Spet marmorni kolač

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. dec 2008 15:55

Še to sem pozabila omenit, da je res tudi od pekača odvisno. Npr. ko ga delam v obliki zvezde, so vedno kraki prej pečeni kot na sredini, in pol ko še malo pečem, da se vse speče, se kraki kar malo osušijo. To me vedno jezi. Pa tudi tisti pekači, ko se okoli in okoli obroč odpne, tam mi tudi raznorazni biskviti ne ratajo dobro na sredini in moram prav pazit, da se na sredini dobro spečejo. Vedno probam z zobotrebcem, če je pečen, je pa res problem, da se zna precej izsušit, ko pol še pečeš, ker se na sredini ni dobro speklo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. dec 2008 17:53

Tudi od pečice je odvisno, jaz ga pečem vedno dlje kot uro - najboljši marmornati kolač

 

tulka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

26. dec 2008 20:21

Najboljši marmorni kolač do zdaj sem jedla...ko ga je spekel ati zlati v eni majhni pečici nekje ob morju!

Ognjič

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

27. dec 2008 10:03

Imam čisto navaden model, pečica pa mislim, da je ok, saj se mi noter vse čisto lepo speče ( pa še med novejšimi je ). Vsako pecivo, torte itd... lepo spečem, edino marmorni mi ne uspe Bom danes poskusila peči pri temp 180 in upam, da mi enkrat oz prvič v življenju uspe speči marmorni kolač.... Hvala vsem za nasvete. Lepe praznike želim vsem.....

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

27. dec 2008 11:13

Ko ga glih delam: 6 celih jajc, 30 dek cukra, 1 vanili - penasto zmešaj, počasi dodajaj 1,25 dcl tople vode. Potle pa v to med mešajem izmenično dodajaš 30 dek mehke moke s pecilnim in 1,25 dcl olja. Skoro vso maso vliješ v namazan in z moko potresen pekač, v ostalo maso zamešaš kakao in to gor načaraš. Pečeš približno pol vure na 180°C. Pečem ga v pekaču pravokotne oblike. Za mojiga okrogliga je itak preveč mase, pa vun sili. Dober tek! tumpika

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

28. dec 2008 12:38

Tumpika, najlepša hvala....... Bom probala še tvojega, morda mi uspe Lepo se imejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti