Jedilniki po montignacu

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. jan 2009 21:21

V kranjskem Tušu sem danes videla stojnico z njegovimi izdelki. Kaj pa vem, drago je kot žafran.

Lijana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. jan 2009 22:03

Ah, po moje prideš čisto ok čez tudi z doma narejenim mislijem, vsaj veš, kaj si dal notri... Če pa narediš še sam polnozrnate testenine ali spečeš svoj kruhek, pa uporabiš doma pridelano zelenjavo in sadje (ali pa magari kupiš preverjeno bio), pa tudi Montijevi izdelki ne prevagajo domačega okusa, mar ne? In verjetno pride dosti ceneje.

Teli trgovci so prefrigani, jaz nič kaj dosti ne verjamem...

tulka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. jan 2009 22:14

Mene zanima njegova marmelada, pa musliji, bo pa treba videt kolko to stane. Sem malo gledala marmelade zadnjič, pa je povsod zelooo veliko sladkorja, in sadja nekje 40% delež. Bo treba kje kej poiskat. drugače maš pa prav tulka, se je treba malo sam znajdet, ki če ne rata kar predrago. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jan 2009 22:23

mai je napisal/a:
Rimljanka, nimam pojma. Videla sem ga in mislim, da je razlika. Sicer pa bi morala pogledat, saj na Montijevih izdelkih piše tudi GI. Imajo pa še njegove testenine, pa čičeriko, že pripravljene omake, marmelade, mueslije, ovsene kosmiče.... Kar precej pestra izbira je pri nas. Na embalaži piše, da so to Montignacovi izdelki. jana

Če nič drugega, dobra marketinška poteza. Poglej ceno in pocej, če imam prav. Biznis je pač biznis.

Sicer pa, obstaja tudi polnozrnati (ali nekaj takega) kuskus. ta ne more imeti enakega GI kot navaden.

Sploh je pa ksno, da vse bučke ne morejo imeti enakega, vsa jabolka tudi ne, zrele banane imajo gotovo višjega kot nezrele...itd......

 

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jan 2009 22:25

Katarina K, marmelado je najceneje narediti doma....pa še veš, kja je v njej. Brez sladkorja pa ni nobena, to je jasno, tiste, ki so (kot piše) iz 100% sadja, so iz zelo zrelega ali pa jim je dodan zgoščen jabolčni sok. Sicer bi bile zelo kisle.

rimljanka - zasebno mnenje

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

24. jan 2009 7:49

včeraj zajtrk: pz kruh, skutin namaz, mleko malica: jabolko kosilo: porov narastek, solata večerja: siri (Brie, Camembert) danes z: pz kruh, cottage cheese 0.9% m.m., mleko k: piščančja prsa z curryem, solata m: sadje v: zelenjava na žaru gianja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

24. jan 2009 8:09

Domačo marmelado narediš tako, da sladkaš s fruktozo(sadni sladkor), katera ima precej nižji GI. V mulerju je pol kile fruktoze 1,5€, od montija, katera ne more bit nič drugačna, pa je parkrat dražja. Ovseni kosmiči so pol kile 2,5€, v  Hoferju ali Lidlu pa pol €. Kot pravi Rimljanka, je tole dobra, a precej draga marketinška poteza.

Lijana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. jan 2009 8:12

LIJANA; obe imava prav, dobra zanj (in trgovce) precej draga za nas. In Hoferjevi kosmiči so super, vsaj meni.....pa fruktoza iz HURA tudi, je od Matika, pa se mi je tam zdela tudi poceni (se ne spom nim cene).

rimljanka - zasebno mnenje

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. jan 2009 9:59

Pri fruktozi je pa žal treba paziti - poceni variante so narejene iz koruznega sirupa in glede na GI koruze hudo dvomim, da ima produkt nizkega. Me prav zanima, če bo katera opazila tole opombo. Lisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. jan 2009 15:07

Lisa, sem pregledala obe fruktozi, ki ju imam doma, vendar na nobeni ne piše, iz česa je pridobljena. Gor je samo stavek: Bogat naravni vir sadnega sladkorja sta med in sveže sadje. Kar seveda ne pomeni, da je dotična fruktoza pridobljena iz njiju, toliko že vem.

Sicer pa ima Schneekoppe želirno fruktozo, namenjeno prav kuhanju domačih marmelad. Kako se obnese, bo več povedala morska medvedka. Na tem mestu pa moram tudi povedati, da firma Schneekoppe dela različne izdelke za vzhodni in zahodni trg (kupite npr. njihove čokoladne kosmiče v Mullerju ali v Sparu in primerjajte vrečki med seboj - v Mullerjevih je mnogo več čokolade!!!) - morda je enako tudi s fruktozo. Embalaža je popolnoma enaka, samo zadaj so deklaracije za zahodni trg (v nemščini, italijanščini, francoščini, nizozemščini) ali pa za vzhodnega (v slovenščini, srbščini, češčini, poljščini, madžarščini, makedonščini)... Enako je z Jogobello in Milko.

Pa še jedilnik za včeraj:

Zajtrk: jabolko, jajce na oko

Malica: jogurt

Kosilo: zelenjavna pica s pz testa

Malica: sir

Večerja: ržene palačinke z domačo marmelado

 

In danes;

Zajtrk: sadni sok, pz palačinke s fruktozo in limoninim sokom

Malica: skuta

Kosilo: juha; vitki som, brokoli in cvetača

Malica: črna čokolada z lešniki

Večerja: Gobova juha

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti