Gesla in kode

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

tema odprta - 24. jan 2009 12:31 | ogledi: 1.875 | odgovori: 11

Živ,

že nekaj časa se nisem ogasila, ker sem pozabila geslo za vpis. Jah, staram se:)))))

Pozabila sem tudi geslo na gmailu in sedaj ne morem prebirati mailov. Res pametno. Vem, da bi si morala vsa ta gesla nekam zapisat. Ampak, kaj če založim listek...

Mogoče je še najboj pametno imeti za vse isto geslo?

Pa še davčne številke, pa gesla za vpis na računalnik in različne programe..

Pa potem so še te kode: za mobi, pa za bančno kartico, pa od službenega telefona, pa od alarma v službi.... No, saj alarm pri nas vsake toliko zatuli, ko pozabim kakšno številko.

A ima še kdo tako težavo, da mu te zadeve kar puhtijo iz glave?

LP, Janina.

JaninaC

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

24. jan 2009 12:46

uporabljam SS (secret service) - si zapomni vse kode namesto mene in ni bojazni, da bi jih videl kdo, ki jih ne bi smel ;) s0ncek*

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. jan 2009 13:06

Tam, kjer ni nobene škode, če kdo geslo izvoha (npr. razni forumi) imam povsod istega.

Tista, ki niso za javnost (bančne kartice in podobno) imam zapisana v zakamuflirani obliki - skrita v navideznih telefonskih  in drugih številkah ali besednih seznamih, s tem, da je ključ do njih povsod enak, šanse, da bi ga odkril še kdo, razen mene, pa minimalne. Shranjeno v računalniku in na papirju med dokumenti.

Cila

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

24. jan 2009 13:17

še boljše ob registraciji izbrati opcijo "avtomatsko me prijavi ob vsakem vstopu "

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

24. jan 2009 13:25

Ja pi.kica, kaj pa ko počistiš zasebne podatke, zbrišeš kukije? :) s0ncek*

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

24. jan 2009 13:53

Meni se to dogaja, gesla za email ne pozabljam ker sem dala številko mobi telefona,pozabljam pa druge reči.Ko nekaj hočem narediti ali uzeti iz napr. spalnice se mi dogaja da ko pridem v spalnico več ne vem zakaj sem sploh šla tam.Ko je treba nekaj narediti(pa je tega veliko-garaža,sprat ,podstrešje-se nabere)ko imam časa se sploh ne spomnem kaj je treba tako da sem pred kakim letom začela zapisovati kaj moram narediti,imam zvezek v katerega zapisujem.Se staram?Pa nisem ne vem koliko stara-40 let.Ko poslušam mojo mamo staro 70 let ko pravi -kako me to jezi kaj mi se dogaja zadnje čase- hočem nekaj povedati pa pozabim kaj sem hotla reči.Meni se to dogaja že zdej. golubić

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

24. jan 2009 13:54

sOnček kaj je to secret servise? golubić

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

24. jan 2009 14:10

Eh, ja. Sama sem prejšnji teden na novo postavila komp, seveda pa nisem prej shranila gesel. In zdaj na približno polovico spletnih strani ne morem več. Vključno o ebayem, ki ima precej komplicirno prijavo... Pride tak.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. jan 2009 14:34

Ja, ja, dobri satri papir......se založi sicer, ampak le požar ali povodenj ga uničita.....

rimljanka - zasebno mnenje

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

24. jan 2009 17:39

SS pravzaprav ni program, ki gi si ga človek naložil na računalnik, ampak je vse skupaj na internetu. Zapomniti si je torej potrebno samo eno geslo - vstopno. S tem geslom potem dostopaš do svojim shranjenih gesel, jih pregleduješ, spreminjaš ali pa na novo shranjuješ. Tako da gesel ne izgubiš niti, ko gre računalnik k vragu ;) s0ncek*

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. jan 2009 19:26

Na poseben način imam vse kode in gesla zapisane v enem rokovniku,  v katerega beležim razne podatke za gospodinjstvo, moje in moževe kode pa v majhnem rokovniku.

Prva varianta se je izkazala za odlično, ker nam je na enem potovanju zaradi napačnega vtipkavanja (sem tipkala na slepo, kot doma, a je bila tipkovnica na bankomatu obrnjena, je bila devetka v vrhnji vrsti) zagrpzila blokada kartice. Potem sem postala nesigurna glede številke, malo panike ... A sem samo poklicala mamo, ji dajala navodila, kje naj mi kaj prebere v rokovniku, in tako dobila pravo kodo.

 

Kakorkoli, vse številke  oziroma kode in gesla si zapišem nekam na papir, in to na dve mesti. Sicer imam vse v glavi (pine od ba kartic, in tudi kreditnih, Emšo itak znam na pamet od vseh štirih družinskih članov, svojo davčno tudi), ampka včasih, ko katere kartice ali gesla dalj časa ne uporabim, je pa treba osvežit spomin.

Papir je le papir.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti