Kar tako, v razmislek

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. okt 2011 21:24

mamamia je napisal/a:

 

Vanja, ja, tri desteltja in več bo že; včasih kar pozabim, koliko let se je že nabralo na mojem puklu ...

 



mamamia

 

Mene tudi kar zgrozi, ko to opazim.

Vanja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

31. okt 2011 0:06

mamamia je napisal/a:

Vanja, ja, tri desteltja in več bo že; včasih kar pozabim, koliko let se je že nabralo na mojem puklu ...

 
mamamia

Tako hudo pa spet ni, se pač drugače pove, petdesetke sploh ni potrebno omenjati, popolnoma se ji lahko izognemo, če rečemo: sedaj jih imam pa že trideset na dvajset podlage, ali pa obratno, če hoče bit še mlajša in tako naprej in tako dalje, jih pač malo razdeliš leta, glede na družbo, pa na razpoloženje...

zeta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. okt 2011 8:59

Hja, tudi starati se je treba znati. V tem je vsa umetnost. Nimaš časa živeti danes, če ves čas razmišljaš, kako bi bil mlajši, pa......  Vsako obdobje ima svoje čare (in težave).

rimljanka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

31. okt 2011 9:16

Kako že pravijo? Vsi bi radi dolgo živeli pa nihče ne bi rad bil star. Pa saj ni čisto tako. Dokler zdravje služi je tako in tako vse v redu. Včasih se pa človek vendarle malo zamisli, kako neverjetno hitro čas beži, pa ne zato, ker ne bi maral biti star...

zeta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. okt 2011 9:31

Ah, kaj bi zdej ko sem mlad mislil na starost. Ko bom star se bom že česar domislil.

 

ežoj

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

31. okt 2011 9:54

   Iz napisanega nekako razberem kot da je to en žalostni dan. 1.november je  slovesni praznik vseh svetnikov. Kolikor je meni znano je Papež Gregor  (827-844) iz 13.maja preložil praznik na 1. november. Razlog zakaj je bil ta praznik uveden je bil povečanje števila svetnikov, tako, da se jih ni bilo mogoče spominjati vsakega na svoj dan v bogoslužju.

Ker pa so različne struje nekako spremenile že utečena imena , so temu katoliškemu prazniku dali novo ime :" dan mrtvih" .

No iz mojega vidika ta dan ni nikakor žalosten, in če kdo ta dan praznuje svoj rojstni dan je lahko zelo srečen.

Mirzarka

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

1. nov 2011 7:05

...in krščanstvo ga je pobralo iz poganskih običajev, pa predkolumbijskih....

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti