Jedilniki po montignacu

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

26. jan 2009 11:51

Mac je napisal/a:
Tulka, kaj pa dajo v te lahke jogurte? Sem pa zasledila Montignacove izdelke v Sparu - posebna polica. Četudi so to "njegovi" izdelki, mislim, da gre predvsem za dobro marketinško potezo. Ker nenazadnje, ovseni kosmiči so ovseni kosmiči, GI že mogoče ni pri vseh enak, vendar pa ga tudi "Monti" ne more znižati. Mac
Ja, tudi jaz sem stala pred Montignacovo polico odprtih ust - kakšne cene! Verjamem, da se da enako kvalitetne izdelke (kar se tiče GI) najti tudi na drugih policah za bistveno manj denarja. Je pa seveda priročneje vzeti kar Montignacove, ni treba brat deklaracij. Marketinška poteza, definitivno, nekomu lepo padajo cekini v žep. sara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. jan 2009 12:16

Držite se navodil za klasično, le količino sladkorja vsaj za tretjino znižajte, ker je fruktoza slajša.

Recimo: 2 kg pomaranč olupite, odstranite bele delčke, kolikor se da, narežite meso na kocke ali pa pomarančo razrežite na 4 dele in vsak del potem na rezine. Dodajte največ (jaz bi najbrž dala precej manj, stvar okusa, dosladka se še lahko) pol kg fruktoze, premešajte in pustite stati vsaj uro ali dve, da se okusi dobro razvijejo. Marmelada bo boljša, če uporabite (vsaj del) rdečih pomaranč, trenutno so na tržišču.

Dodate lahko lupine vsaj kg bio pomaranč (meso pač uporabite za marmelado)

Varianta1: cele lupine narežete ne rezance (tudi beli del), kuhate v vodi, ko so znmehčane, jih dodate pripravljenemu delu in kuhate skupaj.

Varianta2: z nožkom za lupljenje krompirja (ali navadnim, ostrim) jim olupite le oranžni del lupine, narežite na rezance, premešajte z žlico ali dvema fruktoze in pustite stati. Zmešajte s pripravljenim delom.

Po prvi varianti bo marmelada bolj grenila, a je bo več.

Kuhajte in ves čas mešajte, naj ne vre preveč, da se ne prismodi. Ko se začne zgoščevati, preverite, koliko je gosta (preizkus s krožničkom).

V pripravljene kozarce nadevajte še vročo, čimbolj vročo. Zaprite s pokrovčki, ki ste jih prekuhale v vreli vodi z dodanim kisom.

Ohladite in dober tek.

Uporabne (po enakem postopku) so prav vse kombinacije agrumov ali pa posamezne vrste. Kolikor poznam naš trg, se pa dobe le limone in pomaranče iz bio proizvodnje. lahko torej uporabite te lupine in meso ostalih agrumov.

Hha, še to: lahko dodate malo cimeta, obnesejo se začimbe za spekulase, pa tudi ingver, svež, na droben koščke narezan ali nariban ali pa v prahu.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. jan 2009 12:28

katarina K, bo tudi dobor, brez skrbi. Morda dodaš jabolko ali dve, tudi ni od muh.......

rimljanka - zasebno mnenje

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. jan 2009 12:41

Mac, bom pisala tistim, ki so delali raziskavo, kaj točno je bilo vse v lahkih jogurtih, da ne bom napisala česa, kar ni res... Pa se javim.

tulka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. jan 2009 12:46

sobota

voda z limono

Z: pz kruh, marmelada bs

K: pečenica, kislo zelje

V: pz testenine z zelenjavno omako, zelena solata

 

nedelja

voda z limono

Z: 1/2 hrenovke, senf

K: goveja juha (čista), mrežna pečenka, kislo zelje

V: pz palačinke z žlahtno čokolado, jabolčni kompot

 

ponedeljek

2 kivija

Z: ovsen kruh, pusta skuta s čilijem

M: pest nepraženih, nesoljenih arašidov

K: pečen piščanec, zeljna solata z bučnim oljem

V: enako kot kosilo

Julija

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. jan 2009 13:20

Evo pomarančna marmelada s fruktozo se že dela. Iz dveh kg pomaranč, je ratalo 1 kg očiščenih in sem dala 100g fruktoze. Mislim, da je to več kot dovolj. Tudi če bo le za en kozarček, bom vsaj poskusila, če mi bo všeč in naslednjič jo nardem v večjih količinah. No upam, da bo ¸100g fruktoze dovolj, ker je sladkor tudi konzervans, no pa sej bo majhna količina in jo bomo z lahkoto hitro zmazali. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 26. jan 2009 13:22:54

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

26. jan 2009 15:11

Tulka, hvala vnaprej. Mac

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. jan 2009 15:23

Zadosti, ker bo maremlada v hladilniku. Se mi pa zdi, da se ne bo niti dododbra ohladila....ko je ne bo več.

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. jan 2009 15:32

rimljanka je napisal/a:

Zadosti, ker bo maremlada v hladilniku. Se mi pa zdi, da se ne bo niti dododbra ohladila....ko je ne bo več.

, ja nekako tako bo. Si uganla! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti