Biskvit

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

23. apr 2009 10:13

Mambica,a ne smeš moke al ti ni dober biskvit z moko? žigolino

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

23. apr 2009 15:21

Nisem alergična (na srečo) pa tudi vse, kar je povezano z moko, imam rada. Vendar imam doma kar nekaj dobrih receptov za biskvit brez moke, pa me je samo zanimalo, kako bi preprečila drobljenje; sploh pri makovem biskvitu zelo težko narežem lepe kose. Drugače pa imam že kar nekaj časa nagledano Schillerjevo torto, kjer so imele nekatere članice tudi probleme z biskvitom, ker ne vsebuje moke. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. apr 2009 16:31

mambica, shillerjeva torta je pa res prva liga. Čeprav gre za beljakovo testo, ne biskvitno. Mamamia mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. apr 2009 16:39

Ne, mamamia, biskvita za Schillerjevo torto sta iz celih jajc, ne samo iz beljakov. Mambica, pri orehovem biskvitu za Schillerjevo torto ni problemov, mandljevo-čokoladnega pa speci v dveh modelih, ker je pri rezanju na dve plasti res problematičen. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. apr 2009 17:17

..benti, pri Moskva šnitu je beljakovo testo. Se posipam s pepelom. Pa tako lepo "šilerco" sem mami naredila ...Mamamia mamamia

missfreya  

član od: 4.1.2011

sporočila: 23

21. maj 2013 9:25

Pozdravljene!

 

Bi prosila za en nasvet. Za hčerkin 1. rojstni dan bom spekla dve torti (dve praznovanji). Ker je to prav poseben dogodek, že tri dni čepim na kulinariki in prebiram forume (se mi že malo rola). Poučila sem se že vse o tičino masi, barvah, biskvitu... in hvala vam drage punce za vse to. Nikjer pam nisem zasledila (čeprav sem prepričana, da nekje to piše ker podatkov je res ogromno), koliko prej lahko spečem biskvit. Torti bosta za v soboto in nedeljo, jutri pa ima mala rd in sem mislila danes spečt biskvit, ker bi enega obrezala v Hello kitty, iz obrezkov pa za jutri naredila male Hello kitty na paličicah. Ali lahko biskvit počaka do sobote, nedelje? Kako ga shranim? Ali je bolje da ga dam zmrznit?

Hvala za odgovore ;)

missfreya

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. maj 2013 10:05

Če boš danes pekla biskvit za soboto in nedeljo,je po moje bolje da ga zamrzneš.Sama pečem biskvit dan ,največ dva dni pred nanašanjem kreme..takrat ga zavijem v prozorno folijo,da se ne suši.

Vrtejbenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. maj 2013 10:37

@missfreya

1. Ne si dajati takega pritiska nad celim eventom ali dvema, konec koncev, je štos v druženju. Preveč pritiska ti bo samo zeznilo pekarijo.

2. 48 do 72 ur pred eventom se lahko speče biskvit. Ti gre na roko tole vreme, ki za outdoor aktivnosti ravno ni, ampak biskivta, oblečena z alufolijo in na pladnju pa bosta v takem hladnem vremenu super počakala na balkonu.

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. maj 2013 14:17

Meni je odmrznjen biskvit .... obupno pacavasta stvar. Razen, če se naredi strahotno  suhega in potem stvar skozi zamrzovanje in odmrzovanje dobi malo vlažnosti...

Drugače so pa nobl torte tiste, kjer se diski pečejo posebej. In se potem da vsak disk na svoj alu-disk (prodajajo v slaščičarskem raju na Brnčičevi) disk pa se potem zavije še v alufolijo in potem ni težav s sestavljanjem torte.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti