Smrad iz pralnega stroja

BIANCA  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

tema odprta - 13. maj 2009 14:05 | ogledi: 20.133 | odgovori: 29

Pralni stroj (Gorenje) imam že kar nekaj let in dela brezhibno. Zadnje časa opažam, da ima zelo neprijeten vonj po postani vodi ali gnitju. Vedno uporabljam tekoči Dash. Mož je stroj pregledal, očistil kar se je dalo, vse je v redu. Ima kdo kakšno izkušnjo s tem? Kako bi se tega znebila, ker me zelo moti. Hvala!

BIANCA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

13. maj 2009 14:16

Na vsaka dva meseca stroju naredim eno " lepotno kuro" - v posodico za prašek dam deciliter alkoholnega kisa ter ga vključim na program 50 - 60 stopinj. Vsaj enkrat na mesec dobro operem posodico za prašek in mehčalec. Po vsakem pranju, ko dam perilo iz stroja, vratca pustim nekaj ur odprta, potem jih samo priprem. Pozdravček!

mejtika  

član od: 5.6.2006

sporočila: 48

13. maj 2009 14:18

Bianca, tudi sama imam Gorenjev pralni stroj in se mi dogaja podobno. Težavo rešujem tako, da ko začne oprano perilo smrdeti, nekajkrat po vsakem pranju izpraznim tisto cevčico spodaj pri filtru. Iz nje priteče obupno smrdeča voda-kot si napisala smrdi po gnilem. Potem pa je sigurno kakšen mesec če ne več mir in oprano perilo lepo diši. Poskusi. Je pa že odprta ena tema na to vprašanje. mejtika

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

13. maj 2009 14:18

Dragička, zakaj kis pomeni lepotno kuro za stroj? Košuta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

13. maj 2009 14:29

Stroj vključim na prazno, z dodatkom alkoholnega kisa zato, da dokaj sščisti kanalčke oz. cevke kot teče voda in prašek. Čeprav prašek uporabljam samo za belo perilo, ki se pere na 80, za vse drugo pa tekoči prašek, ki ga dam s posodico v boben. Ko posodico za prašek povlečem ven in s cunjico namočeno v kis pobrišem notranjost, kjer pride ta posodica, vsi ostanki od praška in mehčalca gredo lepo dol, zato tudi naredim to "kuro". Podobno delam tudi pri pomivalnem stroju v kuhinji - mislim, pranje na "prazno". Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. maj 2009 14:31

Kis pač topi apnenec, s tem pripomore, da se na njem ne nabirajo ostanki umazanije, prašek in še kaj, kar je hrana bakterijam......posledica njihovega delovanja je pa smrad......................

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

13. maj 2009 20:43

Bianca, dobro, da si načela to temo, tudi moj stroj bo jutri dobil "kuro" s kisom. Kako preprosta stvar, pa se je ne spomnimo! regica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

13. maj 2009 20:43

Smrad ni pogojen s tipom pralnega stroja.Tudi meni se to kdaj dogodi, pa ga v prazno poženem, ali pa dam notri malo jabolčnega kisa in poženem.Sem pa nekako ugotovila, da mi to dela mehčalec.Ne vem če je to res, tako se meni zdi, in ga za to skorajda ne uporabljam.

lp

mizarka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. maj 2009 20:52

jaz nisem imela nikoli s tem problemov, pa imam tudi pralni stroj od Gorenja. je pa mogoče res štos v mehčalcu, ker ga mi ne uporabljamo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

5. nov 2010 9:15

Tudi meni se je dogajalo, da je iz stroja prihajalo smrdljivo perilo - predvsem brisače in pa nekateri puloverji - in potem sem začela tudi jaz uporabljati alkoholni kis namesto mehčalca in smrdljivega perila ni več, perilo pa je lepo in mehko.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti