Poročna torta

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. feb 2009 15:15

Vanja, tvoj nasvet je dober in vreden upoštevanja, ampak mimika je ta nasvet iskala leta 2003. Sedaj kleo zanima, kako naj zloži torte eno na drugo, da bo zdržalo... Tako pač je, ker naj bi se raje pisalo v stare teme, kot odpiralo nove vedno iste. Ampak vseeno se včasih splača prebrati kaj dlje od prvega prispevka. matilda

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. feb 2009 15:22

Ooops, nisem videla letnice...

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2009 16:30

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ooops, nisem videla letnice...

 

[pika] Vanja
Join the club Tukaj je tako, da nekateri odpirajo teme, ki so se dogajale prejšnji teden, drugi lepijo svoja vprašanja na relatvino stare teme, tretji pa ne preberemo datumov.....Nobody's perfect. Vendelina jr.

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

5. feb 2009 17:01

:) Jaz pa sem se tako trudila ne odpret nove teme, da ne bom kregana. Ampak nič hudega, če je katera odgovorila na malo starejše vprašanje. Sem pa ob prebiranju Kulinarike presenečeno ugotovila, da se vas kar precej loti doma tako svečanih tor kot je poročna. Pa sem recimo dobila "samozavest", da bo tudi meni uspelo. Ampak brez vaših nasvetov seveda ne gre. Klea

tralala  

član od: 5.2.2009

sporočila: 3

5. feb 2009 23:09

Najlepša hvala vsem za odgovore, torej sklepam, glede zgornja dva linka, ki jih je dodala matilda, da se davajo torte ena na drugo brez nekega podstavka, ki bi bil tako velik, da se pod "nadstropjem" skrije. Ne vem sem malce skeptična. Mislim, da če dam not palčke, ki so tako dolge kot prva torta in gor dam drugo nadstropje, tako da je od spodaj samo biskvit, mislim , da se vseno malo pogrezne. Ste ziher da to gre tako in preživi prevoz. ps. naše dvorišče je luknja pri luknji, res katastrofa, pa se nekako ne upam nadstropne torte lotit. Potrebovala pa bi jo sestrična za krst. lp tralala

tralala  

član od: 5.2.2009

sporočila: 3

5. feb 2009 23:18

Aja še nekaj, to stran prebiram že nekaj časa in mi je zelo všeč, morem pa to dodat. Tu nekje sem našla recept za MM fondat, to je živo sranje. Hotela sem preobleči torto za moj rostni dan, pa sem jo skoraj stran zabrisala. saj bi jo, če me pol ne bi vsi spraševali, ki mam torto, ker so navajeni na moje tortice. Kaj mi je preostalo, pobrala sem vse dol in s smetano obmazala, da sem zadevo rešila. Torej če imate kake predloge in preiskušene recepte za mase s katerimi preoblačite torte, ker sem se nekako že naveličala teh s smetano obmazanih, niso več izziv glede okraševanja, bi bila selo hvaležna. našla sem recept za "ponarejeno" tičino maso. Ali ga je katera že sprobala? vsaka informacija je dobrodošla. LP. tralala

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. feb 2009 8:06

Tralala, čisto jasno je, da če daš palčke v torto za podporo, da mora biti naslednja plast na nekem trdem podstavku. Ti podstavki so ponavadi v velikosti spodnje plasti, zato se jih ne vidi. Jaz kdaj rešim kar s kartonastim zlatim krožnikom, ki ga obrežem na velikost zgornjega nadstropja. Ni zelo trd, ampak deluje. MM fondant sem delala le čokoladen, ampak mi je še kar uspel, skoraj normalno sem pokrila torto, le na nekaj mestih je rahlo počil, kar sem prekrila z okraski. Mislim, da tudi tu velja rek - vaja dela mojstra - da naštudiraš koliko sladkorja dodat, da je masa še prožna in se ne lepi več. Meni se ponoven poskus upira predvsem zaradi packarije, ki pri tem nastane;) matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. feb 2009 8:11

Sem šla prav še enkrat gledat link, če res izgleda, kot da ni podlage na torti. V bistvu piše na drugem linku zgoraj, da torto podpirajo palčke in podloga, pa tudi tako bi bolj težko držala torto v rokah, če nebi bilo nič spodaj... matilda

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

6. feb 2009 9:32

Matilda hvala za linke. Zdaj si malo bolj predstavljam to zadevo s palčkami. Edino zadnja, ki naj bi jo zapičil skozi celo torto mi je še malo uganka - kje dobit tako dolgo palčko? Klea Sporočilo je spremenil(a) Klea dne 06. feb 2009 09:32:25

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

15. feb 2009 11:43

Klea je napisal/a:
Mene pa zanima, kako narediti (poročno) trinadstropno torto, takšna kot je tale: http://stana.moj-album.com/album/10825461/?os= S tem da bi jaz imela pač okroglo. Kot je razvidno iz slike so vmes med tortami podstavki, zanima pa me, s čem so ti podstavki "podstavljeni". Nekaj sem že brala po forumih, da daste nekateri kitajske palčke vmes, ampak mi ta tehnika ni čisto jasna. Skratka, če ima kdo izkušnje z izdelavo takšne torte, se priporočam, da jih deli z mano.Klea

 

Klea, za podstavke sem uporabila belo kapa ploščo (nekakšen plastificiran karton, je lahek in se krasno reže z olfa nožem), ki sem jo kupila v Artu, podlagala pa sem s slamicami.

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti