Poletne pijače

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

7. maj 2003 19:11

Bezgov sirup je tudi meni super za odžejat! Asja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. maj 2003 7:00

Halo, Elaphus, mene bi zelo zanimal recept za ribezov sirup, ker imamo ribeza poleti na pretek,malin pa komaj za v usta. Bom pa še enkrat prepisala recept za pomarančni sirup, ki mi je zelo všeč: sok 8 pomaranč in sok 6 limon ter drobno naribane lupinice limon in pomaranč, dodati 1 kg sladkorja, mešati in segrevati ter odstaviti tik pred vrenjem. Dalje sem naredila po svoje, namreč sem precedila na sito in ne gazo, kar se mi zdi enostavneje in jaz sem še enkrat segrela in vroče polnila v steklenice. No, tega je za cca dve 7 dl steklenici. Avtorici predlagam, da ga pošlje med recepte, da bo lažje viden vsem, ki jih zanima. Limone in pomaranče sem umilvala (drgnila) z novo gobico za posodo pod tekočo vodo. To sem nekje prebrala da je kar dobro, če nimaš neškropljenih sadežev.

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

8. maj 2003 10:07

Ali mogoče kdo ve kako bi naredila metin sirup ali pa kakšno drugo brezalkoholno pijačo iz mete, ki bi se dala shranit.Imam namreč ogromno sveže mete bo jo pa še več, tako da jo letos ne bom samo za čaj sušila.

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

8. maj 2003 10:49

nasla povezavo, pisem recept za pomarnaci sirup med recepte lp

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

8. maj 2003 12:29

Upam da bo cimprej objavljen, ker imam doma ravno precej pomaranč Dana

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

8. maj 2003 12:30

Rene, poizkusi narediti po receptu, ki ga je napisala prekmurka - Koprivov sirup, mislim da bi dobro ratalo, pomoje tudi iz melise lp

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. maj 2003 7:38

Točno ,namesto kopriv lahko vzamete meto ali meliso ,ker so listi nekoliko manjši povečate število listov . Lahko pa naredite domači mentolov liker -ki je povrhu še zdravilen- Naberete za dve pesti mete ,liste vse poprek narežemo ,damo v vsteklenico ,prilijemo 1/2 l žganja in na soncu " pacamo" 6-8 dni ,skozi gosto krpo precedimo in izstisnemo iz listov sok .Že prejšnji dan skuhamo 3dl vode z 20dak sladkorja ,dolijemo k metinemu žganju .Važno je ,da sta žganje in prevreta sladkana voda nekaj ur na isti temperaturi ,da ob mešanju ostane bister liker ,drugače je lahko moten .Vzimskih dneh ob prehladih vam bo še kako prav prišel . LEPE SPOMLADANSKO POLETNE DNI VAM ŽELIM Marta

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

9. maj 2003 9:24

Obljuba dela. Včeraj nisem imela internetne povezave, zato recepte pošiljam danes. REGRATOV MED 300 regratovih cvetov 3 limone (naribaj in ožmi) 3 pomaranče (naribaj in ožmi) 2 l vode Vse skupaj na kuhaj na rahlem ognju cca 1 uro nato dodaj: 3 kg sladkorja. Mešaj na rahlem ognju, da se sladkor stopi. Nalij v kozarčke in shrani v hladnem in temnem prostoru. Moji otroci ga uporabljajo kot sladilo za razne napitke (bananin shake, čaj ali pa samo za mešanje z vodo). Vedno moram paziti, da ga ne zmanjka. REGRATOV SIRUP V velik steklen kozarec ( 3-5 l od kumaric) daj imenično: plast sladkorja, plast regratovih cvetov, plast sladkorja,... Kozarec postavi na okensko polico in pusti, da se naredi sirup. Precedi, natoči v stekleničke in postavi v hladilnik. JUICE 1 kg pomaranč 1 grenivka pest soli Namakaj v vodi 24 ur. Rečeno mi je bilo, da tako razstrupiš lupino. Nato sadje: operi, zreži na kose (ne lupi), dodaj 7 dag citronske kisline in 2 l vode Ponovno pusti stati 24 ur. Na koncu sadje zmiksaj. V velik lonec nalij 7 l vode, dodaj 60 dag sladkorja in zmiksano sadje. Segrej do vretja. Še vroče precedi skozi gosto sito ali gazo in nalij v steklenice in še vroče zapri. In še recept za borovinčev, malinov ali robidov sirup (odvisno kaj imate pri roki), ki pa bo prišel prav malo kasneje. Jaz delam sirupe po tem receptu preko 10 let. Moji otroci ga obožujejo. Tudi prijatelji in sorodniki so presrečni, če jim primaknem kakšno steklenico. Ponavadi jo lično zapakiram skupaj z regratovim medom in je prav lepo darilo (domače zdravilo) za rojstni dan ali pa samo kot pozornost na obisku. BOROVNIČEV, MALINOV, ROBIDOV SIRUP 3 l sadja (borovnice, maline ali robide) 2 l vode 4 dag vinske kisline (jaz uporabim citronsko, ker je veliko cenejša in nič slabša) Sadje zmečkaj (z roko), polij z vodo, dodaj vinsko ali citronsko kislino in pusti stati 24 ur (da se neha peniti). Precedi skozi gazo ali cedilo (to je zelo zamudno opravilo, če hočeš imeti bister sirup, brez večjih usedlin - vendra se splača). Na vsak liter tekočine dodaj 80 dag - 1 kg sladkorja. Odvisno od okusa. BISTVO tega recepta je, da se sirup NE segreva in tako ohrani vse vitamine. Pomembno je, da je shranjen v steklenicah v hladni in temni shrambi Pa na zdravje želim

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

9. maj 2003 10:02

sem se zelo namatrala in končno (!) našla povezavo za pomarančni sirup, ni za verjet. NO, recept je najti med Recepti/Nasveti pod temo Jamie in čokoladna torta ...(!) vsaj dokler ne bo objavljen med recepti. No, moram it nekaj spit.

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

9. maj 2003 11:36

Gospa DJ ! Ali moramo tekočino tako dolgo mešati da se sladkor raztopi ali ne in jo samo zapakiramo? vesna š.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti