Moj vrt

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

26. jun 2023 22:22

Hvala za nasvet. Tega se tudi sama bojim. Letos je sicer malo rjast, ne ves, ampak vseeno lep. Res bi bilo škoda, da ga na koncu dež uniči... 

eta

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 807

26. jun 2023 23:26

Letos nimam sreče s solato. Najprej je bil dež in je bila zemlja mokra, da nismo mogli preštihati. Ko nam je končno uspelo in sem posadila solato, so mi strune uničile nekaj sadik, tako da sem manjkajoče sadike nadomestila. Sem dala rezine krompirja v zemljo, je bil mir. Nato so prišle srne in pojedle srčke, ravno so se solate obrasle, so znova prišle srne in spet požrle. Sedaj bom vse potegnila ven, nasadila endivijo in radič, pokrila z močnejšo mrežo kot lani, ker so lansko ponekod zgrizle. Je pa letos drugače kot lani. Lani so srne vrt napadle šele jeseni.

 

 

malaga

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 807

1. jul 2023 21:40

Sosedi je srna sredi dneva pojedla štiri glave solate. Sem jo prepozno zagledala, da bi jo spodila. Vrt ima v kotu , z dveh strani nasajeno grmovje, da ne dela sence, pa je vseeno našla pot do solate. Pametna. Johana, je zadnjič tebi toča kaj uničila vrt? 

 

malaga

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12657

2. jul 2023 13:55

malaga je napisal/a:

Sosedi je srna sredi dneva pojedla štiri glave solate. Sem jo prepozno zagledala, da bi jo spodila. Vrt ima v kotu , z dveh strani nasajeno grmovje, da ne dela sence, pa je vseeno našla pot do solate. Pametna. Johana, je zadnjič tebi toča kaj uničila vrt? 

 

malaga

  Malaga, ne, hvala Bogu, toča mi ni nič uničila, ker imam njivo v drugem kraju, edino mlada mešana solata je pa čisto zbita, verjetno jo bom vso pobrala, kar jo je še ostalo, če sploh in posejala mešanico radiča, ki se seje sedaj, za prezimovanje.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 807

2. jul 2023 14:58

No, potem si imela pa srečo.

malaga

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12657

2. jul 2023 23:11

malaga je napisal/a:

No, potem si imela pa srečo.

malaga

  do sedaj, v tem čudnem poletju je še čisto vse možno

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

5. jul 2023 10:35

Živjo! Imam rumeno jedilno bučko. Tako podolgovato. Ali je lupina užitna?

Anemiilat

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

5. jul 2023 10:54

Je.

Nikita

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

5. jul 2023 10:58

Hvala za odgovor! Že  režem. Juhica bo, pa jabolčni štrudelj.

 

 

 

Anemiilat

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12657

5. jul 2023 10:58

Anemiilat je napisal/a:

Živjo! Imam rumeno jedilno bučko. Tako podolgovato. Ali je lupina užitna?

Anemiilat

  takšno sem tudi jaz imela pred leti, je zelooooo dobra, še posebej v juhi, je sorta , ki se ji reče Zucchini. Mimogrede, sama nobene majhne   ne lupim.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti