(pre)lahka torta za ta čas?!

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

tema odprta - 28. nov 2008 11:22 | ogledi: 3.263 | odgovori: 27

Za roj. dan sem spekla torto, ki pa se mi zdi dokaj nežnega okusa oz. premedla.

Nizka plast testa je čokoladna, prelita s kavo in kavnim likerjem, višja plast je neke vrste strjenka (navadni jogurt + smetana z želatino), marmorirana z likerjem kave.

Po vrhu sem potresla čokoladne ostružke in karamelne ploščice.

Edina rešitev, ki mi pade na pamet je, da vsak kos na krožniku prelijem s stopljeno čokolado oz. podobno omako.

Ima katera kakšno drugo idejo? Hvala vnaprej.

Mac

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. nov 2008 11:32

Mac, če si že v bazi uporabljala kavo, bi jo jaz na tvojem mestu še v omaki. Poskusi stopiti v sladki smetani črno čokolado, pa malo kavnega likerja noter (mogoče tudi instant kavo) in s tem prelij vsak kos posebej. mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. nov 2008 11:42

Kako veš, da je "premedla". A si probala? A ni fazon torte za rojstni dan, da jo slavljenec razreže? V osnovi te čisto ne razumem. Jaz sem minimalistka in za moj okus je tole še ravno na meji. Več bi bilo že preveč. Too muhc information me pa naredi malo bolno... Poglej, če je tole za rojstni dan, potem se bo verjetrno še kaj jedlo. In najmanj, kar si človek želi, je to, da bi potem prišla še ena torta, kjer se človek muči že od prve tretjine naprej in ne ve, kako bo zadevo pojedel in pogled proti zunanjemu loku torte....jojme, muka. Tudi časi, ko so se vsa jajca, vsa čokolada, vsa smetana, vsi oreh in še kakšno sadje in vse, kar je bilo pri hiši, vmešavali v torto (da se vidi, da pri nas pa imamo...) so, upam, mimo. Jaz tisti torti ne bi dodala čisto nič. Vendelina jr.

paeonnia  

član od: 11.6.2007

sporočila: 54

28. nov 2008 11:44

Interesantno vprašanje... Mislim, da čokoladna ali sploh kakšna močna polivka/dodatek ne bi bila uredu, saj bi le še poudarila nežnost torte, ki bi potem res izpadla medlo. Mogoče kaj sadnega, pa mi na misel ne pade čisto nobeno sadje, ki bi se ujemalo s kavo, hmmm. Mogoče maline? Ali pa isto nežen smetanov sladoled - ampak tukaj pa se mi tekstura ne ujema - torta je, si predstavljam, gladka, hladna in vlažna, sladoled pa tudi. H kavi grejo dobro začimbe - cimet, ingver, vanilija, kardamon, zvezdasti janež ... Mogoče če narediš vanilijevo omako (custard) in ji dodaš npr. cimet. Ali pa zmlete mandlje. Ali pa na koščke narezane datlje. Kaj pa stepena smetana, ki jo začiniš s strokom vanilije in/ali kake druge začimbe? Še ena kombinacija kava in kostanj. Torta + kostanjev pire zmešan z nekoliko stepene smetane? (ampak to je spet mogoče preveč nasilno, je pa fina tekstura) paeonnia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

28. nov 2008 11:45

Lahko, da bo mac imela povabljene goste kar tako, pa jim želi torto ponudit... Lahko si pa pripraviš omako kot je svetovala mamaF in prej ko jo misliš ponuditi gostom, vreži en majhen košček, hitro polij z omako pa probaj... Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. nov 2008 11:51

Kaj pa mandlji, sesekljani, preliti s karamelom, pa jih potem nadrobiš v krokant? Daš zdraven, ali celo vmešaš v kako kremo tik pred serviranjem? lidka [sonce]

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. nov 2008 12:11

Meni se pa zdi čokoladna podlaga, kava, liker in karamela kar močna in aromatična kombinacija, tako da bo nežna jogurtna plast ravno prav ublažila okus. Jaz nebi dodajala ničesar. matilda

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

28. nov 2008 12:47

O, hvala za predloge. Matilda, vsaka sestavina je zase res aromatična - kava, čokolada, liker, vendar sem imela pomisleke, ker je tortna osnova precej nizka, jogurtova plast pa prevladuje. Paeonnija, sadja ne bi mešala zraven, ker sem delala po navdihu barv: črno-bela kombinacija, se pa dobro sliši vanilijeva omaka z mandlji, ali pa mogoče res čokoladna s kavo... Vendelina, nisem je probala (če zanemarim lizanje žlic in ostale posode), predstavljam pa si, ker vem, kakšni okusi prevladujejo! In za moj okus je ravno prav nežna, ker take obožujem (razen ko mi drastično pade "cuker"), zaradi gostov imam pomisleke. Mac

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. nov 2008 12:48

Po moje je tudi odvisno, KOLIKO vseh teh aromatičnih sestavin je noter... Deluje lahko zelo blago, ali pa agresivno, meni se je to zadnjič zgodilo pri eni torti, sva se oba mučila že po drugem grižljaju... lidka [sonce]

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. nov 2008 13:34

Predvidevam, da si jo spekla za svoj rojstni dan. Najbolj važno pri vsem je, da JE torta všeč tebi, saj gre za TVOJ praznik in gostje ne morejo pričakovati, da boš npr. naredila Sacherico samo zato, ker jo ima tale in oni  rad. Sama si naredim torto po mojem okusu (se pravi absolutno nič čokoladnega), pa se še nikoli nihče ni pritožil, da je bila pre-karkoli. Ko pečem za ostale, se prilagajam njihovim željam.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. nov 2008 13:44

Mac, lady, kje je pa samozavest? Torta se ponudi z nasmehom od uhlja do uhlja. Ena moja teta (lady Ognjič jo pozna, za ostale je pa brezveze, da bi navajala ime) je izvrstna kuharica ampak čisto vse ji pa tudi ni uspelo. Ampak ona je z gardom "evo, tole sem pripravila in je definitivno najboljše, kar se sploh da narediti" priesla hrano na mizo in vsi za mizo smo istočasno dobivali občutek, da tole je pa res prava stvar. Pa tudi če ni bila. Je moja posavska teta znala tudi kakšno orehovo potico prehladiti, pa file je bilo notri toliko, da je izgledalo kot da bi s kulijem risal šestico po suhem kvašenem testu - ampak ona je to vedno uspela maestralno prezentirati.... Jaz sem tozadevno še v učni fazi, ampak sem v zadnjih petih letih močno napredovala. Skratka, Mac, lepo si nadeni gard zmagovalke in naj bodo gostje počaščeni, da si jim pripravila hrano. Se nima kaj pleme "frgulit".... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti