Moj vrt

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. maj 2017 8:58

kara: poglej, kakšni so listki v srčku.  Če so ti čvrsti, si bo rastlina opomogla, če so po par dnevih še vedno uveli, je šans manj.  Nasploh je paradižnik kar precej trdoživ, če ga ne uniči kaka bolezen ali mu skurimo korenine ker smo gnojilo potresli direktno nanje.  

Ko sadimo ali presajamo v vročih sončnih dneh je dobro sadike za 3 do 5 dni pokriti s cvetličnimi lončki. Vseeno ali so plastični ali glineni, da le dajejo senco in da imajo luknjice na dnu za odvod odvečne toplote. 

 

PS: so tudi sorte paradižnika, ki ob polnem zdravju kažejo navidezno uvele liste.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 24. 2017 09:02

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

24. maj 2017 9:39

Ojoj, sedaj mi je pa postalo jasno. Seveda sem ga pognojila, sicer z bio gnojilom za paradižnike, ampak direkt v sadilno jamico. Na korenine torej.  Skurilo ga je, ni kaj. Ne bom več čakala, kupiti moram nove, pa basta. Hvala za nasvete.

kara

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

30. maj 2017 9:51

Letos imam nepovabljenega gosta na vrtu. razril mi je ves vrt z zelenjavo, mislim da je voluhar. Cel vrt je v luknjah. Sadikam poje koreninice,  jaz pa jih žalostno pobiram in mečem v kompostnik. Kaj lahko storim da ga " spravim " iz vrta.

mijamarija

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

30. maj 2017 12:05

mijamarija, letos se neuspešno z njim borim tudi jaz...imam pa še težavo z bolhačem...prava invazija...zelje je kot cedilkaima kdo kakšen nasvet?

eta

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

30. maj 2017 12:22

Berem na netu : Bezgovi listi in cvetje :  1 teden namočeni, poprova meta, ribje olje, citrosi, kavina gošča, česen. To sem že poskusila pa nič ne pomaga, premišljujem o tem, da bi se nanj spravila bolj agresivno - dimni patroni ali z petrolejem, mogoče bom kupila past, (umor) ne vem kaj mi je storiti. Vsakič ko pridem na vrt se z njega vračam žalostna. Veilko sem plačala tudi za sadike in semena,  da me taka mala " žvirca" lahko spravlja ob pamet, mi pa tudi ni jasno kaj narediti.

mijamarija

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

30. maj 2017 14:49

Za bolhače pomaga lesni pepel.Posuješ po sadikah.Ja,koreninice paprik pa meni tud nekaj papca, pregrizne steblo, pa kakšno majhno sadiko kr v zemljo potegne. Že tako nikamor nič ne raste!

 

 

 

Anemiilat

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

31. maj 2017 7:37

Mijamarija mi smo se z voluharjem borili na pokopališču, kjer je sproti pojedel vse kar smo nasadili, pa ne samo pri nas ampak tudi po sosednjih grobovih. Nato smo na grobu nasadili narcise in te mu baje smrdijo in ga potem že leta ni več. Vem da to ni mogoče pri tebi na vrtu, pa tudi čas je čuden za sajenje narcis. Mogoče bi šlo s kakšnim ultrazvočnim odganjalcem kakor za krta - nimam pa izkušenj s tem.

tedyka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. maj 2017 8:47

Morda najdete kak namig, iz ust strokovnjaka. Tukaj.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

31. maj 2017 12:11

Ko sem imela težave z voluharjem sem v luknje dala ene smrdljive glicerinske kroglice in posadila križnolistni mleček. Od takrat imam mir. Vsaj upam, da tako ostane. Pa še sosedov maček ima vsak dan vse pod kontrolo.

Zelje in ostale kapusnice pa špricam z Flora Kenyatox verde -pripravek iz dalmatinskega bolhača in preverjeno pomaga. Izdelek je od Bio Plantella. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti