Kakšen čaj pijete

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. nov 2008 14:58

tigris je napisal/a:
(sem vzela v naznanje pred kratkim aktualno debato, da cimet v večjih količinah ni O.K.). tigris

Tigris, mislim, da prav čisto nobena reč v večjih (prevelikih - le kje je meja) količinah ni OK.

In, mimogrede, zelo dober čaj (po, zanimivo, zelo sprejemljivi ceni) imajo v Tisoč in en dar: kupila sem enega, KOWA limon con cascara čaj: črni čaj iz Šri Lanke, limonina esenca, koščki lupine limone in prašniki limoninih cvetov, 200g, v kovinski škatlici. Mislim, da je bil med 3 in 5€. Kovinska škatlica, v bistvu konzerva, jo odpreš kot konzervo, na poteg, potem pa kovinski pokrov zelo dobro tesni. Močan čaj, je treba kar previdno s količino, super aroma, meni je še z mlekom všeč (kar zgražajte se).

Imajo še nekaj drugih okusov, vsaj imeli so jih, ko sem tega kupila. Takole izgleda škatlica.

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. nov 2008 17:42

Najraje imam sadne čaje, pijemo jih skozi vse leto, kombiniram različne vrste, pretežno kar filter vrečke. Všeč mi je vse, kar vleče na kislo. Obožujem kamilice z limono, pijem jih velikok krat kar tako.

 

Pozimi pa rada spijem kak pravi čaj, jasminovega na primer.

 

Zadnje čase pa pijem zeliščnega, ena prijazna gospa iz Slovenskih Goric nabira zelišča in pri njej nabavljam mešanico. Všeč mi je zato, ker vse tako lepo diši in ima čaj tako prijetno aromo. Meni je sicer zeliščni čaj sinonim za nekaj grenkega in nujnega za zdravje, tale mešanica je pa vse kaj drugega...:Mamamia

mamamia

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

20. nov 2008 17:52

Večinoma zeleni čaj in črni čaj z mlekom. Sadni čaji iz filter vrečk se mi zdijo preveč umetnega okusa. Kadar je pa na sporedu prehlad imam pa zelo rada domačo mešanico (lipa, kamilice, tavžentroža, meta) z medom :) aby

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

20. nov 2008 18:31

Veliko vas omenja planinski čaj. Tega sem kupovala v vrečkah, pa je postal fej fuj bljak, kot da bi bile v vrečki smeti - nobenega vonja po zeliščih, nobene barve. Z Zdaj kupujem raje Hoferjevega pastirčka - ista čajna mešanica s pravim okusom po planinskem čaju. Sicer pa imamo radi tudi vse možne variante čajev v vrečkah in rinfuzi, izmišljujemo si svoje kombinacije. Pozimi nam prija topel čaj brez ali z malo medu. Poleti pa nam gre najbolj v slast metin čaj z limono (meta nam raste na vrtu).

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

20. nov 2008 19:02

Čaja spijem ogromno, tudi poleti, pozimi pa sploh. Zjutraj paše pravi čaj z mlekom in malo sladkorja, čisto po angleško - kot lidka imam najraje earl grey, english breakfast, broken orange pekoe, darjeeling ... Čez dan se rada razvajam z zelenim čajem, zelo dobri so mi tisti iz čajne hiše v Lj, navaden ali z aromo - japonska češnja, zelena vanilija ... ali pa rooibos. Zvečer pa sploh ne grem spat, če prej ne spijem kakšnega dobrega sadnega čaja z medom in limono, trenutno najljubša kombinacija pri nas je borovnica+hibiskus+šipek, od že pripravljenih mešanic pa aida, mandljev piškotek, babičin vrt ... Le čistih zeliščnih pijem bolj malo, verjetno tudi zato, ker jih sama ne nabiram, tisti v filter vrečkah pa mi nekako ne potegnejo. Pri čajih mi je všeč to, da jih lahko po mili volji kombiniraš, tako da nikoli ni dolgčas :) Volkica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. nov 2008 20:19

Zelišča pri nas nabiramo sami in tudi čaje mešamo sami. Odvisno od potrebe in želje. Ponavadi si kje zunaj kupim hibiskus. Tega močno ohlajenega z dodatkom limoninega soka pijemo poleti za žejo. Pred leti sem bila stalna stranka v čajnici, pa sem se počasi tega naveličala. Hja, kaj hočemo, staramo se. lp Vesna

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

20. nov 2008 23:16

Zelišča nabiram sama in mešam po želji. Meta, melisa, šentjanževke, materina dušica, bezeg, lipa, malinovo listje itd...

 

Za v službo pa vrečle metinega ali bebi (janeževega) čaja. Brez termoske, da se čimbolj ohladi...

Nasja

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

21. nov 2008 12:25

Čaj pri nas veliko kuhamo. Črnega, ali earl gray ali Irish morning, english breakfast, karamelino, darjeeling... Zelenega pa vanilja, malaga, japonska češnja. Tudi veliko rooibosa, krasen je okus borovnica-jogurt. Pa božične pozimi. Kuhamo ga ob raznih prilikah, ob zajtrku, malici ali kar tako. Od zeliščnih sin pije za lepšo kožo kopriva mix čaj od Spara, vsi pa gorskega, tudi od spara. Včasih metinega, brusničnega, polica s čaji je pri nas vedno dobro založena. Ziher imam načetih 8 škatel in vsaj pet vrečk rinfuze. Na rinfuzo kupujem v Cha v BTC, sem pa zasledila v Supernovi nasproti Leclerca še eno trgovino s čaji v 1. nadstr., pozna kdo, kdo že kupuje tam? LP juma

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. nov 2008 12:34

Sem ravnokar pogledala v službeni predal: - earl grey (sir winston tea) - zeleni z limono (twinings) - limeta (teekanne) - rdeča pomaranča (milford) - meta (špar) - kamilica (mercator-zdravo življenje) Drugače pijem še planinskega z obilo limone in meda. To so redni, če kaj drugega pride pod roko tudi pijem, razen tistih češnja, jagoda-vanili ipd. Mi ne pašejo. Sploh pa ne mislim več pit čaja v restavracijah Marche. Začetnica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. nov 2008 13:49

Pri nas je čajev gotovo 20 različnih vrst, žal v za nekatere bogokletnih - vrečkah. Obvezno je bebi in kamilica, nekaj na vižo gorski/planinski čaj, pljučnik od Matika za prehladne dni, obvezno roiboos vanilija, pa razne božične variante, vsaj ene tri vrste sadnega (zelo paše limeta in rdeča pomaranča), možu zelo redko paše kak zeleni, tako da se najde tudi ta... Trenutno je tudi kopriva (kao, da si bom mal kri očistila) in mešanica melise in kamilice. Dokler traja zaloga z domačega vrta je tudi mešanica mete, melise in materine dušice. Drugače je moj najljubši roiboos, lahko navaden ali vanilija. Pravega, črnega čaja in ostalih kraljevskih variant pa ne maram. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti