Kako s pohištva spraviti lepilni trak

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. nov 2008 10:39

Včasih je enostavno, če selotejp najprej segreješ (s fenom, recimo), pa ga kar zdrgneš s prsti.

rimljanka - zasebno mnenje

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

17. nov 2008 11:22

Čistilni benzin. Teja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. nov 2008 11:41

Jaz bi postopala kot Rimljanka - s fenom. Drugače boš imela lisasto pohištvo. Fino torej zgrej, pa potem najprej poskusi z vodo, potem na kakem skritem koncu poskusi s kakšnim topilom in počakaj kako uro, če so kake posledice. Da ne boš jutri spraševala, kako prekriti lise na pohištvu. Pa srečno in veliko potrpljenja! Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. nov 2008 12:17

auuu, bogi lak.. bannanna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. nov 2008 13:54

Karkoli boš storila bo videti, tako da malce zbrusi ( celo omaro) in jo na novo prebarvaj, bo kot nova garanatiram

 

 

 

Anamarija

tajči-ja  

član od: 25.10.2006

sporočila: 43

17. nov 2008 15:14

Zdravo. Jaz to naredim z jedilnim oljem ali pa z WD-40, le da to bolj smrdi, gre pa lažje stran. Da pa ne poškodujem česa, imam še poleg krpo, namočeno v vročo vodo, in ko napršim z WD, počistim in nato takoj z mokro krpo čez. Upam, da bo uspelo. tajči-ja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

17. nov 2008 22:05

Svetovala sem ti kot mizar,  ker to tudi sem. Nikar na kakšni nitro osnovi, ker boš 100% poškodovala lak na pohištvu. Čistilo se dobi v vsaki MAV.... , rečeš samo čistilo za odstranjevanje lepilnega traku na naftni osnovi,  le tega v zadnjem času veliko prodajo, ker ljudje napačno ščitijo okna pri izdelovanju fasad in imajo kar veliko dela, da odstranijo lepilni trak, ker se ne držijo navodil proizvajalca, oziroma se sklicujejo na to, da jim nihče ni povedal, čeprav v garancijskem listu prav posebej piše in opozarja na to težavo.

Je pa tako, da če je bilo preveč izpostavljeno soncu skoraj gotovo ne boš dobila dol in ti ostane le to, da si kupiš kakšne bolj privlačne nalimke in nalimaš čez te fleke, ki so ti ali ti bodo ostali.

upam, da ti uspe.

lp

mizarka

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

17. nov 2008 23:27

Hvala vsem za koristne nasvete. če bo ostal kakšen flek, bom preživela, saj grem v najemniško stanovanje. Želim le očistiti, kolikor se le da, gre pa za selotejp na vratih in oknih. poskusila bom, če ne bo ratalo, bo pa vsaj dobra izkušnja. Podviga se bom lotila konec tedna. Poročam, s čim in kako je uspelo. 5rusa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. nov 2008 6:32

Petruša,

glede rodilnika in sklonov ti žal ne morem pomagati, glede selotejpa: edina, ki ima čisto prav je teya84, lepilo selotejpa se topi v bencinu ( pa če je čistilni ali pa ne ). zdrgni kolikor gre, pol namoči vato v bencin in daj na selotejp. Kot je rekla mizarka: bog varuj kakšen nitro ali trikloretilen, sigurno poškoduje lak. Pa seveda, ko se dela s hlapljivimi vnetljivimi snovmi, veliko previdnosti, je že bilo nesreč ( požari, eksplozije ), naredi prepih, nobenega ognja........

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti