelo uživa v krtačenju, tako da me sama pride ponj. Ne vem, kako bi to sprejela?

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

14. jun 2009 14:53

ali ima kdo pekinezerja, zanima me namreč izpadanje dlak. Našemu zelo izpada dlaka, zamenjali smo šampon in sedaj je nekoliko bolje, a jih je še vedno veliko. Ali bi bila ta krtača primerna tudi zanj? anitram1

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. jun 2009 17:43

Furmonator je res super za vse pse, ki jim odpada dlaka. Mi smo jo imeli za našo nemško ovčarko. Dlaka jim odpada tako ali tako, z rednim česanjem lahko kontroliraš, kje dlaka konča.

 

V vsaki trgovini lahko verjetno najdeš vitamine za preprečevanje izpadanja dlak. Nekatere delujejo izvrstno, najbolje pa je, da na kakšni pasji razstavi vprašaš lastnika zmagovalnega psa, kaj mu dodajajo k hrani. Prepričana sem, da ti bodo z veseljem dali informacijo, še posebej, če jim navdušeno in zasluženo pohvališ psa (ali psičko).

Vanja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. jun 2009 18:46

Ne izčeše preveč dlak, ne. Saj jih ne puli. Nehati moraš pač, ko dlaka na krtači ni več poddlaka, kot sem napisala nekaj postov nazaj. Seveda pa Furminator ni za vsak dan, vsaj pri "navadnih" mačkah je tako. Če se tvoja muca rada češe, ji bo tudi to všeč, brez skrbi. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti