Moj vrt

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. maj 2017 21:53

Elaphus, pridna si bila, ti Trixi pa tudi, no jaz mislim, da sem tudi bila, nisem pa nič vrtnarila, sem pa veliko glancala, pa kuhala, pa... V Ljubljani je pa deževalo. 

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. maj 2017 22:41

Tudi pri nas ne včeraj, ne danes ni bilo nič dežja. Se mi kar dopade . Uh, Trixi, lepa barvna kombinacija.

lp

cervus

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

14. maj 2017 9:19

Včeraj dopoldan je malo porosilo, popoldan pa lep sončen, kot naročen za vrt. Tudi pri nas smo na naš mini vrtiček posadili cca 30 krompirjev, 12 ralc fižola, 5 paradižnikov in malo nizkega fižola ter veliko rožic.  Kako sem , da mi je končno uspelo.  Ja, da ne pozabim sestavili smo montažni nadstrešek in pod njega postavili mizo in stole. Včasih se moraš tudi sam pohvaliti, če te drugi ne. Ha, ha    

dočka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

16. maj 2017 10:45

Jaz sem si lani postavila mali vrt skupaj s sosedi. Letos imam na njem jesenski česen in čebulo, zimsko solato, nove poflancane solatke, posadila sem krompir, posejala nizki fižol, kumarice, posadila dva paradižnika, redkvico sem pozno sejala, je zdaj pokukala ven, korenje posejala, peteršilj sadiko posadila, jagode že pridno cvetijo in delajo plodove, posadila sadike zelja, eno sadiko cvetače in ohrovta, da probam, če bo uspelo in tri sadike malancan, pa sedem sadik mini paprik, te pa sem sama uspela vzgojiti. Eto, dela bo dovolj, upam pa, da kaj uspe . Tudi strune gostim na vrtu  in moram nastavit za vabo olupljen krompir, če bo kaj pomagalo. V zemljo sem dala še seme kokic za probo, če bo to sploh vzklilo.

Veliko uspeha in pridelane zelenjave želim vsem, ki smo kot krti na vrtu

Pa nisem rada vrtnarka, letos me je pa kr potegnilo v to.

NutellomAnka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

18. maj 2017 16:05

Mi smo lani naredili rastlinjak širok 4.2m dolg 7.5 m.Jaz sem načrtovala .mož je delal in mi vsi z njim.Dali smo polivinil in zdej me zanima kakšno zaštito rabim zaradi toče.

So tudi zaščitne mreže ki ščitijo pridelek od prejakega sonca.Jaz bi rastline že nekako zaščitila skrbi me toča

Vesela bom vaših mnenj...

 Anka seme kokic bo sigurno zraslo..sama že 3 leta imam svoje kokice.Posejem 25 semen pol ta koroza dela senco ko jo solata rabi

golubić

Sporočilo je spremenil(a) golubić dne 18. 2017 16:09

Sporočilo je spremenil(a) golubić dne 18. 2017 16:24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. maj 2017 16:23

Golubić, nad rastlinjak bo treba namestiti oporo, nanjo pa protitočno mrežo (ki se ne bo dotikala plastenjaka niti, ko bi/bo padala toča. Ta mreža hkrati dobro senči. Tukaj boš našla koristne nasvete. Imate pa res lepo urejeno.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 18. 2017 16:26

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

18. maj 2017 17:38

Zelo profesionalno ;o

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

19. maj 2017 23:06

Rimljanka, lani smo na vrtu naredili nadstrešek za paradižnike pokrit s polivinilom. Danes sem ga malo dvignila, ker je bi prenizek in so se lani v vročini sadike pregrevale. Prebrala sem nasvete o zaščitni mreži za premočno sonce in me zanima ali se s tem tudi prekrije preko polivinila ali je bolj mišljeno direktno nad rastlinami? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. maj 2017 6:32

Če gre samo za nadsrešek, za paradižnik ne more biti preveč svetlobe in vročine. V plastenjakih pa temperatura hitro, sredi sončnega dne, naraste do nerazumnih mej in je to šok za rastline.Nad nadstreškom je senčenje še zaščita pred morebitno točo, vsaj, če ta pada naravnost.

rimljanka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

20. maj 2017 6:56

Na našem koncu (Vipavska dolina), nikoli nismo pokrivali paradižnika. Ker je že več let problem z boleznimi bi veljalo razmisliti tudi o tem. Zanima me, ali je dovolj če pokrijemo z zeleno mrežo, ki bo paradižnikom dajala senco, ali je potrebno to prikriti s folijo, da vlaga ne pride do paradižnikov. Po moje bi bila mreža dovolj, bolj v smisu senčenja, saj pri nas skoraj ne poznamo močne rose in je problem bolj močno sonce in pa poletna suša in veter, ki še dodatno osušuje zemljo in rastline.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti