Fikus benjamina danielle-prosim nasvet

Jasminy  

član od: 19.11.2008

sporočila: 11

tema odprta - 7. feb 2009 21:34 | ogledi: 3.747 | odgovori: 5

Pozdravljene!

Nevem sicer če tema sodi v ta sklop, pa vseeno prosim za kak nasvet.

Fikus sem dobila pred približno 5 meseci, lepega in košatega. Sedaj pa se mi je polovica fikusa popolnoma posušila, listje pa je popolnoma odpadlo. Preostala polovica pa še naprej bujno raste. Fikus je v celoti enakomerno izpostavljen svetlobi, vzdržujem pa ga tudi po navodilih. Kaj je narobe z njim?

Že v naprej hvala za nasvet.

Lp Jasmina

Jasminy

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

7. feb 2009 22:27

Mogoče ga imaš v presuhem prostoru. Če je to, ga moraš večkrat rositi. Listje odpada tudi če je premalo ali preveč zalit. Jaz vedno potipam zemljo v lončku, saj vsaka rastlina rabi drugačno zalivanje, zato je bolje vsakič preveriti. Zelo mu tudi škoduje prepih in velike temperaturne razlike. Sicer ti pa bodo tudi drugi še kaj svetovali, tako, da boš le ugotovila, kaj je s tvojim fikusom narobe. daga

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

7. feb 2009 22:58

Tudi z mojim benjaminčkom se je dogajalo podobno, le da so bili odpadli listi nekoliko bolj rumenkasti in ne povsem suhi (niso se npr. drobili v roki). Ugotovila sem, da je bil kriv prepih. Tako kot pravi daga - fikusi so zelo občutljivi za prepih in tudi ko jih premakneš, potrebujejo nekaj časa, da si opomorejo. Še vedno pa je lahko tudi kaj drugega, npr. voskasta uš. Tudi od tega škodljivca listi odpadajo, le da so po njih vidne male bele pikice. So pa res male, jaz ne vem če bi jih prepoznala, če ne bi nesla liste v cvetličarno in spraševala, kaj je narobe. Je pa šlo za dolgolisti fikus, samo mislim, da zadeva povsod izgleda enako. Stentor

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

8. feb 2009 9:10

Mojemu se je tako zgodilo... ko sem bila že čisto obupam, da ga bom zabrisala v smeti, sem ga nesla v cvetličarno pokazat (kjer rože tudi 'zdravijo') in so mi omenili, da ga je lahko tudi kap... ja, skor sem oči izgubila. So mi povedali, da pri fikusih to ni neka novost... Ampak potem se je izkazalo, da ni bila kap, sem ga obstrigla (suhe vejice) in je bil takooooooooooo grd, da sem rekla, da če ne bo začel rasti, ga vržem stran... In čez en čas je začel poganjat listke, ves je ozelenel in zrastel. Naj povem, da je že 1,5m visok, krošnjo pa ima... uff! Je pa res, da se mi vsako jesen (ko ga iz balkon prinesem v hišo) začne osipat (zdaj je napol gol), ampak potem spet ozeleni in je še lepši kot poleti.

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

9. feb 2009 13:33

Tudi moj fikus počasi zgublja liste, vendar ko ga dam meseca junija , ali še prej v maju na teraso, ves ozeleni in ga je prav lepo pogledat. Tako sem se navadila, vsako leto ista pesem. dididala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti