Oddaja psa

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

24. apr 2009 9:11

Jsmolec, veš tu so ti lastniki psov lepo povedali, kaj se jim ne zdi v redu.Si se pač zmotila.Napake pa delamo vsi. Obstajajo tudi forumi, kjer so ljudje sposobni pisati o tej temi tako žaljivo in nesramno, da te mine, da bi ga še kdaj odprl. angela33

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

24. apr 2009 11:49

Ne obsojam, vendar vsaka odrasla oseba bi se morala zavedati kakšne posledice potegne za seboj nakup psa. Sploh takšne pasme, katere odrasli psi so zares veliki. Otroci vidjo le to, da je psa lepo imeti, odrasli pa bi morali pomisliti na vse ostale stvari.. Žalostno je, da poznam vse več takšnih ljudi, ki se tega ne zavedajo in hitro ugotovijo, da temu pa le niso kos. Pes ni igrača, ki bi se jo naveličal in odvrgel. Zame je to to predvsem neodgovorno in sem žalostna, da se to vse bolj dogaja. sa_ sha

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

24. apr 2009 12:51

Se popolnoma strinjam z Ogjič. Lepše je,da odda psa, kot pa da ga odvrže nekam ali pa celo zanemari. Je pa baje, to kar zahteven pes. Veliko gibanja in seveda pri 9 mesecih je še otrok, ki rabi strogo besedo in mičkeno dresure. Tudi sama imam enega, razposajenega, kosmatinca, labradorca, kateremu sem sama včasih komaj kos. Sicer pa, vedno se spomnim enega stavka, kakeršen lastnik, takšen pes in to pri mojem Aronu, še kako drži ! Jsmolec, upam da kar se da hitro, najdeš dober dom, tvojemu kužku! Alcika Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 24. 2009 12:52

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. apr 2009 14:08

Alcika,aljaski malamut/nemski ovcar ni kar zahteven pes, temvec ZELO zahteven pes. Aljaski malamut, ki so ga vzgojili Eskimi iz plemena Mahlemiut na Aljaski posebej za vleko sani, je izredno mocan pes, prav tako nemski ovcar. Obe rasi imata kosato dlako, ki zahteva konstantno nego in scetkanje, tudi pojesta veliko. Obe pasmi potrebujeta veliko prostora za gibanje.Toliko, na hitro!Vsekakor to ni pes za zacetnika. Jsmolec, predlagam ti, da poklices po telefonu lastnico zavetisca Horjul, gospo Polono Samec in jo vprasas, ce bi ga ona prevzela in nasla nove lastnike. Vsekakor je Samceva edina oseba v Slo, kateri bi jaz zaupala svojega psa!Temeljito preveri bodocega lastnika, njen moto je, da od nje gre zival samo na enako dobro ali bolje! Je sicer v vecni prostorski in financni stiski, ampak probati ni greh! Link je: http://www.zavetisce-horjul.net/ http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25493.0 Nena-morje

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

24. apr 2009 15:21

Uboga Polona je v bolniški, a ni vrag, da ne bi dvignala telefona. In seveda se pripravi, da ti jih bo najprej napela... A se strinjam z Neno-morje, da je to še vedno bolje, kot reskirati in dati psa kar prvemu, ki bi ga imel. lp, vanjatajnsek

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. apr 2009 15:26

jsmolec je napisal/a:
,pa naj se zdaj najde nekdo,ki je boljši človek od mene in naj prvi vrže kamen in me potlači v tla!" jsmolec
ka je pa tole? sori, ampak tole nima lih veze v tej temi.. nehi se že počutit tok opljuvano, ubogo usmiljenja vredno.. pač, prevzem odgovornost in razumi da če kaj takega napišeš ne boš dobila samih pozitivnih odgovorov, kar je pa čisto prav, saj po eni strani tudi to pripomore k informiranju ljudi preden kupjo psa in upam da vsaj en zaradi tega poštevo razmisli preden si omisli psa. bannanna_v_slo ;)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. apr 2009 15:34

Dajmo, zaključimo s sodbami in mnenji. Vsak se lahko zmoti, še pregovor pravi: motiti se je človeško. Se ve nikoli niste? Če nikoli nisi imel psa, najbrž res ne moreš vedeti, kako je v resnici. Misliš, da ti je vse jasno, pa se izkaže, da si precenjeval/podcenjeval marsikaj. Pametna odločitev torej, jsmolec, da skušač čimprej najti psu nov dom, zdaj, ko je še mlad in učljiv.

Upajmo, da se najde kdo, ki bo aktivno pomagal.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

24. apr 2009 16:22

Bo, bo. Jsmolec, ubogaj nasveta Nene in MameF, pa bo pes zagotovo dobil ustrezen dom. RadaJem

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

24. apr 2009 18:24

Tudi jaz ti svetujem zavetišče Horjul. Polono poznam, ker je iz našega kraja. Sicer pa upam, da boš uspešno oddala psa . Srečno! LP! fakin712

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

24. apr 2009 20:02

No,no...saj punca se zaveda kaj je narobe...dovolj vsega... Če pa se slučajno kdo odloča med psom trenutnoz veseljem posodim mojo mrcino.Veliko,kosmato,ravno menja dlako,sicer prijazen...ampak trenutno se po 1h sprehodu od jeze poščije v pesjak,celo noč zavija in še kaj.Aja no vsakodnevno ribanje pesjaka vam ne uide...po 1 tednu ga z veslejem vzamem nazaj,vi pa boste tudi vedeli al je pes za vas ali ne :D Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti