Kava, kavca, kavica, ...

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. okt 2009 9:58

Loni je napisal/a:
elaphus je napisal/a:
Sem pa zdaj odkrila Nescafe Cappuccino cremoso nesladkan, ga pa pripravim z mlekom in ne z vodo in ne dodam nič sladkorja. meni je zeloooo dober. Še boljši pa je, če mleko prej spenim - potem imam peno na kvadrat cervus [kaca]
Se podpišem pod tole. Zadeva, ki pri nas ne sme falit. Še posebej zdaj, ko imam na ta pravo kavo prepoved. Loni Makaroni
Joj Loni, mene bi pobralo! Jelenckova

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

21. okt 2009 10:17

elaphus je napisal/a:

Sem pa zdaj odkrila Nescafe Cappuccino cremoso nesladkan, ga pa pripravim z mlekom in ne z vodo in ne dodam nič sladkorja. meni je zeloooo dober. Še boljši pa je, če mleko prej spenim - potem imam peno na kvadrat .

cervus

Ta je res dober, ja - jaz ga pripravljam z mešanico vode in mleka (pol:pol). In tudi brez sladkorja.

Blanchy

neznan uporabnik

21. okt 2009 10:36

Kdor ima rad brezkofeinsko, naj poizkusi Bar Decoffe - brezkofeinska, turška, super okusa. ajda66

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2012 7:40

Me prav zanima, kako bi s škarjami tole odrezal stran? Glede na to, da je treba zadevo kar fajn namočiti, da gre dol, pa še to v koščkih.

Loni Makaroni

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

27. jan 2012 8:21

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Nimam pojma zakaj se ne dobi povsod v Evropi, ampak švedska Gevalia za espresso je nam najboljša, ker nič ne greni in ni kisla.



Vanja

Meni je pa ravno grenka in kisla kava edinega pravega okusa. Illy do sedaj top.

Odkar imam Senseo aparat, turške ne morem več piti, grozna mi je. Da ne govorim o komfortu, sploh zjutraj, pritisk na gumb, narejeno. Tam pa čakam da zavre voda, od dvanajstih poskusov mi gre enajstkrat čez, potem pomivanje, brisanje pulta...pa še cenejša je kot Barcaffe. Kupujem jo v Muellerju in Elecrercu.

Verjamem da je v tabletah še boljša kot v blazinicah, najbrž dlje obdrži okus in arome. Kolega ki da veliko na kavo je zamenjal aparat na ročka za tega s tabletami in pravi da je občutno boljša kava in bolj elegantno upravljanje z njim.

Dodatkov pa tako ali tako nobenih, ne sladkorja, ne mleka, ničesar. Zjutraj dolga kava, po dobrem obedu obvezno esspreso.

Ko sem ter tja pijem turško kavo, vedno pozabim na zoc in ga požrem :S

 

Commis débarrasseur

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

27. jan 2012 10:53

Brez turške kave, grenke, močne, skuhane v pravi džezvi (imam zbirko, uporabljam jih odvisno od počutja), se dan ne začne prav.

Kakšna magija je mešat, gledat da pride samo do roba, odstavit, pa spet in še enkrat, se opajat nad vonjem in  nestrpno čakat, da se "usede" in potem....prvi srk s "penco"

Ampak javr še vedno ne ve, zakaj bi se lotil nalepke.

 

lp

mzm

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. jan 2012 11:20

mišzmoke je napisal/a:

Brez turške kave, grenke, močne, skuhane v pravi džezvi (imam zbirko, uporabljam jih odvisno od počutja), se dan ne začne prav.

Kakšna magija je mešat, gledat da pride samo do roba, odstavit, pa spet in še enkrat, se opajat nad vonjem in  nestrpno čakat, da se "usede" in potem....prvi srk s "penco"

Ampak javr še vedno ne ve, zakaj bi se lotil nalepke.

 

lp



mzm

Mzm, tukaj si pa ne bi mogli bit bolj enaki. Turška, grenka, močna, s penico. Prva jutranja mora bit taka, potem čez dan pa lahko improviziram še s kako drugo, instant ali kaj podobnega. Ampak zjutraj pa enostavno potrebujem najprej omemen vonj in potem res uživam ob vsakem požirečku. Pa še vedno sem na Bar kavi, zame ima še vedno edinstven vonj in okus.

zeta

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

27. jan 2012 11:43

zeta je napisal/a:

... Pa še vedno sem na Bar kavi, zame ima še vedno edinstven vonj in okus.
zeta

 

Točno tako! Kupujem jo v zrnju

mzm

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

27. jan 2012 15:01

Pri nam pa pijeva z možem kavo Mingos, mož pije zelo sladko, jaz pa grenko z ščepcem cimeta ali kardamoma.Moram jo pa spiti zjutraj veliko dozo, da lahko začnem funkcionirat.

MOON

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti