Rezalnik za čebulo

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

tema odprta - 19. jan 2009 17:51 | ogledi: 9.672 | odgovori: 50

Lep pozdrav

Zanima me, če kdo ve za kako dobro napravico za rezanje čebule?

To opravilo mi namreč ne gre preveč dobro od rok, pa tudi maram ga ne preveč, zato se večkrat izognem jedem, z npr. praženo čebulo.

sonic

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

19. jan 2009 18:04

Hm..jaz uporabljam palični mešalnik..oz. tisto posodico z nožem, ki je bila zraven. Meni je super...

 

lp Bojana

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

19. jan 2009 18:05

Tale je zakon. Res je vreden svojega denarja.Primeren je tako za manjše količine čebule, kot tudi za večje količine (npr. za golaž), ker je zelo hiter. Čebulo (eno manjšo) olupiš, prerežeš, vstaviš v rezalnik in režeš tako, da ročno obračaš pokrov. Moram povedati, da nikoli nisem imela težav z rezanjem čebule, razen solzic seveda, odkar pa sem to zadevo kupila na eni predstavitvi, jo vsak dan uporabljam. http://www.bolha.com/oglas2238338/tupperware-mini- lp Saša

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

19. jan 2009 18:10

Takšen sekljalnik imam jaz, ni čisto enak je pa podoben. http://www.tomark-trade.si/productdetail-prodid Svojega sem kupila pred leti v sparu. Z njim lepše sesekljam čebulo kot z paličnim sekljalnikom.LP. golubić

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jan 2009 18:25

Eden izmed teh? http://www.status.si/kuhanje_in_priprava_hrane/rez

Imajo zelo kvalitetne izdelke, tako da bo to gotovo dober nakup. Jaz sicer najhitreje zmeljem v posodici od paličnega (mini multipraktik).

Atina

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

19. jan 2009 18:43

Meni je čebula zrezana v posodi od paličnega pride nekako vodena,ne vem drugačna kot na roke ali s tem ročnim sekljalnikom.Tudi ko jo pražim ,nekako to ni to . golubić

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. jan 2009 18:51

Jaz pa neizmerno rada sekljam čebulo. Seveda je potreben zelo oster nož (kaki mož taki nož, pravijo gospodinje, a jaz svojega - nož mislim, ne moža -brusim sama, še kar na roko). Z ostrim nožem gre zelo lepo rezat čebulo, tudi če jo je potrebno še tako drobno sesekljati. Multipraktika in paličnega za te namene ne maram, ker mi zmečkana čebula, ko še spusti sok, nekako ni všeč pri pripravi jedi.

Imam sicer pripomoček za sekljanje čebule (zyliss), a ga sploh ne uporabljam. Tudi b manjšem multipraktiku imamnastavek za rezanje čebule in ga tudi ne uporabljam, ker čebulo res rada režem ročno.

Mamamia

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. jan 2009 18:59

Enako kot mamamia režem na roke. Ko se zverziraš gre hitro, četudi nimam kakšnih super ostrih nožev.  S paličnim razrezana se tudi meni zdi preveč vodena, sploh pa ne za solate, ker ima spremenjen okus. Tudi za golaž, če je treba kilo ali dve, jih  en-dva-tri razrežem na roke.

Cila

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

19. jan 2009 19:06

Statusov rezalnik (link je prilepila Atina) meni odlično služi, sploh če kuham večje količine golaža. 5 kg čebule je v kockah v nekaj minutah; lupljenje mi vzame precej več časa. Uporaben je pa tudi za zelenjavo za mineštre- korenček, kolerabo, krompir...imam model, ki ima dve velikosti "rezalne mreže". Z njim narežem tudi korenček, ki ga vlagam v slanico...

Pri vsakdanji pripravi za jedi za tri osebe pa imam navado kot mamamia- čebulo obdelam z nožem, ker "čežano", ki jo dobiš s sekljalnikom, ne znam zlatorumeno opražiti.

 

LP, V.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. jan 2009 19:10

jaaaa. js tud vedno na roke. sploh pa mam rada v jedeh bolj na grobo narezano. tista je grozna za pražit iz sekljalnikov bannanna_v_slo ;)

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

19. jan 2009 20:07

Meni zelo dobro služi posodica, ki jo dobiš skupaj z paličnim. To prakticiram tudi z eno samo čebulo, pa gre - pa ne zato ker se mi ne bi dalo sesekljat na roke, ampak ker ne samo da jočem, cele veke mi zatečejo, da kakih 10 min sploh ne morem normalno gledat. Ja... so kar pripravni ti "multipraktiki". nina _

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti