Odtajanje kruha

sheembass  

član od: 18.11.2008

sporočila: 43

10. dec 2008 21:17

Mikrovalovka ni le kancerogena, neprebavljiva je, še zlasti s kablom in stekleno vrtljivo podlogo:) Polemike se porajajo pri posodi v kateri pogrevamo, dogrevamo, tajamo... hrano. Kaj se dogaja s temi materijali, pod danimi pogoji, kako reagirajo, kaj izločajo?! In kot tolikokrat doslej bo potrebno živet 2530 let, da fašeš raka od mikrovalovke. Sam je nimam, sem pa imel priložnost tajati in pogrevati kruh v tem aparatu, pa je mal hec... tak utrujen, oznojen kruhek pride ven. Sam narežem na kose, počasi popečem v ponvi(brez maščevja), in lomastim po opečenih kruhkih... pa še znansveno dokazano so po zapečenosti premosorazmerni kancerogenosti, če tudi to ni bil pofl?! sheembass

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. dec 2008 23:08

Jaz imam pa dosti časa in ga dam zvečer lepo iz zamrzovalnika (zavitega v vrečko, kot je bil v zamrzovalniku) na kuhinjski pult, zjutraj pa ga normalno režemo in jemo. Če se je kdaj mudilo zaradi nenapovedanih obiskov, sem ga zamrznjenega zavila v bombažno krpo, vklopila pečico na 100, 150 stopinj (z ventilatorjem) in ga v njej odtalila. Ampak sem ugotovila, da je še bolj kamot (vsaj zame), da lepo zamesim eno testo, ga pustim malo vzhajati, potem pa na hitro spečem - oblikujem pa nizko pogačo, da je pečeno v pol ure ali še manj. Vsega skupaj vzame eno uro časa, v tem času pa se z obiski ravno prav "ogrejemo" z debato in ratamo lačni. Potem pa še topel kruh najbolj tekne. mamaF - Mojca

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

11. dec 2008 18:42

Tudi jaz shranjujem kruh v zamrzovalniku. Ponavadi polovičke, ki jih odtajam tako, kot mamaF - Mojca. Vzamem iz zamrzovalnika in pustim kar v vrečki. Kruh se v nekaj urah odtaja. Najpogosteje pa ga tako ali tako dam zvečer ven ali pa zjutraj in ko pridejo otroci domov iz šole je kruh odtajan in svež. shakra

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

11. dec 2008 21:11

pa to ni res. Najprej je mikrovalovka strupena, potem se kruha ne sme več zamrzovat. Čakam samo še na to, da bo kdo zapisal, da kosilo, ki je danes kuhano za jutri ni užitno in da mora biti vse sveže kuhano,. kleo

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

12. dec 2008 0:16

A kruh se lahko zamrzne samo že pečen? Bi se lahko zamrznilo samo testo? Meni ga namreč ponavadi nastane kar precej in tako moram speči ves kruh naenkrat. Samo za štiri žemljice se mi res zdi malo preveč dela in pacarije, pa še precej časa vzame. Ko pa kruh enkrat zamrznem, ni nikoli več res tak, kot direktno iz pečice. Stentor

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. dec 2008 1:04

Stentor, poskusi pa nam poročaj. Po moje ne bi smelo bit problema. Ga odtališ in daš v pečico. Saj se konec koncev dobi zamrznjeno testo za pice in zamrznjene žemlje od raznih proizvajalcev. mamaF - Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. dec 2008 5:02

Seveda se da, svžega ali napol pečenega. Konec koncev se že dolgo časa prodaja zamrznjeno testo za pice, pa surove, narjene pice, pa prdpečeno testo, pa......kolikor hočeš takega je v zamrzovalnikih v trgovinah.

rimljanka - zasebno mnenje

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

12. dec 2008 6:00

Večkrat zamrznem narejeno testo in mi ga naslednjič ni potrebno ponovno delat. Obnese se odlično. LP! fakin712

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

12. dec 2008 7:07

Kruh spečem v krušni peči in ga shranim v zamrzovalniku. Kruh je v zamrzovalniku do tri tedne. Zjutraj ga vzamem iz zamrzovalnika, ga zavijem v kuhinjsko krpo, za kosilo pa je kruh odtajan. Pečem polnozrnati in mešani kruh, oba pa sta po odmrznenju čisto v redu. stara

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

12. dec 2008 9:36

Jaz kruh iz zmrzovalnika odtajam v mikrovalovki na program za odtaljevanje. kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti