Whiskey torta

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

tema odprta - 6. apr 2009 19:23 | ogledi: 7.423 | odgovori: 9

Ali je katera že slišala za to torto in ima recept? Če mi lahko kdo pomaga bom ful vesela.

Že vnaprej hvala.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. apr 2009 21:43

je pa na kulinariki tudi recept za Cokoladno torto z viskijem, ce si mislila tole. LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

6. apr 2009 21:55

Če sama nimaš točno določenega recepta v mislih, lahko narediš tako, da biskvit po enem od številnih receptov v bazi navlažiš z viskijem, dodaš ga pa tudi v kremo. Ta je lahko maslena vanilijeva z viskijem, lahko je čokoaldna, lahko tudi na bazi smetane, lahko klasična slaščičarska kuhana krema, skratka katerakoli, s katero se sklada okus viskija.

Če si še dokaj neizkušena "pekarica"  povej, ti bomo že napisale tudi kak čisto natančen recept (jih imam nekaj tudi za kreme z viskijem, testo je pa itak najmanjši problem.).

 

Lahko kremo obogatiš tudi tako, da baby piškote namočiš v viski - prej jih malo nalomiš na manjše koščke - in jih daš v kremo, tudi zelo lepo pride.

 

Skratka, javi, če potrebuješ še kakšno bolj podrobno navodilo.

Mamamia

mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. apr 2009 5:01

Mislim, da je to druga torta. Tista, ko vzameš 2 l  wiskija, hk... in začneš. Najprej spiješ dobro šilce wiskija,  nato vzameš moko.....pa spet wiski....hhkk....

Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

7. apr 2009 9:44

Kyara je napisal/a:

Mislim, da je to druga torta. Tista, ko vzameš 2 l  wiskija, hk... in začneš. Najprej spiješ dobro šilce wiskija,  nato vzameš moko.....pa spet wiski....hhkk....

Kyara

 

Tudi za to torto imam recept, s fotkami ...

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. apr 2009 9:48

s svojimi ? Jaz imam samo recept.... pa se ga se nisem spravila delat LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

7. apr 2009 9:57

Ne, ne z mojimi slikami, nisem se še navadila na samosprožilec ...

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. apr 2009 11:14

Takole na prvo žogo, a ni fazon whiskey cake-a v tem, da je karamelna krema apgrejdana z viskijem? Ker, če je to, potem se lahko uporabi navodilo za pripravo kreme za Karamelno torto (okej, malo sem prozorna in delam reklamo za svoj umislek....jao), s tem da namesto ruma uporabiš whiskey in potem še kremo obilno in izdatno zalivaš s tem škotskim izdelkom........ Vendelina jr.

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

7. apr 2009 18:52

Punce, ful ste face in zelo so mi všeč in vaši nasveti pa še nasmejale ste me. Moja prijateljica želi svoji sestri za 18. rojstni dan speči to torto, verjetno ravno zato, da ne bo enakih posledic kot po tisti, ki vsebuje 2 litra Whiskija ;) Drugače sem tudi jaz iskala po googlu, ampak lahko se sliši klišejsko --> bolj zaupam vašim nasvetom. Ve ste moj Cookgle. Bova naredili eno, pa se javim s sliko izdelka. Zlate ste. Res. Lp, Lucija Sporočilo je spremenil(a) Lucijica dne 07. apr 2009 18:54:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti