Pinuša

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. mar 2009 15:40

Rimljanka, natančno tako! In ko poženejo listi, se tako zelo lepo vidi, da je to metuljnica! fresh

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

28. mar 2009 16:05

Fresh, ni tako nujno, drugi teden grem tako sama v nabavo, ker moram še kupiti semena za druge začimbe, ker vse začimbe sama gojim in sušim doma, pa bom pogledala še za to. Drugače pa res najlepša hvala. Rimljanka, ravno to mi na začetku ni bilo najbolj logično, da bi ta rastlina imela kaj veze z Indijo, zato sem vprašala. Glej moj prvi post. Pa še recept, če sem že začela s temo: 1 žlica kumina, 1 žlica koriandra, 2 čajni žlički kurkume, 1/2 čajne žličke cimeta, 2 čajni žlički penuše, lovorov list, 1/2 čajne žličke čilija, 2 žlički ingverja, 1/2 žličke črnega popra, ščep klinčkov, muškatnega oreška in pimenta Vse začimbe morajo biti mlete. Enkrat sem pripravljala to masalo (seveda brez penuše) in je bila zelo okusna. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. mar 2009 16:12

Pred tem, da boš mlela, daj vse začimbe v ponev in jih med neprestanim mešanjem malo prepraži. Šele nato jih zmelji. Aroma bo veliko boljša! Pa še to, uporabiti moraš koriandrova semena in ne zelenja in cimetovo skorjico, ampak to pa najbrž veš. fresh

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. apr 2009 14:47

Mambica, vidim da si prava "enciklopedija" zacimb. Mi lahko poves kje kupujes kumin? Obicajno vidim samo kumino. LP, R.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. apr 2009 23:22

Sicer nisem mambica, ampak kumin v zrnu boš dobila v kaki bolje založeni trgovini z zdravo prehrano(mislim, da ga imam jaz iz pokrite tržnice v BTCju) , mletega pa ima v prodajnem programu tudi Kotanyi, se ga da dobiti v običajnih večjih trgovinah.

Loni Makaroni

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. apr 2009 0:08

Loni je napisal/a:

mletega pa ima v prodajnem programu tudi Kotanyi, se ga da dobiti v običajnih večjih trgovinah.

Loni Makaroni [rozica]
A v Lj tudi ? Sem preletala praktično vse velike štacune, od soseda, avstrijca in francoza, včeraj sem prečesala še Maxi, pa sem privlekla domov vse drugo, ker kumina nimajo. Vem, da ga ima kKalček, pa pri krišnovcih ga tudi dobiš, pa verjetno na tržnici, ampak o tem kotanyiju je bilo že toliko govora, da bi ga že iz principa rada vsaj videla. Kumine imajo kolikor hočeš, samo ne rimske. pa nisem slepa, sem šla vse preverit, pa še vprašala sem:). Dvakrat.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. apr 2009 7:54

Petkica, obstaja, ker ga imam v predalu. Kupljen v Ljubljani, kje točno, pa se ne spomnim. V stekleni embalaži je moj, na njem pa piše aromatični indijski kumin. Ti pa povem, da je tisto, kar boš dobila pri krišnovcih neprimerljivo bolj aromatično kot tole od Kotany-ja. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. apr 2009 8:32

Mlet kumin on te firme obstaja, ga imam doma...............

rimljanka - zasebno mnenje

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

11. apr 2009 8:48

Vidim, da ste že druge odgovorile. Kumin res prodaja Kotanyi, jaz ga imam sicer iz tujine. Dobi se ga pa bolj ali manj samo v velikih nakupovalnih središčih. Petkica, možno, da trenutno ni dobave kumina, in ga zato nimajo nikjer. Spomnim se, da lani kar nekaj časa, mislim da teden ali dva, niso v nobeni trgovini imeli ingverja, ker ni bilo dobave. Pa še sličica, sicer nemške embalaže, ker slike slovenske nisem našla. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 11. 2009 09:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti