Smrad iz pralnega stroja

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

9. nov 2010 11:42

Moj stroj se pravkar čisti s kisom. Obratuje na 900C.

Lp,

valči

neznan uporabnik

9. nov 2010 11:46

Ježeštana, pa to človek ne more verjet, koliko svinjarije je lahko v teh cevčicah in pod predalčkom in v ovinkih!!

Niti nisem čakala na nižjo tarifo elektrike ampak sem mašinco takoj zalaufala, komaj čakam, da konča in jo grem pogledat (in povohat ) !

Takile konkretni nasveti iz prve roke so tisto, zaradi česar vsak dan letim na Kulinariko!

 

japaja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8717

9. nov 2010 12:01

Vilma, prav vesela sem, da si zadovoljna glede kisa.

Vam povem, jaz imam non-stop pri roki alkoholni kis in sodabikarbono... Posoda, ki je malo "čoravo" postavljena v stroj in ni prav pici-kato oprana; recimo, lonec od goveje juhe, preden ga dam v stroj, vanj curnem malo alkoholnega, odstoji par minut in potem ga šele dam v stroj.

 

Pozdravček!

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

9. nov 2010 12:15

Alkoholni kis nimam nikoli doma. No, ta vikend sem si ga od tašče "sposodila" ravno zaradi stroja in poceni elektrike.  Od zdaj naprej ga bom tudi jaz imela v gospodinjstvu. Bom poskusila še na posodah, včasih se res slabo operjeno v pomivalcu, dno posode ima tako mavrično barvo, pa ponavadi tisto ščistim na roko.

Res je, Japaja, tile konkretni nasveti so zlata vredni in tudi sama zaradi tega rada zahajam na Kulinariko.

Soda bikarbona pa je moja zvesta prijateljica, kadar me stisne kislina, si jo kanček stopim v vodi, spijem in pomaga bolje kot rupuruti, ranitali ali ultopi.  

Vilma

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

9. nov 2010 15:18

Hello, vem, da bom mimo pohnila ;) a kis daste v un del ko je za mehčalec in je ok? Prosim, za hiter nasvet... oz. odgovorček... ker se mi pere ;))))) Hvala... Pokraculja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8717

9. nov 2010 15:47

Upam, da ti perilo ni že oprano.

Curek kisa daš v režo, ki je za mehčalec.

 

Pozdravček!

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

9. nov 2010 18:32

Še moje mnenje: V Mullerju sem kupila tekočo sodo ( že pripravljeno čistilo ) in začela - v pralnem stroju. Se je penilo pri 95 stopinjah da je kaj ( brez perila, seveda, čiščenje...) bom poskusila še za druge stvari, kar piše na steklenici. Lp anaboleyn

zvezdica969  

član od: 20.4.2009

sporočila: 65

9. nov 2010 18:46

anaboleyn Tole so pa ostanki praška, ki ostajajo v stroju, ker peremo pri nizkih temperaturah. Jaz sem namreč uporabila sodo ki sem jo zapekla kar doma, da je postala pralna soda. Potem še alkoholni kis in stroj je pripravljen. lp zvezdica969

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

10. nov 2010 9:49

Dragička ;) Hvala za odgovor.... se mi je opralo in je milo rečeno SUPER. Hvala. lep dan Pokraculja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti