Zakaj je zaklenjena tema "dobro je vedeti"

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 27. nov 2008 18:51 | ogledi: 3.720 | odgovori: 55

Mene pa samo zanima, zakaj je ta tema zaklenjena. Jaz pa mislim, da je v prispevku ogromno dobih nasvetov in mogoče bi še katera kakšnega dodala.

Razen če obstaja za zaklepanje utemeljen razlog. Prosim, če ga lahko poveste.

Lp

zoja2

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

27. nov 2008 19:25

tudi mene to zanima femica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. nov 2008 19:40

pa saj piše zakaj:

Ne bomo podpirali še ene neumne stvari. Če piše, da je dioksin kemijski element, potem je noter veliko drugih neumnosti še.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. nov 2008 19:55

zoja in femica,

potem ko sem tisto gor prilimal, sem prebral kaj piše ob otvoritvi teme in povedati moram, da je čisto umesno. Sigurno veste, da je med člani tudi kakšen kemik, kakšen zdravnik, zadnjih nekaj dni smo dobili zobozdranico ( verjetno smo kakšno imeli tudi prej ), baje je tudi kakšen biolog............ skratka premoremo tudi nekaj strokovnjakov. Seveda sem proti cenzuri, vendar, kot je v obrazložitvi napisala rimljanka: ni treba da forum podpira evidentnih neumnosti ( se pravi stvari ki so skregani z ( če nič drugega ) zdravo pametjo ).

ežoj

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. nov 2008 20:16

Tudi jaz sem sicer proti cenzuri, ampak po premisleku se strinjam z moderatorko: ni treba, da se takšna tendenciozna alarmantna nakladanja razširjajo naprej.

Seveda je tudi nekaj dobrih nasvetov, saj menda že ptički čivkajo, da je dobro jesti veliko zelenjave in sadja, da je treba pozitivno razmišljati itd. Ampak neumnosti tipa: destilirana voda je kisla si pa res lahko prihranimo...

Nasja

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

27. nov 2008 20:58

Se strinjam. Ampak ne morem, da ne bi pripomnila, da se pri raznih političnih temah razširjajo tudi razna osebna mnenja, ki so tudi "neumnosti", celo včasih žaljive, pa bi bilo res pamento, da se načelo "nerazširjanja neumnosti" dosledno spoštujejo. Vsak pač neumnosti razume po svoje in ni vse enako "neumno" za vse. Gotovo je članica, ki je prispevek prilepila, imela dober namen, tisti , ki pa o tem veste po strokovni plati več, pa bi nepravilnosti s pojasnilom odpravili - in bi bili tako vsi enako "pametni". Saj v tem je namen foruma. Jaz se tudi glede svojega področja izobrazbe včasih s kom ne strinjam, pa nimam poguma, da bi temu rekla "neumnost", ampak kvečjemu nevednost. Z zaklepanjem teme pa so "neumosti" ostale dostopne vsem, za pametna pojasnila pa je tema zaklenjena. Hvala in brez zamere. zoja2 Sporočilo je spremenil(a) zoja2 dne 27. nov 2008 20:59:12

piet  

član od: 2.10.2008

sporočila: 65

27. nov 2008 21:01

zoja2 je napisal/a:
Se strinjam. Ampak ne morem, da ne bi pripomnila, da se pri raznih političnih temah razširjajo tudi razna osebna mnenja, ki so tudi "neumnosti", celo včasih žaljive, pa bi bilo res pamento, da se načelo "nerazširjanja neumnosti" dosledno spoštujejo. Vsak pač neumnosti razume po svoje in ni vse enako "neumno" za vse. Gotovo je članica, ki je prispevek prilepila, imela dober namen, tisti , ki pa o tem veste po strokovni plati več, pa bi nepravilnosti s pojasnilom odpravili - in bi bili tako vsi enako "pametni". Saj v tem je namen foruma. Jaz se tudi glede svojega področja izobrazbe včasih s kom ne strinjam, pa nimam poguma, da bi temu rekla "neumnost", ampak kvečjemu nevednost. Z zaklepanjem teme pa so "neumosti" ostale dostopne vsem, za pametna pojasnila pa je tema zaklenjena. Hvala in brez zamere. zoja2 Sporočilo je spremenil(a) zoja2 dne 27. nov 2008 20:59:12
Zoja2, popolnoma se strinjam s tabo. Pa pri tem ni ključna točno ta vsebina zaklenjenega foruma piet Sporočilo je spremenil(a) piet dne 27. nov 2008 21:01:44

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

27. nov 2008 21:12

zoja2 je napisal/a:
...Gotovo je članica, ki je prispevek prilepila, imela dober namen, ...

...Z zaklepanjem teme pa so "neumosti" ostale dostopne vsem, za pametna pojasnila pa je tema zaklenjena. ... zoja2

 

O dobrem namenu članice ne dvomim, in upam, da je to ne bo odvrnilo od pisanja in komentarja.

Bolj me moti originalni pisec takšnih "nasvetov", ki nam jih razni samozvani zdravitelji  in prosvetlitelji vsiljujejo na vsakem koraku. Žal tudi v forumih povečini preglasijo glasove zdravega razuma; še najmanj, kar dosežejo, je, da si tisti (o teh temah) manj poučeni, rečejo: saj nekaj je pa najbrž res. In tako ne upajo brez slabe vesti niti popiti kozarca vode.

Strinjam se pa, da zaklepanje tem tega ne bo rešilo in da bi bilo bolje dodati kakšno pametno pojasnilo. Konec koncev naj bo forum odprt za kakršnokoli civilizirano debato.

Nasja

 

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 27. nov 2008 21:16:13

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. nov 2008 21:24

zoja2, prav VSAK lahko bere "dobre" nasvete....komentarjev pa seveda ne. lahko jih pa tebi pošljejo na ZS. Mimogrede, a veš, na ZS bi mi lahko poslala vprašanje. Za take namene so ZS sporočila.

 

Še tole: pametnih pojasnil ne sprejmejo tisti, ki bi jih morali, tisti, ki se z njimi strinjajo, jih pa itak že poznajo. Saj lahko tudi zbrišem temo, če vas tako zelo moti, da je zaprta. Ampak, evidentnih neumnosti ne bomo podpirali.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

27. nov 2008 21:52

Ampak vsak dan ravno na tem forumu z veseljem prebiram poleg dobrih nasvetov tudi veliko komentarjev, tako pri načinu pripravljanja hrane, raznih drugih vprašanjih, kvaliteti gospodinjskih aparatov, pa če so mi dobri jih sprejmem, nikoli, ampak res nikoli pa nečesa ne označim za "neumno", za "grdo", za "neuporabno" kar je kdo napisal. Kajti, različne oči različno vidijo in ocenijo po svoji vesti in vedenju. Zato, kaj neumno, kaj pamentno.... je subjektivna ocena vsakega posameznika in je prav, da vsak to oceni pri sebi. PO MOJE NI LEPO, DA NEKDO V IMENU VSEH NAPIŠE, DA JE NEKAJ NEUMNOST, KAJTI S TEM JE OSEBA, KI JE TO NAPISALA ALI PA POSREDOVALA NAJBRŽ NEHOTE PRIZADETA. Sploh pa moderator bi moral biti pri tem vzgled, kajti besede mičejo, zgledi pa vlečejo. Verjamem, da niste mislili slabo, ampak mene, ki nikoli O NIKOMUR IN NIČEMER ne rečem, da je nekaj kar povprek neumno, je pa to zmotilo. V članku niso bile samo neumnosti. Sem ta način že nekajkrat zaseldila. Pač, tako razmišljam in se trudim tudi tako povedati. zoja2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. nov 2008 22:13

Strokovne neumnosti so neumnosti. Dioksin NI kemijski element, destilirana voda NI kisla.....celice raka v nas  - kaj je to? (takih celic nimamo, rakaste/rakave celice seveda pomeni nekaj povsem drugega)...

To so dejstva, če je zato, ker napišem, da je to neumnost, užaljen ali prizadet, ...... ne vem, no.

Pozorno branje teksta pokaže neumnosti v prav vsaki točki.

Morda samo še tale dodatek: Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil. Tole piše prav pod vsako temo. Se res VSI zavedamo, kaj to pomeni? Koliko je zavedanja, da smo odgovorni za to, kar napišemo. In če c/p neresnice, nepravilnosti, laži, zavajanja, smo soodgovorni.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti