Pomoč krofi

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

3. feb 2009 20:08

Ko bo tekmovanje za najbolj grde krofe, bom jaz odnesla prvo nagrado!!! Vso ostalo pecivo mi vedno uspe, le krofi nikoli. Delala sem po raznih receptih, nič iz njih. Kupila sem gotovo zmes za krofe: prava sramota, to se pa res ne more imenovati krof. Ima še katera levo roko pri tem opravilu ali pa sem sama na tem svetu?

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

3. feb 2009 20:16

Zdenkica, jaz se ti kmalu pridružim, ker jih nisem še nikoli pekla.Vedno ko sem gledala staro mamo pri peki, se mi je to zdela cela umetnost. Bomo videli... kleo

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. feb 2009 20:46

zdenkica pa še jaz se bom verjetno pridružla. letos jih bom prvič sama zamesla. no pekla sem jih pa že kar nekaj krat, ko jih je svak s seboj prinesel že zamesene, ker je pek po poklicu, jaz sem jih pa cvrla. Mi je lenobo podpiral, pa ko so njegovi tako dobri. no letos se jih pa moram lotit sama. no sej vaja dela mojstra. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

3. feb 2009 21:02

Zdenkica je napisal/a:
Ko bo tekmovanje za najbolj grde krofe, bom jaz odnesla prvo nagrado!!! Vso ostalo pecivo mi vedno uspe, le krofi nikoli. Delala sem po raznih receptih, nič iz njih. Kupila sem gotovo zmes za krofe: prava sramota, to se pa res ne more imenovati krof. Ima še katera levo roko pri tem opravilu ali pa sem sama na tem svetu?
No Zdenkica smo že dve.Pekla sem jih nekajkrat in tudi z različnimi recepti samo moji so vedno tako "pijani".Sestra naredi izredne,delam točno po njenem navodilu...nak ne gre. Bom jih pekla sigurno ampak samo za domačo uporabo,saj dobri pa so a ne? Mogoče pa bodo letos lepši? petardica

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

3. feb 2009 21:02

Zdenkica.... jaz sem lani prvič pekla sama krofe... delala sem po Recinem receptu ... še babica jih ni mogla prehvalit, ni ji bilo jasno kako so mu uspeli tako puhasti, s takimi lepimi obročki ... in sem jih potem mogla pečt še dva meseca... in zgodba se letos že ponavlja... jih že veselo pečem... Tak, da ... kar pogumno ... Evo ... še link: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4663 Sporočilo je spremenil(a) Petya dne 03. feb 2009 21:04:55

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. feb 2009 21:06

Štih proba že 10 dni nazaj  Izginili v momentu. Po maminem receptu, je zelo podoben Recinemu.

Loni Makaroni

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

3. feb 2009 21:44

Moja štih proba je bila že pred 1 tednom, spet katastrofa! Se mi pa zdi, da sem ugotovila moje napake. Mislim, da je fora v tem, da sem testo valjala na zelo tanko (škrta pač). Se mi je srček malo nasmejal v upanju, da sem ugotovila napako. Javim rezultat po štih probi št. 2/2009 :)))))))))))))))

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. feb 2009 21:54

Zdenkica, probaj po tem receptu, ki sem dala link, pa nič ne valjaj, jaz sem z žlico jemala maso in delala kroglice. Mogoče je to razlog, da ti ne ratajo.

Atina

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

3. feb 2009 22:09

Morda bom čisto mimo udarila. Ima morda nekdo kakšen predlog kako pripraviti krofe, da jih nebi cvrla v olju. Saj vem to potem nebi bili krofi, vendar nebi želela prikrajšati veselja boljši polovici, ki je na prisilni dieti (manj maščobe). muca1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti