Novoletna večerja za dva

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

29. dec 2008 18:43

Vendelina je napisla dobro mnenje, se popolnoma strinjam z njo. Lp Nasha

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. dec 2008 20:22

Ampak Blackie je prosila za ideje za večerjo, ne za naša mnenja o njenem odnosu s fantom!

Blackie, jaz sem tudi za idejo o mrežni pečenki, dobri solati, domači sladici, steklenici odličnega vina in to je to.

tulka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. dec 2008 20:40

Suhe slive ali marelice lepo oviješ v pršut. Čez to potem samo pokapaš med, ali jih daš na rukolo, mozarello... Pa imap krasno predjed, pa še s sabo lahko prineseš, : ) se pravi, da narediš vnaprej. Kakšen mesek lahko pripraviš vnaprej, pa ga potem pogreješ. Če imaš tam pečico, se peče tako ali tako samo, sam vmes mal pofirbcaš, kaj dogaja, da se ne bi zažgalo. Solato lahko prineseš s sabo in jo tam samo začiniš. Če je potreba po prilogi, lahko vnaprej narediš kak testeninski narastek, zloženko iz palačink, zelenjave... Tudi krompir ali riž lahko narediš tik pred zdajci. Sladica pa kak tiramisu, torta, ki je lahko kvadratna, (jaz sovražim okrogle torte in jih delam zgolj za r.d., se mi zdi, da se je manj poje, kot če je kvadratne oblike, ker majo vsi nek rešpekt do okroglih tort...). Pa kako vino, lahko tudi kak jagodni Bishe za na koncu... lidka [sonce]

meddie  

član od: 24.12.2008

sporočila: 18

30. dec 2008 9:49

Če ne poznaš kuhi je je mogoče res najboljši kakšen narezek, malo tatarca, pršut, sir orehi, pa dobro vino. Bosta sigurno zadovoljna. Lepo praznovanje meddie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti