Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

8. maj 2017 12:38

Meni običajno solato jedo strune ali pa ličinke koloradskega hrošča. Ponavadi sem jih našla pod obžrto solato v zemlji.

Predlanskim sem imela med čebulo voluharja in sem mu v luknjice dala odganjalne kroglice.

Drugače pa malo pokoplji, mogoče boš našla kdo ti uničuje pridelek. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kozamurnik

sporočila: 2311

8. maj 2017 15:31

Hvala, Trixi...odganjalne kroglice- prvic slisim.Lahko kaj vec poves?

murnik

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

8. maj 2017 15:53

To so ene bele smrdeče kroglice. Jaz sem jih v vrtariji kupila, na njih je krt narisan v eni taki posodici. Moje nimam več. Pravijo, da krt rove naredi, voluhar gre po njih in koreninice je. Jaz sem jih dala po par v luknjice in zasula. Izgleda, da ni bilo všeč ne krtu in ne voluharju, ker jim očitno vonj ni bil všeč. . Krt naj kar koplje, voluharja pa res ne rabim. Mi je kar čebulico v luknjo povlekel. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kozamurnik

sporočila: 2311

9. maj 2017 6:35

Včeraj zvečer sem jim dala  vabo v zemljo, kose krompirja- pa nič! Opazila sem le čisto majhne, mm, dva dolge bele črvičke... ne strun ne kakega drugea škodljivca ni bilo.Ampak če hočejo vojno, vojna bo! .Prej ali slej  zagotovo zalotim te

murnik

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

9. maj 2017 8:55

Če so imeli ti črvički rumeno glavo so ličinke koloradskega hrošča. Strune so čisto majhne tanke oranžne. 

Kozamurnik, da ne boš tako kot jaz v kotu čepela in čakala. Jaz sem ene parkat opazovala krta kako je delal sveže kupčke. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 09. 2017 08:57

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. maj 2017 13:21

Trixi, tele ličinke koloradskega hrošča, ki jedo zelenjavo in imajo rumeno glavo tudi mene zelo zanimajo.  Lahko prilepiš kako sliko?

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

9. maj 2017 14:39

Cila, te sem mislila:

H

Sem pa ugotovila, da so to ličinke majskega hrošča, jaz pa sem ves čas mislila, da so to ličinke koloradskega hroščain sem jih spretno iztrebljala, da ja ne bodo na krompirju. No tiste, ki so pa male na krompirju so  ličinke koloradskega hrošča. Jaz pa se vsako leto čudim, da se pojavljajo..

Cila, če se ne bi oglasila bi še kar narobe razmišljala, hvala ti. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. maj 2017 15:59

Majskega hrošča, to pa že  .  Se mi je čudno zdelo, da bi koloradski presedlal na solato .

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

9. maj 2017 16:15

Kaj pa veš... te mutacije...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

9. maj 2017 17:15

za koloradskega hrošča je še prezgodaj in prehlado...le ta se nikoli ne pojavi pred koncem 5. meseca...majski hrošč je pa druga zgodba..je velika nadloga povsok, tako na vrtu kot pri lončnicah zunaj.

pultica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti