Volna

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

14. jul 2011 12:16

Nodika, z največjim veseljem bi jih vzela, če jih le še imaš.

 

mejačka

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

22. okt 2011 8:44

Vendelina jr. je napisal/a:
Če kakšno zagrabi, da bi malo štrikala.....Punce, jaz sem v tej veščini relativno dobra in bi svetovala takole: dajte si najprej zamislite, KAJ bi rade spletle in KAM nameravate to nositi (s čim nameravate to kombinirati) in šele potem začnite to iskati. Ker boste tako lažje našle. Ker obiskati kar tako eno trgovino in pogledati na police (je btw ena super trgovina tudi v sosedovem hipercentru v Šiški, tam se jaz z gospo lepo zmenim, kaj potrebujem in me potem gospa tudi pokliče, če tega ravno nima na zalogi) in čakati, da ti bo dala polica navdih - to je, blago rečeno, napačen pristop. Se je že mnogokrat zgodilo, da je katera v napadu "js bi pa štrikala", kupila na zalogo nekaj paketov po pol kile volne in potem je prišla domov, nemudoma vzela prvo klobko, napletla 10 cm "kr neki" šala, odložila igle in se nikoli več ni ukvarjala s tisto volno - do trenutka, ko je bilo treba iz omare spraviti ven molje.

Varianta je tudi - ampak to je pa samo za pletilje iz master razreda - da nakupite nekaj vatlov tenkih industrijskih niti različnih materialov in potem te tenke niti dajete skupaj in vlečete z različnih vatlov (isti štos kot v industriji) in dobite zelo unikatno sestavo. Ampak to je za master razred, kjer je potrebno znanje, kilometrina in potrpežljivost (recimo, raster moje mame).

Drugače je pa zadeva taka: jemljite taka pletiva, ki imajo mešane sestave. Malo naravnih vlaken in malo sintetičnih. Sama naravna vlakna so totalni matr za pranje - to se vse mucka do bolečine, če se pa ne mucka, pa izgublja obliko, ali pa se krči, ali pa izgubi lesk ali pa vse od tega. Tudi mi ni čisto jasno, kakšno oblačilo se pa naredi iz 100% bombaža in to s pletenjem na roke? To je material za pomladno-poletna oblačila in je kvečjemu dober za kvalitetno kvačkanje (za majčke za pod blazer), medtem ko pletenje pulovra s tem materialom - zelo odsvetujem (manj škode si narediš, če denar preprosto vržeš proč, kot pa da kupiš en srednje dobro česan bombaž in iz tega delaš nekaj z dolgimi rokavi).

Vendelina jr.

 

vendelina, a ti pleteš po krojih, ali samo po navdihu?

neika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2011 11:11

Neika, po obojem. S tem, da resnici na ljubo, zadnja leta precej manj. Sva pa z mamo v tem elementu hud dream team.

Vendelina jr.

Malinka  

član od: 24.8.2010

sporočila: 25

23. okt 2011 21:27

V podhodu v Plavi laguni je trgovinca Monica, imajo pester izbor vsega za štrikat in šivat. 

Malinka

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

24. okt 2011 9:36

vendelina, iz kje pa jemlješ vzorce? Sama precej obvladam pletenje, problem je v tem, ker še nisem pogruntala angleških načrtov, pa nemđke tudi bolj slabo, pri nas pa ni neke velike izbire revij.

neika

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

9. maj 2012 18:24

nodika če še nisi oddala vsega blaga, bi jaz prosila za njega

mucka123

mogorevc  

član od: 27.6.2012

sporočila: 1

27. jun 2012 15:15

Podarim dve veliki vreči ostankov voln, bombaža, škatlo gumbov in škatlo vezalk, pa še škatlo zadrg, škatlo sunkancev.

monika

mogorevc

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

16. jan 2013 19:51

Rada bi spletla "metuljasti" šal, zato me zanima, kje v mb in okolici bi lahko dobila butterfly volno. Edino za kar vem je Zlata nitka. 

sinička

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

16. jan 2013 20:12

Tako volno kupujem v Pletini- oz Marjanci in sem šla gledat njene poslovalnice- , nikjer v bližini MB je ni!!!

http://www.itis.si/PLETINA-TRGOVSKO-IN-TEKSTILNO

 Morda ti jo pa kdo spotoma prinese, meni včasih hči v trgovini s telefonom slika, pa se  kar takoj odločim, a bom imela ali ne.

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti