Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. mar 2009 9:18

draga ognjič, res ne bi rad polemiziral, sploh na tak način! vse kar sem napisal je, da so piščanci na trgu, pa čeprav niso iz perutnine ptuj ali njenih podrastkov hlevski piščanci, vzgojeni s krmo za piščance, kjer je le malo žit in če želiš piščance vzgojit za ceno, ki jo desežejo na trgu ni šans, da so vzgojeni počasi brez hormonov in ker so hlevski, skoraj nemogogoče brez antibiotikov. sorry, to je realnost! in tudi gospa na trgu ne trdi drugače... saj bi drugače zavajala potrošnike! seveda pa verjamem v kmečko delo. in sploh v slovensko blago. kupujem pri slovenskih ekokmetih praktično vso zelenjavo. in ne tolčem čez vse slovensko, ker potem ne bi iskal slovenskega eko / prostoživečega piščanca amoak bi se vsake toliko zaplejal čezmejo pa bi bilo... ker sem na žalost v službi ponavadi po večera in velikokrat tudi čez vikend mi ne ostane dosti časa za kaken lasten projekt vrta ali celo kmetovanja in skakanja cez pol slovenije do tistega kmeta, ki zase in svoje sosede včasih kakšneg piščana "fenta". je pa med piščancem in kuro kar velika razlika. saj veš pečen piščanec in kurja juha! in kmečko kuro je veliko lažje dobit, s tem si ne belim glave! kajti kmetu pomeni kura veliko donosnejši vir dohodka, saj nosi jajca... naj bo zdaj dovolj, ker ne bom dokazoval, da verjamem v kmečko delo in zaupam slovenskemu blagu. če kaj, z izjemami verjamem, da je nivo slovenske živilske industrije in standardi na zalo visokem nivoju, tako glede higiene in kvalitete. zmanjka jih pri raznovrstnosti in t.i. niššnih produktih, ker je trg premajhen, mi pa preveč zaplankani, da bi tržili v evropi. so pa slovenski vinarji čisto druga zgodba... ampak tu se pogovarjamo o piškah... ;) cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. mar 2009 9:19

rimljanka, navadno iskanje po ekoloških kmetijah ne vrne nobenega rezultata. sem pa poslal nekaj povpraševanj, tudi na zvezo ekoloških kmetovalcev med drugim. ko dobim kakšen odgovor, ki bo pozitiven, poročam... cellnet

lapuh  

član od: 9.3.2009

sporočila: 9

11. mar 2009 14:22

ne vem kaj se toliko trudite z iskanjem ˝eko´˝piščancev ker jih tak ali tak ni .tisti ki jih gojijo na zdrav pašni način jih imajo za sebe,kaj imajo pa za prodajo pa je itak vse na hitro zraslo ker drugače bi imeli veeeliko izgubo s prodajo.poznam nekaj kmetij ki bi naj prodajale bio sadje in zelenjavo pa ne vprašajte kaj vse delajo. lapuh Sporočilo je spremenil(a) lapuh dne 11. mar 2009 14:23:12

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. mar 2009 14:34

Glede na to, da pri nas doma ravno nimamo masovnega turizma, kar se reje domačih živali tiče, mislim, da podatek, da ima moja mama tako domače kunce, piščance kot tudi vse, kar je v zvezi s kolinami oddane že za kako leto vnaprej, nekaj pove o kvaliteti. Sama pač bolj kot vsem "reklamam" verjamem temu dejstvu. Svoji prijateljici verjemem na besedo, ko pri njih kupim goveje meso ali pa kakega jagenjčka pri zdaj že bivši sodelavki. Po novem pa imamo v našem miniaturnem ZOOju tudi kozliče.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. mar 2009 14:36

cellnet je napisal/a:
rimljanka, navadno iskanje po ekoloških kmetijah ne vrne nobenega rezultata. sem pa poslal nekaj povpraševanj, tudi na zvezo ekoloških kmetovalcev med drugim. ko dobim kakšen odgovor, ki bo pozitiven, poročam... cellnet

Saj veš, zakaj ne. Ker ne bi nihče plačal za take piščance. Tako pač to je.

rimljanka - zasebno mnenje

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. mar 2009 15:18

no 3% evropejcev plačuje za to, zakaj ne bi tudi 3% slovencev. 3% = zaokroženo 60.000 slovencev, potem pa lahko še izračunaš koliko piščancev je to in koliko se to splača ali ne ;) jaz mislim, da bi se. sploh če bereš "da ima moja mama tako domače kunce, piščance kot tudi vse, kar je v zvezi s kolinami oddane že za kako leto vnaprej", kot je napisal/a loni... trg je, samo ponudbe ni... cellnet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. mar 2009 18:30

cellnet je napisal/a:
no 3% evropejcev plačuje za to, zakaj ne bi tudi 3% slovencev.3% = zaokroženo 60.000 slovencev, potem pa lahko še izračunaš koliko piščancev je to in koliko se to splača ali ne ;) jaz mislim, da bi se.sploh če bereš "da ima moja mama tako domače kunce, piščance kot tudi vse, kar je v zvezi s kolinami oddane že za kako leto vnaprej", kot je napisal/a loni... trg je, samo ponudbe ni... cellnet

 

A je 3% procent vse populacije ali je 3% kupcev? Torej, lahko imamo velik discrepency.

Sicer je pa statistika laž, ki je sestavljena iz majhnih laži.

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. mar 2009 18:57

Cellnet, kolega, ekonomija NI tvoj forte in tale s 3% je dokaz za to. (delno ti je že vanja nakazala, kje si kiksnil). Oziroma, to, da se človek srečuje s cenami v trgovini (te povzemam), še ne pomeni, da se srečuje z ekonomijo. Po tej logiki bi se tudi ob vsakem jemanju aspirina človek srečeval z medicino in farmacijo in potem bi se v nadaljevanju že izrekal o posegih.... Pa tudi, enough is enough, ne tako blazno dobesedno vsega vzeti - to temo vlečeš že kot kurja čreva (okej, kurje metafore, joj, digresija). Ko pa najdeš bio kuro, pa javi, okej. Vendelina jr.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

11. mar 2009 22:29

teoria sine praxis, sicut rota sine axis. ps. v slovenije je na leto zaklanih in prodanih 27.000.000 (27 milijonov) piščancev (povprečje med letom 1995-2006, vir surs). zdaj pa računaj. cellnet

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. mar 2009 22:35

Ni kej računat...ker ne veš, koliko od njih se v Sloveniji poje, koliko jih pojsdo turisti, koliko jih konča na smetišču, v ZOO,.....skratka, premalo podatkov za izračune. pa črni zakoli niso všteti............

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti